Goniec.pl
Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East N

Szczere słowa Kamila Stocha po konkursie drużynowym. Wie, gdzie pojawił się błąd

14 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Szczere słowa Kamila Stocha po zakończonym konkursie drużynowym skoków narciarskich na igrzyskach w Pekinie. - Szkoda, bo liczyłem na więcej - powiedział w rozmowie z TVP Sport. Skoczek wskazał przyczynę nieudanego skoku.

Po sobotnich emocjach związanych z czwartym miejscem Kamila Stocha w konkursie indywidualnym w skokach narciarskich fani liczyli, że polscy skoczkowie zaskoczą formą i razem sięgną po medal. Stało się jednak inaczej.

Piotr Molecki/East News

Sytuacja wokół Ukrainy. Andrzej Duda rozmawiał z premierem Kanady

CZYTAJ DALEJ

Po konkursie głos zabrał Kamil Stoch. Poprzednio emocje związane z brakiem olimpijskiego medalu okazały się dla skoczka wyjątkowo trudne. Tym razem wypowiedź następcy Adama Małysza była wyjątkowo profesjonalna.

Nieudany start biało-czerwonych na igrzyskach, Kamil Stoch komentuje

W rozmowie z TVP Sport Kamil Stoch nie ukrywał, że on również liczył, że start w konkursie drużynowym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 potoczy się inaczej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Czuję, że jestem w dobrej formie i dałem z siebie maksimum. Nie poddałem się i to była najcenniejsza lekcja - powiedział szczerze Kamil Stoch. Następca Adama Małysza wprost stwierdził jednak, że "liczył na więcej".

Polscy skoczkowie ciężko trenowali, by odbudować formę po sezonie. Wspominał o tym sam Michal Doležal. Kamil Stoch ma świadomość, gdzie popełnione zostały błędy, które pozbawiły biało-czerwonych szansy na medal.

Okazuje się, że nie udało się wyeliminować niedociągnięć, które w sobotnim konkursie olimpijskich odbiły się na ostatecznym wyniku Kamila Stocha na igrzyskach w Pekinie. - Było jak w sobotę: pierwszy skok super, drugi spóźniony. Szkoda, bo liczyłem na więcej - stwierdził gorzko w rozmowie z TVP Sport skoczek.

Kontrowersje ws. kombinezonu Karla Geigera, Kamil Stoch przegrał przez strój Niemca?

Zdjęcia kombinezonu Karla Geigera obiegły sieć. Ruszyła prawdziwa lawina

CZYTAJ DALEJ

Szóste miejsce Polaków nie satysfakcjonuje samych skoczków

Ostatecznie poniedziałkowy konkurs drużynowy polscy skoczkowie zakończyli na szóstym miejscu. Kamil Stoch zaprezentował się najlepiej spośród sportowców wybranych przez Michala Doležala. Ponownie uplasował się na czwartym miejscu.

Dużo gorzej poszło reszcie skoczków. Piotr Żyła zajął 19. miejsce, Paweł Wąsek 23., a Dawid Kubacki, który jako pierwszy mógł pochwalić się medalem olimpijskim, zakończył poniedziałkowe zmagania na 26. miejscu.

TVP w ogniu krytyki po opublikowaniu filmu z Kamilem Stochem

Wypowiedź Kamila Stocha po konkursie drużynowym nie poruszyła tematu, który wzburzył fanów skoków narciarskim. W niedzielę na profilu TVP Sport opublikowano nagranie z Kamilem Stochem w roli głównej.

Fani byli wściekli, gdyż sportowiec nie wiedział, że jest nagrywany w momencie, gdy dowiadywał się, że jego olimpijskie marzenia legły w gruzach i został zepchnięty z trzeciego miejsca na podium przez Karla Geigera. W komentarzach internauci zarzucali Telewizji Polskiej obdzieranie polskiego skoczka z prywatności i żerowanie na jego emocjach.

Największe sekrety rodziny Małyszów. Numer 3 wprawia w osłupienie nawet największych fanów

Pytanie 1 z 3

W jakim programie obecnie występuje żona Adama Małysza?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: tvp

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Materiały własne Iberion

Sport

Nie żyje polski olimpijczyk Rajmund Zieliński. Wybitny kolarz miał 82 lata

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Kamil Andruszkiewicz. Mistrz Polski w kickboxingu odszedł w niejasnych okolicznościach

Czytaj więcej >
Nikku/Xinhua News/East News

Sport

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nagła zmiana terminu, kibice zaskoczeni

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Sport

Katarzyna Fuks nie żyje. Znana polska siatkarka odeszła w wieku zaledwie 37 lat

Czytaj więcej >
IMAGO/Siu Lau/Imago Sport and News/East News

Sport

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w barwach FC Barcelona. Sukces w trzy minuty

Czytaj więcej >
PAU BARRENA/AFP/East News

Sport

Robert Lewandowski nie może grać dla Barcelony. Nowe doniesienia, klub ma poważny problem

Czytaj więcej >