Goniec.pl
Kamil Durczok

TRICOLORS/East News

Syn Kamila Durczoka musi podjąć decyzję w sprawie spadku po dziennikarzu

25 Listopada 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Nagła śmierć dziennikarza była ciosem dla jego bliskich. Teraz syn Kamila Durczoka będzie musiał podjąć ważną decyzję, bowiem jak donosi serwis "Pomponik", jego tata nie zostawił testamentu. Jest on naturalnym spadkobiercą publicysty, jednak okazuje się, że może nie chcieć przyjąć spadku po ojcu.

Kamil junior to jedyny syn zmarłego dziennikarza, który jest owocem jego pierwszego małżeństwa. Matką 24-latka jest Marianna Dufek, z którą Kamil Durczok rozwiódł się w 2017 roku. Co ciekawe, syn publicysty zdecydował się przyjąć nazwisko swojej mamy.

Morawiecki i Merkel

Morawiecki spotkał się z Merkel, a teraz wyszedł po Polaków. Powiedział, co się stanie

CZYTAJ DALEJ

Syn Kamila Durczoka jedynym spadkobiercą

Majątek Kamila Durczoka składa się m.in. z domu z basenem w Szczyrku, połowy mieszkania w Katowicach i aplikacji "Durczokracja" utrzymywanej z abonamentu płaconego przez czytelników. Okazuje się jednak, że dziennikarz miał również spore długi.

- Jego jedynym spadkobiercą w naturalny sposób staje się syn - Kamil junior. To on będzie musiał teraz zdecydować, czy przyjmuje spadek, na który składają się nie tylko nieruchomości, ale i długi. I to ogromne - miała wyznać redakcji serwisu "Pomponik" osoba blisko związana z rodziną Kamila Durczoka.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Kamil Durczok założył spółkę Coal Minders, która wydawała portal "Silesion". Niestety, jak sam przyznał, nie poradził sobie z zarządzaniem taką firmą. Pod koniec działalności spółka miała problem z wypłatami dla pracowników.

- Natomiast ja nie miałem pojęcia o zarządzaniu taką firmą. Surowe konsekwencje tego ponoszę do dzisiaj, bo bycie prezesem to jest też odpowiedzialność i ja się teraz borykam z tym, że wiele tych rzeczy jeszcze się ciągnie, że jeszcze się pociągnie - wyznał Kamil Durczok w wywiadzie video z Markiem Czyżem.

kamil durczok pies

Pies Kamila Durczoka trafił pod opiekę mamy dziennikarza

CZYTAJ DALEJ

W 2021 roku Kamil Durczok usłyszał również zarzut wyłudzenia ponad 3,2 mln zł kredytu i pożyczki hipotecznej. Dziennikarz był oskarżony o podrobienie podpisu swojej byłej żony, Marianny Dufek.

Syn Kamila Durczoka musi podjąć ważną decyzję

Rodzina Kamila Durczoka nie komentuje doniesień o jego zadłużeniu oraz spadku. Kamil junior będzie musiał się jednak porządnie zastanowić, czy chce przejąć spadek po zmarłym tacie. Wierzyciele dziennikarza mogą bowiem domagać się zwrotu ewentualnych należności.

Kamil Durczok odszedł 16 listopada 2021 roku w jednym z katowickich szpitali. Z informacji przekazanych przez placówkę wynika, że 53-letni dziennikarz zmarł w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Zadziwiające ustalenia, właśnie się okazało. Po śmierci Durczoka TVN będzie miał kłopoty?

Slajd 1 z 6

Do KRRiT wpłynęła skarga dotycząca materiału wyemitowanego w "Faktach" TVN w dniu śmierci Kamila Durczoka. Chodzi o reportaż na temat dziennikarza, który przygotował program informacyjny. / fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

KRRiT przyjmuje skargę

Jak donosi portal Wirtualne Media, do KRRiT wpłynęła skarga dotycząca materiału wyemitowanego w "Faktach" TVN w dniu śmierci Kamila Durczoka. Chodzi o reportaż na temat dziennikarza, który przygotował program informacyjny. / fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Anna Jurksztowicz

Gwiazdy

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski rozwodzą się. Kompozytor miał zdradzać żonę

Czytaj więcej >
Instagram/m_wisniewski1972

Gwiazdy

Syn Michała Wiśniewskiego pochwalił się sukcesem. Jego kariera nabierze tempa?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Robert Janowski prosi o pomoc w akcji charytatywnej

Czytaj więcej >
Sylwia Grzeszczak

Gwiazdy

Kim jest mąż Sylwii Grzeszczak? To znany polski raper

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Restauracja Magdy Gessler oferuje świąteczny catering. Ceny niektórych dań zaskakują

Czytaj więcej >
Dorota Wellman i Marcin Prokop

Gwiazdy

Milionerzy TVN: Pytanie zupełnie zaskoczyło Marcina Prokopa i Dorotę Wellman

Czytaj więcej >