Goniec.pl
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

5 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Weronika Uszakiewicz

Sławomir Wałęsa od lat zmaga się z alkoholizmem. Rodzina syna Lecha Wałęsy postanowiła skierować go na przymusowe leczenie odwykowe. Mężczyzna został zabrany przez policję.

Sławomir Wałęsa zatrzymany przez policję

Portal "Super Express" przekazał informacje na temat zatrzymania przez policję Sławomira Wałęsy. Do mieszkania mężczyzny zapukali o 6 rano funkcjonariusze, którzy zgodnie z postanowieniem sądu mieli doprowadzić go na leczenie odwykowe. Nie jest tajemnicą, że syn Lecha Wałęsy od lat zmaga się z chorobą alkoholową.

lech wałęsa

Lech Wałęsa został zaproszony na pogrzeb królowej Elżbiety II. Wiemy, jaką podjął decyzję

CZYTAJ DALEJ

- Policja po mnie przyszła. Miałem was poinformować, jak przyjdą po mnie, by mnie zabrać na odwyk, to was informuję. Policjanci są mili. Zostawili mi telefon. Pozwolili ubrać skarpetki - powiedział Sławomir Wałęsa w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem.

Rodzeństwo Sławomira Wałęsy postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i wystosować wniosek o przymusowe leczenie mężczyzny. Niestety ten nie zgłosił się na odwyk.

- W Polsce nie ma takiego prawa, aby kogoś zmusić do przymusowego leczenia odwykowego wbrew jego woli. Policjanci robią swoje. Jak będę w tym szpitalu, to zaraz z niego wychodzą. Dzwonię po Ubera i wracam do Torunia - stwierdził.

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa fot. PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/East News

Problemy Sławomira Wałęsy z alkoholem wyszły na jaw już jakiś czas temu. O mężczyźnie zrobiło się głośno również za sprawą rzekomej kradzieży świeczki zapachowej ze sklepu. Jego nieżyjący już brat, Przemysław, również cierpiał na alkoholizm.

- Jak ojciec został prezydentem, ja zacząłem pić, by stać się bardziej śmiały. W taki sposób się uzależniłem. Od kiedy pamiętam, zawsze byłem sam. Bez przyjaciół. Dla tych, którzy mnie poznawali, byłem synem Wałęsy. Zawsze coś ode mnie chcieli. Zawsze byłem bez rodziny. Ciągle upadałem. Przemek dzwonił do mnie, gdy wyszedłem z odwyku. To on mi radził, abym znalazł sobie niepijącego alkoholika, z którym będę mógł o wszystkim porozmawiać - mówił w 2017 roku Sławomir Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".

Kim jest Sławomir Wałęsa?

Sławomir Wałęsa to drugi syn byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Mężczyzna ma za sobą dwa nieudane małżeństwa i czworo dzieci: trzech synów i jedną córkę, na które alimenty płaci jego ojciec. 50-latek mieszka obecnie w Toruniu.

Jan Bielecki/East News

Maryla Rodowicz żyje jak cesarzowa, złote krany to tylko początek. Niedawno narzekała na biedę

Maryla Rodowicz po latach kariery scenicznej dorobiła się willi, której może pozazdrościć jej niejeden fan. Gwiazda dzieli luksusowe wnętrza z ukochanymi kotami. Do swojej dyspozycji ma między innymi przestronną kuchnię i łazienkę ze złotymi kranami.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Weronika UszakiewiczAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Z zawodu jest dziennikarką, z zamiłowania - artystką. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Uwielbia trzymające w napięciu książki i filmy kryminalne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: weronika.uszakiewicz@goniec.pl

Podobne artykuły

Joanna ze Ślubu od pierwszego wejrzenia poinformowała o chorobie. Fot. Instagram @asia_lazar33 / kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, prod. TVN, wyd. 2020r, Player

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia 4". Joanna trafiła do szpitala, usłyszała diagnozę od lekarzy

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Uczczono przedwczesną śmierć jednego z uczestników. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 04.02.2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Ostatni występ Adama Anusewicza w "The Voice Senior" przed śmiercią

Czytaj więcej >
Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. Fot. Kapif

Gwiazdy

Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. "To dramat"

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Burza po decyzji Piotra Cugowskiego. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Piotr Cugowski podpadł widzom "The Voice Senior". Wszystko przez jedną decyzję

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki zareagował na samochód TVP. Fot. kadry z programu Onet Rano, prod. Onet, wyd, 2019r,, Youtube @onetrano

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki zobaczył pojazd TVP i nie wytrzymał. Otworzył drzwi i zaczął krzyczeć

Czytaj więcej >
Tak wyglądała 30 lat temu, dziś zna ją cała Polska. Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Gwiazdy

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

Czytaj więcej >