Goniec.pl
Ryszard Kotys był przystojnym mężczyzną

TRICOLORS/East News

Ryszard Kotys był w młodości przystojnym mężczyzną

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Ryszard Kotys odszedł 28 stycznia bieżącego roku. Uwielbiany aktor był znany szerszej publice dzięki roli Paździocha w popularnym serialu "Świat według Kiepskich". Niewiele osób wiedziało, że aktor był za młodu bardzo przystojnym mężczyzną i cieszył się dużym powodzeniem wśród kobiet. Jego druga partnerka była dużo młodszą pięknością.

Ryszard Kotys zmarł w wieku 88 lat po długiej walce z ciężką chorobą. Na chwilę przed śmiercią wycofał się ze świata show-biznesu, by skupić się na własnym zdrowiu. Większość fanów pamięta aktora przede wszystkim z produkcji powstałych na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Artysta był jednak aktywny zawodowo znacznie dłużej.

Ryszard Kotys był przystojnym mężczyzną

Ryszard Kotys przyszedł na świat 20 marca 1932 roku w miejscowości Mniów w województwie świętokrzyskim. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie, co umożliwiło mu debiut na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W ciągu ponad 65 lat kariery zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych.

W ostatnich latach życia Ryszard Kotys wycofał się z występów w teatrach, skupiając się na pracy na planie serialu „Świat według Kiepskich”. Rola Mariana Paździocha na zawsze zapisała się w świadomości widzów. Sprawia to, że niewiele osób pamięta, jak aktor wyglądał przed kilkoma dekadami.

Dzięki materiałom udostępnianym przez Filmotekę Narodową można przypomnieć sobie, jak Ryszard Kotys prezentował się jako młody mężczyzna. Trzeba przyznać, że aktor mógł poszczycić się oryginalną urodą, która sprawiała, że trudno oderwać wzrok od starych fotografii.

Ryszard Kotys, który w ostatnich dekadach nosił wyłącznie krótkie włosy, miał niegdyś bujną czuprynę. Lekko wywinięta grzywka opadała nonszalancko na czoło, dodając twarzy aktora niepowtarzalnego charakteru. Nie sposób odmówić mu także intrygującego spojrzenia, które na długo pozostawało w świadomości otaczających aktora pań.

Artysta był zadeklarowanym monogamistą i stronił od romansów. Jego pierwszą miłością była zmarła w 2017 roku Barbara Wojtkowska. Małżonkowie poznali się, kiedy kobieta była jeszcze studentką. Zakochani doczekali się syna. Niestety, postanowili rozstać się po dwudziestu latach małżeństwa.

Aktor długo nie potrafił ułożyć sobie życia uczuciowego. Podczas jednego z festiwali teatralnych poznał jednak o 26 lat młodszą aktorkę Kamilę Sammler, która natychmiast zachwyciła go urodą i osobowością. Owocem ich związku był kolejny syn. Para rzadko pojawiała się razem publicznie i stroniła od ujawniania szczegółów dotyczących życia prywatnego.

U boku drugiej żony Ryszard Kotys przeżył ponad czterdzieści lat. Gwiazdor serialu „Świat według Kiepskich” nie szczędził ukochanej romantycznych gestów i robił wszystko, by płomień ich miłości nigdy nie zgasł. Mimo że oboje byli aktywni zawodowo, udawało im się znaleźć chwile tylko dla siebie.

Aktor był bardzo dumny także ze swoich synów, których osiągnięciami często chwalił się dziennikarzom. Piotr, który obecnie ma około sześćdziesięciu lat, spełnił swoje marzenie o karierze marynarza. Eryk z kolei wykazywał duże zdolności aktorskie, ale ostatecznie zajął się działalnością w branży muzycznej.

Źródło zdjęcia: Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >