Goniec.pl
Robert Lewandowski popełnił błąd? / MARCO BELLO/AFP/East News

MARCO BELLO/AFP/East News

Robert Lewandowski w "Hańbie Katalonii"? Były reprezentant Polski nie przebierał w słowach

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Robert Lewandowski popełnił błąd z przenosinami do Barcelony? Oburzony Jan Tomaszewski nie ma co do tego wątpliwości. Poszło o jeden błąd - przez niego był reprezentant Polski nazwał klub "Hańbą Katalonii". Czy na pewno słusznie?

Większość fanów Polaka jest zachwycona tym, że gra on w katalońskim klubie. Wydawało się, że zdania nie będą podzielone, ale Tomaszewski nie zawiódł - jego wściekłość w obliczu popełnionego błędu jest, lekko ujmując, groteskowa.

Robert Lewandowski zachwycił fanów, gdy większość Polaków smacznie spała

Robert Lewandowski zachwycił fanów. Wystarczyło jedno zagranie, kibice wpadli w ekstazę

CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski w "Hańbie Katalonii"? Były reprezentant Polski nie przebierał w słowach

Robert Lewandowski spędza w FC Barcelonie czas na objeździe po Stanach Zjednoczonych. Jego nowy klub gra tam z największymi zespołami z Europy, wliczając sobie te działania w proces przygotowawczy przed następnym sezonem i sprawdzając nowych zawodników.

Choć wydawałoby się, że wszystko idzie jak po maśle, nawet jeśli Lewy w ciągu ostatnich dwóch sparingów niczego nie strzelił (co tłumaczy jednak wdrażaniem się w zespół), to nie wszystkie elementy są tak proste, szczególnie dla Katalończyków.

Trudność miała im sprawiać pisownia nazwiska piłkarza. Zdarza się, że zapominają o którejś literce, z czego najczęściej jest to literka "w" w konfiguracji "Lewandoski". Jest to poniekąd zrozumiałe, bo również w Polsce w uproszczonej formie tak właśnie wymawia się nazwisko słynnego piłkarza.

Niektórym przeszkadza to jednak ponad miarę. W felietonie Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski, pokazał swoje oburzenie związane z tym, jak polski as jest traktowany w Dumie Katalonii.

- Żaden "Lewandoski" nie gra w reprezentacji Polski, nie gra w Barcelonie! To jest żaden Polak! To tak, jakby Clinton napisać przez "K". Na Boga! To nie jest nawet cyrk, to zniewaga dla nas, Polaków. Oni sobie wyraźnie kpią z Roberta. Ale temu jest winna niestety Hańba Katalonii, bo przecież nie Duma. Ja już nie mówię o tej jarmarcznej prezentacji czy o tym, że napisali, iż w Barcelonie będzie grał niemiecki napastnik - komentował.

Trzeba przy tym dodać, że Tomaszewski lekko nagiął swoje narzekania pod tezę - błędne nazwisko pojawiało się jedynie w prasie lub jako błąd realizatora, a klub nigdy podobnej wpadki nie popełnił.

Czy jest się o co oburzać? Tomaszewski twierdził, że ma powody i w ogóle nic mu w tej Barcelonie nie pasuje. Opowiadał, że przestrzegał przed wyborem Barcelony, w której Lewandowski się nie odnajdzie.

- Niestety, potwierdziło się, że Robert gra w pomocy. A co ja mówiłem? Że będzie musiał włączyć się do tej tiki-taki, do tego kołowrotka. Robert sam powiedział, że niestety musi się cofać. Czyli teraz będzie musiał chyba poprosić selekcjonera, żeby go we wrześniu nie powoływał do kadry, bo musi przygotować się do roli rozgrywającego, a nie dziewiątki. [...] Uważam, że Lewandowski popełnił tym transferem katastrofalny błąd - brnął Tomaszewski.

Robert Lewandowski swojego transferu nie poczytuje jednak jako tragedii ze złym zakończeniem i jest dobrej myśli. Zdaje się, że o felietonie Tomaszewskiego nawet się nie dowie - i dobrze. Nic tak nie psuje atmosfery jak narzekanie, że wszystko jest nie tak.

Instagram/magdapieczonkamakeup

Jan Bednarek i Julia Nowak wzięli ślub w Boże Ciało. Wszystko ukrywali do ostatniej chwili, mamy zdjęcia

Tego ślubu nikt się nie spodziewał. Piłkarz i jego WAG wzięli ślub prawie w tajemnicy. Wielkie święto reprezentanta Polski.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • FC Barcelona - Juventus. Wojciech Szczęsny nie miał litości dla Roberta Lewandowskiego. Żart ostry jak brzytwa

  • Już jutro kolejne mecze polskich klubów w Lidze Konferencji. Każda drużyna ma szansę na awans

  • Katastrofa helikoptera w Rosji. Pięciokrotny mistrz świata Igor Malinowski zjedzony przez niedźwiedzie

Źródło: Sportowe Fakty

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Materiały własne Iberion

Sport

Nie żyje polski olimpijczyk Rajmund Zieliński. Wybitny kolarz miał 82 lata

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Kamil Andruszkiewicz. Mistrz Polski w kickboxingu odszedł w niejasnych okolicznościach

Czytaj więcej >
Nikku/Xinhua News/East News

Sport

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nagła zmiana terminu, kibice zaskoczeni

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Sport

Katarzyna Fuks nie żyje. Znana polska siatkarka odeszła w wieku zaledwie 37 lat

Czytaj więcej >
IMAGO/Siu Lau/Imago Sport and News/East News

Sport

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w barwach FC Barcelona. Sukces w trzy minuty

Czytaj więcej >
PAU BARRENA/AFP/East News

Sport

Robert Lewandowski nie może grać dla Barcelony. Nowe doniesienia, klub ma poważny problem

Czytaj więcej >