Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Sport > Robert Lewandowski popisał się świetnym podaniem. Wszystko w ostatnich sekundach meczu
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 21.08.2023 08:29

Robert Lewandowski popisał się świetnym podaniem. Wszystko w ostatnich sekundach meczu

Robert Lewandowski popisał się świetnym podaniem. Wszystko w ostatnich sekundach meczu
youtube.com/canal+sport (zrzut ekranu)

Robert Lewandowski wraz z FC Barceloną wygrał mecz przeciwko Cadiz w 2. kolejce La Liga. Wynik spotkania został ustalony pod sam koniec również za sprawą polskiego napastnika, który wykonał czarowne podanie do kolegi z drużyny. Jest na co popatrzeć. 

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w meczu z Cadiz

FC Barcelona przez dużą część spotkania, mimo tworzonych sytuacji, nie była w stanie ich w żaden sposób sfinalizować. Drużyna reprezentanta Polski formą przypominała spotkanie z poprzedniej kolejki, gdy to grając przeciwko Getafe po godzinie rozgrywanego pojedynku wynik wynosił 0:0.

Robert Lewandowski nie miał zbyt dużego pola manewru na popisowe akcje, nie spowodowało to jednak, że wkład w grę zespołu był mniejszy. Ostatecznie udało mu się zdobyć asystę przy bramce, która przypieczętowała los meczu.

Robert Lewandowski z piękną asystą

“Blaugrana” miała się jednak z czego cieszyć, bowiem udało się im wygrać całe spotkanie. Wynik meczu otworzył w 82. minucie pomocnik FC Barcelony, Pedri, który to po podaniu nowego nabytku i dawnego kolegi Lewandowskiego z Niemiec, Gundogana, zdołał pokonać bramkarza gości.

Druga bramka natomiast została zdobyta przez Ferrana Torresa. Asystę Hiszpanowi sprezentował reprezentant Polski. Podanie od Lewandowskiego padło w połowie boiska i za pomocą jego głowy. 

Robert Lewandowski bez goli w La Liga

Następnego ligowe spotkanie FC Barcelona rozegra przeciwko Villarrealowi. Mecz zaplanowano na 27 sierpnia o godzinie 17.30. Czy Robert Lewandowski zdoła wreszcie odblokować się i strzelić gola?

Polski napastnik ma trudny orzech do zgryzienia. Jak dotąd jego bilans nie prezentuje się imponująco - zero goli i jedna asysta. Możliwe, że musi się jeszcze rozkręcić, pytanie brzmi jednak, jak długo to potrwa?

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji