Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski chwycił za mikrofon i podziękował kibicom. Piękny gest kapitana polskiej reprezentacji
Monika Majko
Monika Majko 30.03.2022 16:32

robert lewandowski
TVP 1

Wczoraj reprezentacja Polski wygrała spotkanie barażowe o awans na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 ze Szwecją wynikiem 2:0. Po ostatnim gwizdku zarówno kibice, jak i piłkarze nie kryli euforii. W czasie fiesty po meczu za mikrofon złapał nagle kapitan biało-czerwonych, Robert Lewandowski. Nasz czołowy napastnik ze wzruszeniem podziękował kibicom za wsparcie.

Choć pierwsza połowa meczu Polska-Szwecja na Stadionie Śląskim w Chorzowie zakończyła się remisem, kolejne 45 minut należało zdecydowanie do biało-czerwonych. Pierwszy gol padł w 49. minucie po rzucie karnym, który wywalczył Grzegorz Krychowiak. Piłkę do bramki strzeżonej przez Robina Olsena pewnie skierował Robert Lewandowski.

Wraz z pierwszym golem w naszych piłkarzy wstąpiła nowa energia. W 73. minucie po kontrataku bramkarza przeciwników zdołał pokonać Piotr Zieliński, ustanawiając wynik na 2:0 dla Polaków. Biało-czerwoni zdołali utrzymać dwubramkową przewagę do końca spotkania, a po ostatnim gwizdku sędziego na murawie rozpoczęła się prawdziwa fiesta.

Robert Lewandowski nagle chwycił za mikrofon

Wczorajsza wygrana dała polskiej reprezentacji prawo do udziału w tegorocznym mundialu w Katarze. Po zakończeniu spotkania biało-czerwoni założyli koszulki z napisem "kierunek Katar" i oddali się radosnemu świętowaniu swojego sukcesu. Nim jednak biało-czerwoni udali się do szatni, kapitan naszej drużyny postanowił zwrócić się do kibiców na trybunach.

Robert Lewandowski nagle chwycił za mikrofon i przemówił w stronę oklaskującej naszych piłkarzy publiczności na trybunach. Jeden z naszych najlepszych napastników w historii podziękował kibicom za wsparcie, jakie okazali w ostatnim czasie polskiej reprezentacji.

- Dziękujemy za wsparcie teraz, ale też w całych eliminacjach. Wielki szacun! Widzimy się w Katarze - zapowiedział poruszony piłkarz.

Losowanie grup turniejowych na MŚ 2022 odbędzie się 1 kwietnia

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozpoczną się w poniedziałek, 21 listopada. Z kolei już 1 kwietnia odbędzie się losowanie grup. W turnieju weźmie udział łącznie 32 drużyn narodowych, które zostaną podzielone na 8 grup. Finał tegorocznego mundialu rozegrany zostanie w niedzielę, 18 grudnia, na obiekcie Lusail Stadium. W poprzednich Mistrzostwach Świata triumfowała Francja, która w meczu finałowym pokonała Chorwację wynikiem 4:2.