Goniec.pl
Przemysław Babiarz na żywo skrytykował wydawcę TVP Sport. Miał powody

Twitter: @mati_stanczyk/Facebook: Przemysław Babiarz

Przemysław Babiarz na żywo skrytykował wydawcę TVP Sport. Miał ważny powód

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Przemysław Babiarz ostatniego dnia MŚ w lekkoatletyce zrugał wydawcę TVP Sport, który wolał pokazać studio... zamiast rekordu świata w biegu na 100 m przez płotki. Znany dziennikarz był mocno poirytowany tym faktem, dlatego na wizji skomentował zachowanie wydawcy ostatniej sesji MŚ w lekkoatletyce 2022, Pawła Jeża.

Robert Lewandowski

Piast Gliwice parodiuje zdjęcie Roberta Lewandowskiego. Wyszło genialnie

CZYTAJ DALEJ

Przemysław Babiarz na wizji skrytykował wydawcę TVP

Ostatniego dnia zawodów padły dwa rekordy świata. Tobi Amusan pokonała dystans 100 m, skacząc przez płotki w czasie 12,12 s i o 0,08 s poprawiła osiągnięcie Kendry Harrison sprzed sześciu lat. Dodatkowo Armand Duplantis przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,21 m, bijąc absolutny rekord świata w skoku o tyczce.

Widzowie jednak nie mogli być tego świadkami, gdyż wydawca TVP Sport w trakcie wolał wyemitować... studio. Rekordy można było obejrzeć dopiero na powtórkach. Trzeba jednak przyznać, że to zupełnie nie to samo. W sporcie chodzi przecież głównie o przeżywanie emocji na żywo.

Niestety, widzowie TVP Sport, kiedy płotkarki stawały w blokach do pierwszej sesji półfinałowej, obserwować mogli studio, w którym trwałą dyskusja o niepowodzeniu kobiecej sztafety 4 x 400 m. Maciej Kurzajewski dyskutował na ten temat z Patrycją Wyciszkiewicz i Angeliką Cichocką. W tym czasie niczego nieświadoma Nigeryjka biła rekord świata. Sytuacja ta słusznie nie spodobała się Przemysławowi Babiarzowi, który postanowił ją skomentować.

- Szanowni Państwo, jest to jakiś sposób, żeby nie pokazać rekordu świata. Proszę dzwonić. Paweł Jeż to jest nasz dzisiejszy wydawca [...] Skończmy teraz ten temat, natomiast 12.12 pobiegła Nigeryjka Amusan, bijąc rekord świata tej, która byłą druga na mecie, Kendry Harrison. [...] Cieszymy się, bo może zdążymy na bieg z Pią Skrzyszowską - ironizował wściekły komentator.

Zachowanie TVP Sport zdenerwowało też kibiców, tym bardziej że impreza odbywa się w stanach zjednoczonych i Polacy musieli wstawać późno w nocy, aby śledzić zmagania sportowców. Wyobraźcie sobie, jak musieli się czuć, gdy TVP Sport, zamiast rekordów, pokazało im ekspertów w studio sportowym....

Szczęśliwie, choć TVP Sport pominęło rekordowy bieg Amusan, zdołało wyemitować finałowy bieg z jej udziałem. Nigeryjka pobiegła jeszcze szybciej - 12,06, ale z powodu zbyt silnego wiatru w plecy (2.5 m/s) ten rezultat nie może być uznany za oficjalny rekord świata. Pia Skrzyszowska nie awansowała do finału i ostatecznie uplasowała się na 10. pozycji.

Adam Małysz mieszka w niezwykłej rezydencji. Marmurowy kominek to dopiero początek

Adam Małysz przez lata zachwycał Polaków znakomitymi występami w konkursach skoków narciarskich. Dziś sportowiec jest już na emeryturze i w pełni korzysta z uroków swojej eleganckiej willi. Fot. East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Katar 2022. Czesław Michniewicz usłyszał pytanie i zrugał dziennikarza. "Nie jest pan w stanie"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski fot. Instagram @_rl9

Sport

Katar 2022. Robert Lewandowski zwrócił się do kibiców po meczu. Wystarczyło jedno słowo

Czytaj więcej >
Szczęsny Lewandowski Krychowiak

Sport

Ekspert ocenił występy Szczęsnego, Lewandowskiego i Krychowiaka. Stać ich na więcej?

Czytaj więcej >
Lewandowski Michniewicz

Sport

To już koniec Michniewicza? Lewandowski miał postawić ultimatum

Czytaj więcej >
FRANCK FIFE/AFP/East News

Sport

Piotr Zieliński grał z Francją jak natchniony. Po meczu wbił szpilę Michniewiczowi

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Robert Lewandowski szczery do bólu. "Gdy tak gramy, radości nie ma"

Czytaj więcej >