Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Prolog w Lillehammer. Wspaniały skok Kamila Stocha, mocny Dawid Kubacki
Dawid Szczurek 15.03.2023 22:29

Prolog w Lillehammer. Wspaniały skok Kamila Stocha, mocny Dawid Kubacki

None
screenshot twitter.com/Eurosport Polska

W środowy wieczór odbyły się kwalifikacje do drugiego konkursu Pucharu Świata w Lillehammer. Prolog wygrał Słoweniec Anze Lanisek. Dobrymi skokami popisali się reprezentanci naszego kraju. Kamil Stoch uplasował się na czwartej pozycji, a Dawid Kubacki był siódmy. Do czwartkowych zawodów jako jedyny z Polaków nie awansował Jakub Wolny.

Utrudnienia związane z silnym wiatrem

Porywisty wiatr psuje szyki organizatorom konkursów w norweskim Lillehammer. W wyniku przesunięć związanych z rywalizacją kobiet odwołano serię próbną mężczyzn. Opóźnił się start samego prologu. Skoczkowie rywalizację w kwalifikacjach rozpoczęli dopiero o godzinie 20.

Klienci Biedronki tracą promocje. To trzeba wiedzieć, inaczej stracisz korzystne rabaty

Prolog w Lillehammer. Najlepszy Anze Lanisek. Dobrze zaprezentowali się Polacy

Zbyt silne podmuchy wiatru nie zakłócały już przebiegu samego prologu. Zwycięzcą został Słoweniec Anze Lanisek. Drugie miejsce przypadło Halvorowi Egnerowi Granerudowi, a trzeci był Timi Zajc. Po świetnym skoku na odległość 138,5 m, czwarte miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch. Siódme miejsce przypadło Dawidowi Kubackiemu

Poprawne próby oddali Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek, którzy skoczyli odpowiednio 124,5 oraz 120 metrów. Poniżej oczekiwań spisali się Piotr Żyła oraz Jakub Wolny. Pierwszy z nich po osiągnięciu 119 metrów zajął odległe 40 miejsce. Drugi, jako jedyny z Polaków nie awansował do czwartkowego konkursu.

Raw Air 2023

Czwartkowe zawody w Lillehammer będą czwartym konkursem w cyklu Raw Air. W klasyfikacji generalnej norweskiego turnieju prowadzi reprezentant gospodarzy Halvor Egner Granerud. Tuż za nim plasuje się broniący tytułu Stefan Kraft. Podium zamyka zwycięzca środowego prologu Anze Lanisek. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajmuje 7 pozycję w ogólnej klasyfikacji.

Przed zawodnikami drugi konkurs na obiekcie Lysgårdsbakken. Początek zmagań zaplanowano na godz. 16:30. Następnie skoczkowie rywalizować będą na obiekcie w Vikersund. Zwycięzca Raw Air 2023 otrzyma 50 tysięcy euro.