Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2021. Jaka będzie pogoda w Święta?
Najnowsze modele synoptyczne wskazują, że być może w tym roku święta będą białe. W przyszłym tygodniu ma się zrobić chłodniej, dzięki czemu padający śnieg nie będzie się tak szybko topił. Na wyraźne spadki temperatur warto przygotować się także z myślą o Nowym Roku.
Już za nieco ponad tydzień obchodzić będziemy święta Bożego Narodzenia. Większość z nas marzy, by w tym czasie trawniki przykrył biały puch, który utrzyma się na dłużej dzięki niskim temperaturom.
Zwolennicy prawdziwych bożonarodzeniowych klimatów od kilku dni gorączkowo sprawdzają długoterminowe prognozy pogody. Choć w ubiegłych latach Wigilii towarzyszyły odwilże i raczej jesienne krajobrazy, w tym roku jest szansa na to, że miło się zaskoczymy.
Prognoza pogody na święta
W najbliższych dniach na pogodę nad Polską będzie wpływał niż Lucjan, który przyniesie chwilowe ocieplenie i opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Jak wskazują synoptycy, trend ten odwróci się dopiero na początku przyszłego tygodnia.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Zwolennicy mrozu mogą więc z nadzieją patrzeć na końcówkę roku, bo ta zapowiada się póki co dosyć mroźnie. Możliwe, że śnieg będzie padał nie tylko w Wigilię, ale i w pozostałe dni Bożego Narodzenia.
Portal fanipogody.pl donosi, że w okresie od 20 do 25 grudnia nadejdzie chłodny okres synoptyczny, a na zdecydowanym obszarze kraju odnotujemy wartości temperatury poniżej wieloletniej normy.
W święta w ciągu dnia zobaczymy na termometrach około 0 stopni lub trochę powyżej tej granicy. Główna fala chłodu przyjść może w 26 grudnia bądź w ostatnim tygodniu grudnia . W górach i na obszarach podgórskich z pewnością obficie będzie padał śnieg. Na nizinach może być on ograniczony obszarowo.
Przewidywania na Nowy Rok
Coraz bardziej prawdopodobne staje się także, że i w styczniu będzie biało. Na przeważającym obszarze Polski temperatura będzie oscylowała w granicach normy klimatycznej. Istnieje ryzyko, że częściej niż w styczniu 2021 r. pojawi się śnieg i całodobowy mróz.
Poza obszarami górskimi i podgórskimi, które zwykle są chłodniejsze, również możliwe, że odnotujemy spadki słupków rtęci poniżej -20 stopni Celsjusza. Mniejszy będzie wpływ Oceanu Atlantyckiego na warunki pogodowe w naszej części Europy, co oznacza, że łatwiej dostaną się do nas zimne masy powietrza.
Oprócz opadów śniegu, czasem obfitych, mogą pojawić się też silniejsze opady deszczu, w tym tego marznącego, który jest dla nas szczególnie niebezpieczny.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
-
Adam Niedzielski chce ukarania posłów Konfederacji. "Kierowano inwektywy pod adresem pracowników MZ"
-
Nawet do 1400 złotych prosto do portfela. Premier właśnie ogłosił dopłaty
-
Nowe możliwości w e-Urzędzie Skarbowym. "Uwzględniamy różne potrzeby naszych klientów"
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec. pl
Źródło: fanipogody.pl