Goniec.pl
Prezydent pokazał wypracowanie ucznia

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Prezydent Sosnowca pokazał wzruszającą pracę domową ucznia

6 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zamieścił w mediach społecznościowych wzruszające wypracowanie napisane przez chłopca, którego ojciec zmarł w sierpniu na raka. 14-latek opisał w nim bohaterską postawę taty oraz moment, gdy dowiedział się o jego śmierci. Lektura opowiadania wycisnęła łzy z oczu prezydenta i wielu internautów.

Walka z rakiem nie jest łatwa, o czym wie każdy, komu przydarzyło się obserwować zmagania chorego bliskiego lub samemu zachorować. Dlatego też często ludzi zmagających się z nowotworem nazywa się bohaterami i nie ma w tym najmniejszej przesady. Takim dzielnym bohaterem okazał się być tata jednego z 14-latków z Sosnowca, ale i sam nastolatek, z którym po traumatycznych doświadczeniach spotkał się prezydent miasta.

jaworek-nadal-poszukiwany

Nowe informacje ws. Jacka Jaworka

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Sosnowca nie mógł powstrzymać łez

Rodzina Kacpra doświadczyła w sierpniu ogromnej tragedii, musząc pożegnać męża i ojca, który zmarł na raka. Tuż po tych wydarzeniach prezydent Sosnowca odbył spotkanie z 14-latkiem i jego mamą. Podczas wizyty samorządowiec zapoznał się treścią wypracowania, jakie w ramach pracy domowej napisał zdruzgotany chłopiec. Polityk nie krył wzruszenia.

- Kacper z Sosnowca, uczeń klasy 7, napisał pracę domową o swoim bohaterze - Tacie, który dopiero co zmarł na raka… Trudno powstrzymać łzy Sami przeczytajcie - napisał Chęciński pod postem na Facebooku, w którym zamieścił fotografię opowiadania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideoPracę chłopca skomentowali liczni internauci, którzy również poczuli się poruszeni opowiedziana historią. "Cudowny tata, wspaniała mama i silny, wrażliwy ale waleczny syn", "Nie da się nie płakać... Wspaniale napisane, choć historia bardzo smutna" - pisali współczujący komentatorzy.

Pod wpisem odezwała się także mama Kacpra, która wyraziła nadzieję, że ich historia doda wszystkim odwagi. - Pamiętajcie, trzeba walczyć do samego końca, bo każdy z nas jest bohaterem - napisała.

Tata-bohater

Kacper opisał w swoim opowiadaniu całą drogę, jaką przebyła jego rodzina od chwili, gdy dowiedziała się o chorobie ojca chłopca. We wstępie pracy napisał o tym, jak 15 czerwca tata przyszedł do domu ze złą nowiną, oznajmiając jednocześnie, że będzie walczył do samego końca.

- Tego dnia po słowach mojego taty przypomniało mi się, jak moja pani z polskiego opowiadała o jednym bohaterze mitologicznym - Hektorze. Mówiła wtedy, że on starał się nie ulegać emocjom, a cechowały go honor i odwaga. Jest silnym mężczyzną, przy tym ogromnie szlachetnym - kontynuował chłopiec w rozwinięciu.

Następnie wytłumaczył, dlaczego to właśnie o Hektorze postanowił napisać i porównał mitycznego bohatera do swojego ciężko chorego ojca. Zaznaczał przy tym, iż obaj panowie byli silni, waleczni, ale też wrażliwi i czuli wobec swojej rodziny.

Chłopiec dokładnie pamięta dzień, kiedy ojciec pocieszał jego mamę, że wciąż żyje i zamierza być dzielny do ostatnich dni. To wtedy zacząć się miała prawdziwa batalia o zdrowie mężczyzny, który z honorem znosił powroty do szpitala, naświetlania, operacje i chemioterapię. - Walczył każdego dnia z bólem, mając przy tym każdego dnia uśmiech na twarzy - opisuje Kacper.

Smutne zakończenie

Najbardziej rozczulającym fragmentem jest zakończenie opowiadania, które traktuje o ostatnich wspólnych dniach z życia rodziny.

- Choroba taty zaczęła postępować tak szybko, że już nie był w stanie sam funkcjonować, każdego dnia jego oczy gasły. Aż nagle 13 sierpnia zrobiły się całkowicie ciemne i tatuś zmarł - wyznał chłopiec.

O śmierci ukochanego taty Kacper dowiedział się w nocy, gdy obudziła go mama. Zszokowany 14-latek nie mógł w to uwierzyć, a jego świat rozpadł się na milion kawałków. Tylko dzięki mamie, która obiecała mu, że dadzą sobie radę, bo tak powiedzieli ojcu, był w stanie przyjąć tragiczną wiadomość.

Kacper podkreśla, że tamtej nocy stracił nie tylko tatę, ale i dzielnego żołnierza oraz bohatera. Pomimo trudnych chwil, nastolatek nauczył się, że nie można się bać tylko trzeba walczyć do samego końca.


Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Jackowski

Lifestyle

Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny kryzys

Czytaj więcej >
Pixabay/beejees - zdjęcie ilustracyjne

Lifestyle

100-latka zdradziła sekret swojej długowieczności

Czytaj więcej >
Pexels/JESHOOTS.com

Lifestyle

Filmowe hity dnia. "Jurassic World" na TVN

Czytaj więcej >
ftalany

Lifestyle

Jesz go codziennie. Zabija 100 tysięcy osób rocznie, lepiej natychmiast przestań

Czytaj więcej >
Gdzie na grzyby?

Lifestyle

Gdzie na grzyby? Na zachodzie kraju zbierzesz ich najwięcej

Czytaj więcej >
Od marca sygnał DVB-T telewizji naziemnej będzie zastępowany DVB-T2

Lifestyle

Już w marcu rozpocznie się proces zmiany sygnału nadawania telewizji naziemnej w Polsce

Czytaj więcej >