Śląsk: 31-latek utonął w Jeziorze Międzyborskim. To jedna z 9 ofiar utonięć w tym miesiącu
Do tragedii nad Jeziorem Międzyborskim w województwie śląskim doszło w piątek 9 lipca 2021 roku w godzinach porannych. Nie żyje 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który jest już 9 ofiarą utonięcia w tym miesiącu. Jak podaje w swoich statystykach policja, od początku lipca doszło w Polsce już do 9 utonięć, w tym dwóch w województwie śląskim. Wśród nich jest 31-latek, który utopił się wczoraj w Jeziorze Międzyborskim.
31-letni mężczyzna utonął w Jeziorze Międzyborskim
W tym roku do utonięć w województwie śląskim doszło na akwenach w Tarnowskich Górach, Będzinie, Bytomiu, Tychach, Żywcu, Mikołowie, Będzinie i Jaworznie. Wszyscy poszkodowani to mężczyźni w wieku 23-75 lat, a większość z nich znajdowała się pod wpływem alkoholu.
Wczoraj służby potwierdziły informacje o kolejnym utonięciu, do którego doszło w godzinach porannych na Jeziorze Międzyborskim. W wodzie życie stracił 31-letni mężczyzna, a policjanci zaapelowali do wszystkich o rozwagę i ostrożność w trakcie wypoczynku przy zbiornikach wodnych.
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo
- Upały, którymi przywitał nas sezon wakacyjny, skłaniają do wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy jednak, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł i zbiera okrutne żniwa - podkreślili śląscy policjanci w specjalnym komunikacie.
Policja przypomina o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z akwenów wodnych
Funkcjonariusze opublikowali krótkie przypomnienie zasad bezpieczeństwa, które powinniśmy zachowywać w trakcie korzystania ze zbiorników wodnych. W pierwszej kolejności podkreślono, że dzieci powinny przebywać w wodzie pod stałym nadzorem opiekunów.
Służby przypomniały także, by wybierać strzeżone kąpieliska wodne, rozsądnie korzystać ze sprzętu pływającego i zabierać ze sobą sprzęt asekuracyjny tj. kapok czy koła ratunkowe, a także nie wchodzić do wody w stanie nietrzeźwości oraz będąc rozgrzanym, unikać kąpieli bezpośrednio po posiłku oraz nie skakać do wody „na główkę”.
Jak podają policyjne statystyki, najczęściej do utonięć dochodzi właśnie w jeziorach. Na dalszym miejscu są rzeki oraz pozostałe akweny wodne. Z kolei głównymi przyczynami wypadków są kąpiele w miejscach zabronionych i niestrzeżonych, brawura oraz alkohol.
- Pamiętajmy, że żywioł nie wybiera, a stracić życie w wodzie może każdy, kto korzysta z kąpieli lub aktywności w wodzie - podkreślili policjanci. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
-
Władze TVP właśnie potwierdziły. Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro
-
Marta Kaczyńska wygadała się o dodatkowych dopłatach dla księży
-
Ksiądz ze słynnego nagrania przerwał milczenie. Pojawiły się jego "przeprosiny"
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl
Źródło: Policja