Goniec.pl
Co ludzie powiedzą jak wygląda

Fot. Flickr.com/Insomnia Cured Here

Polacy uwielbiali Hiacyntę z "Co ludzie powiedzą?". Wiemy, jak teraz wygląda

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Widzowie do dzisiaj wspominają kultowy serial "Co ludzie powiedzą?". Jedną z największych gwiazd brytyjskiej produkcji jest Patricia Routhledge. Aktorka działa zawodowo ponad pół wieku i na swoim koncie ma mnóstwo ról

„Co ludzie powiedzą?” to jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali lat 90. Produkcja BBC, która weszła na antenę w 1990 roku, doczekała się aż 5 sezonów. Wśród jej największych gwiazd znalazła się Patricia Routledge. W tym roku aktorka skończyła już 92 lata.

Patricia Routledge w „Co ludzie powiedzą?” wcieliła się w rolę Hiacynty Bukiet. W komedii obyczajowej zagrała zabawną postać, która na każdym kroku starała się sprawiać wrażenie osoby znacznie zamożniejszej, niż była w rzeczywistości.

Gwiazda „Co ludzie powiedzą?” podbiła serca widzów

Gdyby nie wspaniała rola Patricii Routledge prawdopodobnie serial nie zdobyłby takiej popularności. Serialowa Hiacynta, która udawała, że należy do klasy wyższej, sprawiła, że mnóstwo widzów pękało ze śmiechu przed telewizorami.

Jak łatwo się domyśleć, próby udawania osoby należącej do elit nie bardzo wychodziły serialowej Hiacyncie. To natomiast generowało wiele komicznych sytuacji. Seria zabawnych pomyłek sprawiła, że widzowie nie chcieli rozstać się z produkcją BBC.

[EMBED-245]

Niesamowita kreacja przyniosła aktorce w latach 1992-1993 nominacje do nagrody BAFTA w kategorii Najlepszy występ komediowy. Ostatecznie wówczas Patricia Routledge nie doczekała się tego największego brytyjskiego wyróżnienia.

Aktorka jednak odebrała nagrodę BAFTA już wcześniej – w 1989 roku. Artystka została nagrodzona w kategorii Najlepsza aktorka telewizyjna za rolę w serialu „Talking Heads”.

Trzy dekady po premierze „Co ludzie powiedzą?”

Od premiery serialu minęły już ponad trzy dekady. Patricia Routledge do dzisiaj kojarzona jest z rolą Hiacynty. Aktorka w ciągu swojej ponad 50-letniej kariery wzięła też udział w spektaklach teatralnych oraz musicalach.

Ceniona gwiazda produkcji BBC 17 lutego 2021 roku skończyła 92 lata. Choć „Co ludzie powiedzą?” zakończył się w 1995 roku aktorka często po latach wracała do niego we wspomnieniach.

Patricia Routledge przyznała, że bardzo polubiła postać Hiacynty, chociaż w ogóle nie są do siebie podobne. Jest to jednak jedna z jej ulubionych kreacji, o której często myśli.

Aktorka nigdy też nie ukrywała, że rola w produkcji całkowicie zmieniła jej życie, dzieląc je na dwa etapy – przed i po wcieleniu się w rolę Hiacynty. Patricia Routledge ujawniła jednak, że nie chciałaby być kojarzona jedynie z tą kreacją.

[EMBED-521]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kupił mięso w markecie. Zauważył niepożądaną substancję

  • Zabójca Andrzeja Zauchy znalazł pracę w TVP

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >