Goniec.pl
Witold Paszt

TVP 2 "The Voice Senior 3"

Podano szczegóły pogrzebu Witolda Paszta. Rodzina muzyka długo zwlekała z pochówkiem, znamy powód

11 Marca 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Niespodziewana śmierć Witolda Paszta wstrząsnęła wieloma Polakami, a przede wszystkim fanami programu "The Voice Senior", którego piosenkarz był jednym z najbardziej lubianych jurorów. Gwiazdor odszedł 18 lutego 2022 roku, jednak do tej pory nie został pochowany. Serwis "Pomponik" podał w końcu szczegóły pogrzebu muzyka i ujawnił, dlaczego rodzina tak długo zwlekała z ostatnim pożegnaniem artysty.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

O śmierci Witolda Paszta poinformowały za pomocą mediów społecznościowych jego córki. Przyczyna nagłego zgonu byłego lidera i współzałożyciela zespołu VOX miały być komplikacje po przebytej trzykrotnej infekcji COVID-19.

Były szef rosyjskiej dyplomacji komentuje działania Władimira Putina w ramach wojny w Ukrainie

Zanim Putin dowie się prawdy, zostanie obalony? Andriej Kozyriew zabrał głos

CZYTAJ DALEJ

- Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa - przekazali bliscy muzyka.

Rodzina Witolda Paszta zwlekała z pogrzebem z powodu wybuchu wojny w Ukrainie

Choć od śmierci artysty minęły już ponad 3 tygodnie, to gwiazdor wciąż nie został pochowany. Redakcja serwisu "Pomponik" przekazała jednak, że pogrzeb Witolda Paszta odbędzie się w piątek 18 marca 2022 roku. Piosenkarz spocznie na cmentarzu komunalnym w rodzinnym Zamościu, blisko swojej żony Marty i teściów.

Informator "Pomponika" ujawnił także, dlaczego rodzina wokalisty tak długo zwlekała z jego pogrzebem. Okazuje się, że ma to związek z wybuchem wojny w Ukrainie, który nastąpił 24 lutego br. Rodzinne miasto piosenkarza stało się bowiem miejscem noclegowym dla uchodźców wojennych, a bliscy piosenkarza bardzo zaangażowali się w pomoc.

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy portalu wynika, że bliscy Witolda Paszta udostępnili uchodźcom część pokoi w należącym do tej pory do gwiazdora hotelu Senator w Zamościu. Rodzina piosenkarza czekała na to, aż sytuacja na wschodzie nieco się uspokoi, jednak nie mogą już dłużej zwlekać z pogrzebem.

- Przez wydarzenia wojenne za wschodnią granicą ceremonia jest odwlekana. Rodzina chce, by wszystko przebiegło w spokoju i bliscy bez obaw mogli przybyć na pogrzeb - miał przekazać informator "Pomponika".

Piotr Cugowski pożegnał Witolda Paszta, razem zasiadali w fotelach jurorskich w "The Voice Senior"

Wnuczka Witolda Paszta bardzo tęskni za dziadkiem. Codziennie prosi tatę o jedną rzecz

CZYTAJ DALEJ

Informator serwisu wyjawił także, że cały zarząd Telewizji Polskiej jest "głęboko poruszony śmiercią Witolda Paszta", a jego przedstawiciele pojawią się na pogrzebie piosenkarza. Wśród żałobników być może pojawi się nawet sam prezes stacji, dla którego zmarły gwiazdor miał być "objawieniem" programu "The Voice Senior".

Na pogrzebie Witolda Paszta mają pojawić się m.in. Jacek Kurski i Ryszard Rynkowski

W uroczystości ostatniego pożegnania Witolda Paszta udział ma wziąć także Ryszard Rynkowski, który w przeszłości należał dogrupy VOX. Piosenkarz odszedł z zespołu w 1987 roku, a następnie zarzucił jej liderowi, że i tak planował go wyrzucić. Artyści przez wiele lat nie utrzymywali kontaktu, jednak jeszcze przed śmiercią gwiazdora "the Voice Senior" udało im się wyjaśnić dawne nieporozumienia.

- Na pogrzebie pojawi się też Ryszard Rynkowski, który przez lata nie był w najlepszych stosunkach z Witkiem. Panowie zdążyli sobie jednak wyjaśnić dawne pretensje - przekazało źródło "Pomponika".

Okazuje się także, że pod koniec marca w TVP nagrywany będzie koncert poświęcony twórczości Witolda Paszta. Na razie nie wiadomo jednak, którzy artyści wezmą udział w wydarzeniu, ani kiedy dokładnie zostanie ono pokazane na antenie Telewizji Polskiej.

Polscy fani Aleksandra Domogarowa grającego Bohuna w "Ogniem i mieczem" z pewnością będą wstrząśnięci. Nikt nie spodziewał się, że rosyjski aktor w tak dosadny sposób wypowie się na temat wojny w Ukrainie. Kliknij "Dalej", by dowiedzieć się więcej / fot. "Ogniem i mieczem", reż. Jerzy Hoffman, Zodiak Jerzy Hoffman Film Production Sp. z o.o./Syrena EG, 1999.

Grał Bohuna w "Ogniem i mieczem", teraz mówi o wojnie. Fani mogą się oburzyć

Polska fanka zaapelowała do odtwórcy roli Bohuna z "Ogniem i mieczem", Aleksandra Domogarowa, o powstrzymanie działań Władimira Putina w Ukrainie. Odpowiedź aktora zaskakuje i wywołuje ogromny niesmak.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Pomponik

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >