Goniec.pl
Nowy nagrobek Ryszarda Kotysa znanego z roli Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich"

TRICOLORS/East News, wikimedia commons: Adrian Grycuk

Po starym grobie Kotysa nie ma już śladu. "Paździoch" doczekał się nowego nagrobka

12 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ryszard Kotys spoczywa na cmentarzu pod Poznaniem. Aktor znany głównie z roli Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich" doczekał się nowego nagrobka. Jego wygląd zwraca uwagę ze względu na niecodzienny kształt.

Grób Ryszarda Kotysa znaleźć można w Lusowie. To mała miejscowość, gdzie żyje jedynie 1500 mieszkańców. Aktor spoczął z dala od warszawskich Powązek i innych gwiazd, których mogiły właśnie tam odwiedzają fani.

Sylwia Bomba

Sylwia Bomba odpadła z "Tańca z gwiazdami"

CZYTAJ DALEJ

Aktor wcielający się w Mariana Paździocha zmarł 27 stycznia 2021 roku. Po 256 dniach Ryszard Kotys od śmierci spoczywa już w grobie. Potwierdziło to pierwsze zdjęcie okazałego nagrobka.

Nowy grób Ryszarda Kotysa

Zdjęcie grobu aktora znanego ze "Świata według Kiepskich" trafiło do sieci w poniedziałek 11 października. Zamieścił je Kacper Marcin Michalski z "Niezapomniani. Cmentarne historie".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Na udostępnionym na Facebooku zdjęciu widać, że nowy grób Ryszrada Kotysa jest niecodzienny. Zrezygnowano z pospolitej formy płyty nagrobnej.

Zamiast tego fani Ryszarda Kotysa oraz jego najbliżsi odwiedzają grób z naturalnego kamienia o nieregularnym kształcie. Dodatkowo mogiłę zdobią żywe rośliny zasadzone w ziemi umieszczonej pomiędzy szczelinami kamienia.

Zmarł tuż po swoim serialowym koledze

Ostatni rok nie był łatwy dla fanów "Świata według Kiepskich". Z obsady serialu zniknęło dwóch kluczowych aktorów: Ryszard Kotys oraz Dariusz Gnatowski.

Wcielający się w Mariana Paździocha i Arnolda Boczka aktorzy przegrali walkę z wirusem SARS-CoV-2. O życie 88-letniego Ryszarda Kotysa walczyli lekarze z jednego z poznańskich szpitali.

Aktor pod koniec swojego życia zmagał się również z problemami z poruszaniem się. Doświadczał również demencji.

COVID-19 zabrał również serialowego Boczka

Kilka miesięcy przed odejściem Ryszarda Kotysa w wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski. On również zmagał się z zakażeniem koronawirusem.

Chociaż zarówno Dariusz Gnatowski, jak i Ryszrad Kotys zmarli w czasie pandemii to widzowie "Świata według Kiepskich" nadal mogą oglądać ich postacie w serialu emitowanym na antenie Polsatu.

Dopiero pod koniec października Marian Paździoch oraz Arnold Boczek znikną ze "Świata według Kiepskich". Nagrane wcześniej sceny ze zmarłymi aktorami zwyczajnie się skończą.

Wyciągnęli nagranie kompromitujące Kaczyńskiego. Prezes PiS się nie wytłumaczy

Slajd 1 z 5

Nagranie z Kaczyńskim podbija sieć

Po sieci krąży spot PiS-u z 2011 roku. Na nagraniu występuje prezes PiS, który mówi, jak w prosty sposób można obniżyć ceny benzyny. Przypomnijmy, że paliwo jest obecnie o nawet 50 groszy droższe, niż wtedy. / fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl, facebook.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie: Adam Małysz ogłosił początek zgrupowania kadry w Zakopanem

Gwiazdy

Adam Małysz ogłosił początek nowego sezonu skoków narciarskich

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

TVN usuwa cały wywiad z Bożeną Dykiel o depresji

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

Kolega Krzysztofa Krawczyka ujawnił kilka nieznanych faktów o artyście

Czytaj więcej >
Piotr Woźniak-Starak

Gwiazdy

Widok grobu Piotra Woźniak-Staraka na chwilę przed Wszystkimi Świętymi

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Co Piotr Mróz zrobi z pieniędzmi za wygraną w "Tańcu z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
Doda i Kajra

Gwiazdy

Zakulisowe zdjęcie Kajry i Dody z "TzG" obiegło właśnie sieć

Czytaj więcej >