Goniec.pl
Piotr Żyła

Andrzej Iwanczuk/Reporter

Piotr Żyła: prezydent i premier nie traktują mnie jak innych skoczków

20 Listopada 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Piotr Żyła przyznał, że premier i prezydent nie złożyli mu gratulacji z okazji zdobycia złotego medalu na Mistrzostwach w Oberstdorfie. Zaznaczył, że inni polscy skoczkowie otrzymywali telefony od przedstawicieli państwa.

Czyżby Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki uznali, że Piotr Żyła nie jest godny wyrazów uznania? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

sylwia bomba

Sylwia Bomba rozstała się z partnerem

CZYTAJ DALEJ

Skoczek gorszego sortu?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Polacy są fanami sportu. Sam prezydent państwa pojawia się na meczach piłkarskich, jest również zapalonym narciarzem. Jeszcze większą radość sprawiają mu z pewnością sukcesy odnoszone przez reprezentantów Polski.

Tego rodzaju sukces niewątpliwie odniósł Piotr Żyła podczas mistrzostw w skokach narciarskich w Oberstdorfie. Skoczek triumfował tam w ubiegłym sezonie w zawodach na normalnej skoczni.

Ciąg dalszy artykułu pod materiałem wideoOkazuje się jednak, że zwycięstwo nie wzbudziło zachwytu Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy, a przynajmniej nie takiego, jakiego najwyraźniej oczekiwał Piotr Żyła. W rozmowie z portalem Sport.pl sportowiec zwierzył się, że nie otrzymał telefonu z gratulacjami, jakim zazwyczaj cieszyli się jego koledzy.

Bez żalu

- Nawet rozmawialiśmy z chłopakami, że jak Adam wygrywał, to do niego dzwonili, później dzwonili do Kamila, a do Dawida jak zdobył złoto, to i zadzwonili i nawet dali mu specjalną premię pieniężną - przyznał Piotr Żyła - Wyszło nam, że do mnie by też zadzwonili, ale się boją! - dodał.

Później zaznaczył, że nie ma żalu do prezydenta i premiera i niespecjalnie zależy mu na zachwycie ze strony najważniejszych osób w państwie.

- Niech sobie każdy robi swoją robotę i niech każdy będzie tak samo ważny - ocenił skoczek - A ci, co są na świeczniku wcale nie muszą do mnie dzwonić - stwierdził.

Już w sobotę pierwszy etap zmagań o Puchar Świata, w Niżnym Tagile. Wraz z Piotrem Żyłą stratować będzie jeszcze czterech Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Andrzej Stękała.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Oficer wywiadu ocenia dalsze działania Aleksandra Łukaszenki

  • Angela Merkel oskarżona przez Beatę Szydło o łamanie zasad UE

  • Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec. "Jesteśmy suwerennym państwem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: radiozet.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista i filmoznawca. Miłośnik kina - tego dobrego i tego złego również, kociarz i w pełni poprawny romantyk. Przez lata związany z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielał się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. był redaktorem portali WTV i Wawa Info. Obecnie pracuje w Goniec.pl, gdzie opisuje wydarzenia z Polski i ze świata. Stale współpracuje również z magazynem "Netfilm". Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Jurek Owsiak

Gwiazdy

"Bandziorstwo, złodziejstwo i hochsztaplerstwo". Jurek Owsiak o aferze Mejzy

Czytaj więcej >
Michał Wiśniewski z córką i synem

Gwiazdy

Michał Wiśniewski nagrał piosenkę z córką. Powstaje teledysk do ich wspólnego utworu

Czytaj więcej >
Joanna Opozda-Królikowska i Antek Królikowski

Gwiazdy

Joanna Opozda źle znosi ciążę. Aktorka ma problemy zdrowotne

Czytaj więcej >
Basia Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan lubi imprezować. Zaskoczyła fanów szczerym wyznaniem

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Gwiazdy

Jacek Kurski nie czekał na ostateczne pozwolenie. Ruszyły prace przy "Sylwestrze Marzeń"

Czytaj więcej >
AKPA/Podlewski

Gwiazdy

Kasia Cichopek w zalotnej kreacji na urodzinach "Bayer Full"

Czytaj więcej >