Goniec.pl
Piotr Gąsowski i Tomasz Kammel

TRICOLORS/East News

Piotr Gąsowski wyśmiał zachowanie Tomasza Kammela. Sparodiował fragment filmu "Miś"

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Piotr Gąsowski postanowił odnieść się do ostatnich wypowiedzi swojego kolegi po fachu, Tomasza Kammela w satyryczny sposób. Popularny "Gąs" przerobił fragment filmu Stanisława Barei "Miś" i sparodiował tym samym zachowa

Piotr Gąsowski - aktor, prezenter i satyryk postanowił odnieść się w komediowy sposób do ostatnich wypowiedzi Tomasza Kammela, który zachwalał prezesa Kurskiego i rozpływał się nad jego rodziną. Gąsowski wykorzystał do tego znany większości Polaków fragment filmu „Miś” Stanisława Barei.

Gąsowski dogryza Kammelowi

Film „Miś” jest komedią kultową, jednym z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii okresu PRL. Ironiczne podejście do rzeczywistości i pokazywanie absurdalnych zachowań obywateli Rzeczpospolitej Ludowej w krzywym zwierciadle były najważniejszą bronią w arsenale Stanisława Barei.

Teraz postanowił nich skorzystać Piotr Gąsowski, który skomentował w ten sposób ostatnie, według niego zbyt przychylne rządzącym Telewizją Polską, wypowiedzi Tomasza Kammela. 4 kwietnia na antenie TVP wyemitowano koncert „Andrea Bocelli. Cud życia”, a poprowadził go Kammel.

Kammel mocno chwalił prezesa TVP

Podczas jednej z zapowiedzi, w których prezenter zdecydował się na przywitanie zasiadających na widowni Jacka i Joannę Kurskich (żona prezesa była jeszcze w ciąży) Tomasz Kammel nie szczędził komplementów. 

Prowadzący nie zdecydował się jedynie na prostą, grzecznościową formułkę powitania, a dodał sporo do siebie. „Cudem życia” nazwał nienarodzone jeszcze dziecko państwa Kurskich: - (...) cud życia jest choćby w pierwszym rzędzie. A wraz z cudem jego rodzice - Joanna i Jacek Kurscy - zachwycał się Kammel. 

Okazało się, że cytat ten zrobił wielkie zamieszanie w mediach, a szczególnie w internecie. Komentarze dotyczące tej wypowiedzi nie były zbyt przychylne Kammelowi. Tę absurdalną sytuację postanowił również skomentować Piotr Gąsowski, który zna się przecież z prezenterem TVP.

Gąsowski wykorzystał scenę z filmu „Miś”

Satyryk wykorzystał w tym celu fragment filmu „Miś”, a konkretnie scenę, w której trener Jarząbek śpiewa pochwalną piosenkę na cześć prezesa klubu KS „Tęcza” w kierunku szafy, w której ukryty jest magnetofon, który wszystko rejestrował. Ta scena w polskim kinie rozrywkowym jest synonimem lizusostwa. 

Do oryginalnej sceny Gąsowski dodał jednak swoją wersję piosenki, w której podszywa się pod Kammela. Gąsowski nie zatrzymał się na tym i postanowił opatrzyć swoje nagranie odpowiednim podpisem. Aktor postanowił uszczypnąć prezentera, ale zrobił to z bardzo serdeczny sposób.

- Moi drodzy! „Miś” powrócił w nowej odsłonie! A taki filmik proponuję na Światowy Dzień Wazeliny - śmiał się, ale od razu dodał miłe słowa - A co do Tomka... Tomek! @tomaszkammel Mimo wszystko uważam, że jesteś prezenterem pierwszej klasy! I to jest z pewnością niepodważalne. I tak uważam nadal, ale jako że jestem też „kabareciarzem”, nie mogłem sobie odmówić podzielenia się z moimi followersami tym filmowym skojarzeniem. I... wielkim zdziwieniem - możemy przeczytać.

Całe nagranie oraz podpis poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >