Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Agent przekazał wiadomości o stanie zdrowia Christiana Eriksena
Monika Majko 14.06.2021 13:19

Agent przekazał wiadomości o stanie zdrowia Christiana Eriksena

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
WOLFGANG RATTAY/AFP/East News

Gdy duński piłkarz Christian Eriksen upadł bezwładnie na murawę podczas jednego ze spotkań rozgrywanych w ramach tegorocznych piłkarskich Mistrzostw Europy, kibice z całego świata wstrzymali oddech. 29-latek przeszedł atak serca i trafił do szpitala, a jego agent przekazał właśnie najnowsze informacje o jego stanie.

Agent poinformował o stanie zdrowia Christiana Eriksena

Do dramatycznych scen doszło na Euro 2020, podczas meczu pomiędzy reprezentacją Danii i Finlandii. W 43. minucie spotkania duński piłkarz Christian Eriksen nagle stracił przytomność i upadł na murawę. Po chwili medycy rozpoczęli reanimację sportowca.

Mecz natychmiast przerwano, a kibice i piłkarze wstrzymali oddech. 29-letni Eriksen miał zawał serca, jednak na szczęście po kilkunastominutowej reanimacji ratownikom udało się przywrócić mu funkcje życiowe, a piłkarz odzyskał świadomość.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Eriksen został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze ustabilizowali jego stan. Piłkarz został w placówce na obserwacji, a medycy wykonali kilka dodatkowych badań, by ustalić przyczyny nagłego zatrzymania akcji serca.

W dzisiejszym wydaniu włoskiego dziennika sportowego „La Gazzetta dello Sport” opublikowano kilka słów od duńskiego reprezentanta, który na co dzień gra w barwach Interu Mediolan.

Za pośrednictwem swojego agenta piłkarz podziękował za wsparcie i zapowiedział, że nie podda się i będzie walczył o powrót do zdrowia. Eriksen podkreślił również, że dąży do tego, by poznać przyczynę tej groźnej sytuacji.

Z kolei przedstawiciel piłkarza dodał, że w czasie ich rozmowy Eriksen był radosny i nie krył wzruszenia z powodu licznych życzeń powrotu do zdrowia. Agent zdradził również, że 29-latek prawdopodobnie spędzi w szpitalu jeszcze jeden dzień i dopiero jutro opuści placówkę.

- Potrzebuje odpocząć. [...] Ale w każdym razie chce pójść na mecz przeciwko Belgii i kibicować swoim kolegom z reprezentacji - ujawnił agent Eriksena.

Spotkanie Belgów z Danią zaplanowano na czwartek 17 czerwca 2021 roku. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Poprzedni mecz reprezentacji Danii został wznowiony po przerwie, a drużyna Christiana Eriksena przegrała kadrą Finlandii wynikiem 0:1.