Goniec.pl
Witold Paszt córki

Screen z transmisji TVP

Opole 2022. Na scenie niespodziewanie pojawiły się córki Witolda Paszta. Kim są, czym się zajmują?

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Opole 2022. Witold Paszt zmarł 18 lutego, miesiąc po rocznicy śmierci swojej żony. Dziś ambasadorkami dziedzictwa genialnego muzyka są dwie córki, które były dla niego wsparciem na każdym etapie żałoby po żonie. Dziś kobiety pojawiły się na scenie podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Witold Paszt i jego małżonka spędzili razem pięć dekad. Ich miłość przerwała dopiero niespodziewana śmierć Marty Paszt. Do tego czasu małżonkowie trwali przy sobie na dobre i na złe. Para doczekała się dwóch córek, które aktywnie wspierały karierę ojca.

Opole 2022. Sławomir i Kajra zaśpiewali wraz z nowym zespołem VOX ku pamięci Witolda Paszta

Opole 2022. Sławomir i Kajra zaśpiewali wraz z nowym zespołem VOX ku pamięci Witolda Paszta

CZYTAJ DALEJ

Opole 2022. Witold Paszt był ojcem dwóch córek. To one wyciągnęły go z żałoby

Marta Paszt przez całe życie starała się zastąpić dziewczętom oboje rodziców. Witold Paszt, który był wówczas u szczytu kariery scenicznej, rzadko bywał w domu. Żona cierpliwie znosiła nieobecność piosenkarza i skupiła się na pielęgnowaniu domowego ogniska.

- Zamiast jeździć ze mną na koncerty, postanowiła zająć się domem. Bardzo to zresztą lubiła. Wychowywała cudownie nasze dzieci i tłumaczyła im, dlaczego taty wiecznie nie ma w domu, bo córki bardzo za mną tęskniły i nie do końca rozumiały, dlaczego inne dzieci mają na co dzień mamę i tatę, a one nie - mówił niegdyś muzyk w rozmowie z "Faktem".

Po śmierci małżonki Witold Paszt pogrążył się w absolutniej rozpaczy. To córki namówiły go do powrotu na scenę. Fakt, że kobiety doczekały się dzieci, sprawił, że piosenkarz, zaabsorbowany wychowaniem wnuków, nie czuł się samotny.

Witold Paszt

Smutny widok na pogrzebie Witolda Paszta. Na uroczystości pojawiła się matka artysty

CZYTAJ DALEJ

Opole 2022. Kim są córki Witolda Paszta?

Jedna z córek Witolda Paszta, Natalia, jest menadżerką grupy VOX. Prywatnie jest związana z reżyserem Markiem Serdiukowem, z którym doczekała się córeczki Nadii. Jej starsza siostra Aleksandra prowadzi hotel w Zamościu.

Starsza z córek Witolda Paszta również jest mamą - wychowuje chłopca o imieniu Maciej. Podczas dzisiejszego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu piękne blondynki, które w imieniu zmarłego piosenkarza odbierały szklaną statuetkę, nie kryły wzruszenia. Tak szczególne upamiętnienie ojca było dla nich wyjątkowym przeżyciem.

- Ta nagroda to piękne zwieńczenie historii zespołu Vox, którego był założycielem. Na szczęście zostaje z nami muzyka i piosenki. Bardzo dziękujemy Telewizji Polskiej za ten hołd dla taty. Dziękujemy i będziemy pielęgnować pamięć o nim, ale jesteśmy przekonane, że to on nie da państwu o sobie zapomnieć. Życzymy wam wspaniałego wieczoru - mówiła córka Witolda Paszta ze sceny.

(fot. Paweł Wodzyński/East News)

Opole 2022 Premiery. Oto 10 artystów, którzy wystąpią na scenie podczas 59. KFPP

W dniach od 17 do 20 czerwca 2022 Telewizja Polska będzie transmitować 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przed widzami cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje. Drugi dzień festiwalu to 2 koncerty konkursowe oraz wspaniały jubileusz. Muzyczną ucztę rozpocznie koncert „Premiery”, w którym uczestnicy rywalizują o Nagrodę im. Karola Musioła, przyznawaną przez widzów w głosowaniu SMS - owym oraz o Nagrodę Jury. Swoje wyróżnienia dla kompozytora i autora tekstów przyzna też Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W części konkursowej koncertu zaprezentuje się 10 wykonawców zakwalifikowanych przez Radę Artystyczną 59. KFPP. Koncert urozmaicą występy: Krystiana Ochmana zeszłorocznego laureata, zdobywcy Nagrody im. Karola Musioła oraz Natalii Zastępy zdobywczyni Nagrody Jury w zeszłorocznym koncercie „Premiery”, a poprowadzą go Agnieszka Oszczyk i Tomasz Kammel.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Marta Paszkin z „Rolnik szuka żony” wyznała, że jej mąż jest przerażony. Wszystko tuż przed porodem

  • Norbi wystąpił na festynie, przyszło siedem osób. Piosenkarz najadł się wstydu

  • O której procesja w Boże Ciało 2022? Gdzie oglądać? Lista procesji i program TV

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Mateusz Murański nie żyje. Aktor i gwiazdor freak fightów został pożegnany przez ekipę "Lombard. Życie pod zastaw"

Gwiazdy

Mateusz Murański nie żyje. Ekipa "Lombard. Życie pod zastaw" żegna przyjaciela

Czytaj więcej >
"Twoja twarz brzmi znajomo" fot. Instagram @twojatwarzbrzmiznajomo

Gwiazdy

"Twoja twarz brzmi znajomo". Kolejne zmiany w programie. Widzowie będą pozytywnie zaskoczeni

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia, fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Przykre informacje na temat Zbyszka i Patrycji. "Nie sprostał zadaniu"

Czytaj więcej >
Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński fot. KAPiF

Gwiazdy

Patrycja Markowska przerwała milczenie po rozstaniu. Piosenkarka nie jest w najlepszej formie

Czytaj więcej >
Doda i Emil S. fot. KAPiF

Gwiazdy

Były mąż Dody w rękach policji. Emil S. usłyszał poważne zarzuty, w tle gigantyczne pieniądze

Czytaj więcej >
Irena Santor, fot. KAPiF

Gwiazdy

Irena Santor wspomina Zbigniewa Wodeckiego. Nie bała się użyć wzniosłych słów

Czytaj więcej >