Goniec.pl
Nina Terentiew

MICHAL ROZBICKI/East News

75. urodziny Niny Terentiew. Przypominamy początki kariery "carycy polskiej telewizji"

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Dziś swoje 75 urodziny obchodzi Nina Terentiew, uznawana przez wielu za najbardziej wpływową kobietę w polskim biznesie związanym z telewizją. Z tej okazji przypominamy początki jej kariery.

Nina Terentiew obchodzi dziś 75 urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć sylwetkę kobiety, która zrobiła ogromną karierę w polskich mediach i została okrzyknięta "carycą telewizji".

Nina Terentiew kończy dziś 75 lat

Od lat wiele osób uznaje Ninę Terentiew za jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiego biznesu medialnego. Obecnie pełni ona funkcję dyrektora programowego telewizji Polsat. Stanowisko objęła w roku 2007. Początki jej kariery były jednak dość trudne. Mało brakowało, a musiałaby zmienić branżę. 

Nina Terentiew urodziła się 14 marca 1946 roku w Warszawie. Pierwsze kroki w show-biznesie Nina stawiała podczas stażu dziennikarskiego w koszalińskim radiu. Był wtedy 1970 rok. Wcześniej chciała zostać weterynarzem, ale średnio radziła sobie z biologią. Kobieta szybko stwierdziła, że radio nie jest tym, w czym czułaby się dobrze. Postanowiła zatem udać się do Warszawy, gdzie trafiła do TVP, a konkretnie do działu zajmującego się publicystyką kulturalną. I to był właśnie "strzał w dziesiątkę".

Nina Terentiew poczuła się w publicystyce, jak ryba w wodzie. Wykazała się ogromną pracowitością, robiąc mnóstwo dobrych reportaży i wywiadów. Brała nawet udział w realizacji filmów dokumentalnych, a także prowadziła różne programy.

W pewnym momencie kariera pani Niny stanęła jednak na włosku. Kobieta od zawsze miała bowiem problemy z wymawianiem głoski "r". Terentiew miała wystąpić w programie "Tele Echa", ale z uwagi na powyższe, jej udział blokować miała Irena Dziedzic. Na szczęście dla Niny profesor Młynarczyk stwierdził, że sposób wymawiania przez nią "r" nie jest wadą wymowy, ale cechą wrodzoną i Terentiew dostała się do programu.

Współpraca Niny Terentiew z TVP trwała 35 lat, które wypełnione były ogromnymi sukcesami. Niemniej jednak kobieta w końcu postanowiła złożyć rezygnację i poszukać nowych wyzwań. W 2007 roku została dyrektorem programowym telewizji Polsat. Funkcję piastuje do dziś.

Z okazji 75 urodzin składamy pani Ninie serdeczne życzenia. Dalsze sukcesy w pracy w jej przypadku są praktycznie pewne, dlatego w ciężkich czasach życzymy przede wszystkim zdrowia i uśmiechu na twarzy. 

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Test na koronawirusa z Biedronki. Co powie nam badanie serologiczne z dyskontu?

  • Majątek Daniela Obajtka. Łączna wartość jego nieruchomości powala

  • Lech Wałęsa opłakuje przyjaciela. Ogromna żałoba w rodzinie byłego prezydenta

Źródła: Plejada, Wikipedia

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >