Goniec.pl
nie żyje

Instagram/bezczel_2dhd

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

22 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Tragiczna wiadomość dla świata muzyki. W wieku 37 lat zmarł Michał Banaszek, znany jako Bezczel. Pozostawił żonę i synka. Rapera pożegnali w mediach społecznościowych koledzy ze sceny.

Informację o śmierci artysty potwierdził w rozmowie z Plejadą jego współpracownik i jeden z najbliższych przyjaciół. Niedługo stanowisko w tej sprawie ma zabrać także rodzina Banaszka. Jako pierwszy do publicznej wiadomości smutne wieści podał inny raper, Paweł Marcin Grabeus ps. Kafar.

kończy się spis powszechny

Te dwa nieznane numery lepiej odebrać. Rachmistrzowie dzwonią i dokonują spisu

CZYTAJ DALEJ

Rapera żegnają inni artyści

Kafar zamieścił posty zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku. Kolegę ze sceny pożegnał jego czarno-białym zdjęciem, które podpisał "Brak jakichkolwiek ku**a słów. Do zobaczenia, Wariacie". We wtorkowy wieczór krótki wpis o śmierci Bezczela pojawił się także na oficjalnym profilu wytwórni Step Records, z którą był związany.

- Spoczywaj w pokoju, Michał [*]. Dziękujemy Ci za wszystkie, nie tylko muzyczne, chwile. Na zawsze w naszych sercach… - napisano pod fotografią artysty. Oprócz tego Michała Banaszka pożegnali także Kara i Peja.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Michał Banaszek nie żyje

Michał Banaszek był jednym z najpopularniejszych polskich raperów. Pochodził z Białegostoku, gdzie rozpoczynał swoją muzyczną karierę. W przeszłości należał do hip-hopowego zespołu Fabuła, później współpracował m.in. z Peją, Kobrą, Ten Typ Mesem czy Chadą.

W swojej dyskografii ma siedem albumów. Pierwszy z nich powstał 15 lat temu i nosił tytuł "Duet". Ostatni - "8 bila" - pochodzi zaś z 2018 roku. Najnowszym kawałkiem artysty było "Żyć aż do bólu" z 2020 roku. Ponadto Banaszek miał na koncie dwa certyfikaty złotych płyt za wysoką sprzedaż albumów "A.D.H.D." i "Kontrabanda"

Prywatnie raper miał żonę Sylwię i syna Oskara, którego fotografie chętnie zamieszczał m.in. na Instagramie. 8 lat temu przeszedł zabieg wszczepienia implantu słuchu. Oficjalnej przyczyny śmierci artysty nie podano, jednak w mediach społecznościowych spekuluje się, że Bezczel zginął na skutek potrącenia przez samochód.Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook, Onet, Instagram

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Co Piotr Mróz zrobi z pieniędzmi za wygraną w "Tańcu z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
Doda i Kajra

Gwiazdy

Zakulisowe zdjęcie Kajry i Dody z "TzG" obiegło właśnie sieć

Czytaj więcej >
Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Specjalny odcinek "Barw szczęścia". Upamiętnienie zmarłych aktorów

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny zażartował w "Tańcu z gwiazdami"

Czytaj więcej >
Piotr Mróz

Gwiazdy

Live po finale "Tańca z gwiazdami". Widzowie zachwyceni zwycięzcami

Czytaj więcej >
Polsat

Gwiazdy

Kajra podziękowała Rafałowi Maserakowi za współpracę

Czytaj więcej >