Goniec.pl
Nie żyje Marek Buchowski

screen programu Ninja Warrior Polska, prod. Polsat

Nie żyje Marek Buchowski, uczestnik programu "Ninja Warrior"

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Marek Buchowski, bohater hitowego programu Polsatu "Ninja Warrior". Miał 69 lat.

Na profilu instagramowym „Ninja Warrior Polska” pojawiła się tragiczna informacja. Nie żyje 69-letni Marek Buchowski, najstarszy uczestnik programu. Odcinek z dzielnym seniorem został wyemitowany we wtorek 6 kwietnia, niestety jak się właśnie dowiedzieliśmy, pan Marek zmarł już kilka miesięcy temu.

Nie żyje Marek Buchowski, najstarszy uczestnik „Ninja Warrior”

„Ninja Warrior” to niezwykle wymagający dla uczestników program, który na licencji polscy widzowie mogą oglądać w stacji Polsat. Zawodnicy mają do pokonania trudny tor przeszkód, który wymaga niebywałej sprawności fizycznej.

Program miał w Polsce premierę we wrześniu 2019 roku i od tamtej pory nie było w nim uczestnika starszego od Marka Buchowskiego. Wysportowany 69-latek zapadł widzom w pamięci i chociaż całego toru nie ukończył, to pokonał kilka przeszkód, za co dostał ogromne brawa.

Sam potem przyznał, że poszło mu i tak lepiej, niż się spodziewał. Odcinek z jego udziałem można było oglądać zaledwie kilka dni temu, we wtorek 6 kwietnia. Jak się jednak dowiedzieliśmy, pan Marek od kilku miesięcy już nie żył. Z powodu koronawirusa zmarł w szpitalu jeszcze w styczniu br.

- Pan Marek Buchowski ze Szczecinka, najstarszy uczestnik polskiej edycji #ninjawarriorpolska, zdobył serca nas wszystkich swoją energią i pasją do życia. Niestety, dotarła do nas bardzo przykra wiadomość – pan Marek zmarł w styczniu tego roku, kilka miesięcy po nagraniach tego odcinka, w wyniku zarażenia koronawirusem. Panie Marku, proszę realizować swoje pasje również tam, gdzie Pan teraz przebywa, jeszcze się spotkamy! – napisano na profilu programu na FB.

Jak widać, była to bardzo niespodziewana śmierć. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej Marek Buchowski dziarsko prezentował się podczas nagrań popularnego programu, by później nagle wylądować w szpitalu z powodu koronawirusa. Niestety, tę najważniejszą walkę w swoim życiu przegrał.

Marek Buchowski przez 35 lat pracował jako zawodowy kierowca. Całe jego życie było jednak blisko związane z aktywnością fizyczną. W młodości trenował podnoszenie ciężarów, a w wojsku był ratownikiem.

W programie od razu zdobył sympatię widzów. Zarażał pozytywną energią, a za swój udział został nagrodzony owacją na stojąco. Zachwycona była nim również prowadząca program, Karolina Gilon, którą widzowie kojarzą z programu TVN „Top Model”.

Pod postem na Instagramie o śmierci pana Marka pojawiło się wiele komentarzy fanów, którzy podziwiali jego sprawność i pozytywne nastawienie do życia. Rodzinie składamy ogromne wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Źródło: Instagram ninjawarriorpolska

Bartłomiej Cieślak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >