Goniec.pl
Nie żyje Helen McCrory

DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Nie żyje Helen McCrory, gwiazda filmów o Harrym Potterze

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Tragiczna wiadomość o śmierci Helen McCrory, gwiazdy filmów o Harrym Potterze, obiegła media. Fatalne wieści przekazał mąż aktorki. Miała zaledwie 52 lata.

Helen McCrory, popularna angielska aktorka, odeszła po długiej walce z chorobą nowotworową. Gwiazda była znana przede wszystkim jako odtwórczyni roli Narcyzy Malfoy, matki Draco Malfoya z popularnej serii filmów o przygodach Harry'ego Pottera.

Nie żyje Helen McCrory

Wierni fani uwielbiali ją również za kreację Polly Gray w niezwykle popularnym serialu „Peaky Blinders”. Aktorka była laureatką wielu prestiżowych nagród, między innymi statuetki BAFTA Award za rolę w filmie „Streetlife” z 1995 roku.

Helen McCrory przyszła na świat 17 sierpnia 1968 w Londynie. Wystąpiła w wielu uznanych produkcjach, takich jak „Wywiad z wampirem”, „Hrabia Monte Christo”, czy „Skyfall”. Poza aktorstwem angażowała się w działalność charytatywną.

Po ukończeniu liceum spędziła rok we Włoszech. Po powrocie do Wielkiej Brytanii rozpoczęła studia aktorskie. Na pierwsze sukcesy na deskach teatralnych nie trzeba było długo czekać. Piękna artystka błyskawicznie zawojowała świat show-biznesu.

Po raz ostatni wystąpiła na szklanym ekranie 12 marca 2021 roku, kiedy to w programie „Good Morning Britain” podzieliła się z wielbicielami informacjami na temat swoich planów zawodowych. Informacja o śmierci gwiazdy została przekazana za pomocą Twittera przez jej partnera.

- Z bólem serca informuję, że po heroicznej walce z rakiem piękna i potężna kobieta, czyli Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu w otoczeniu przyjaciół i rodziny. Umarła tak, jak żyła. Bez strachu. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w swoim życiu - napisał Damian Lewis.

Helen McCrory i Damian Lewis pobrali się w lipcu 2007 roku. Rok wcześniej na świat przyszło ich pierwsze dziecko, córka Manon. Zaledwie cztery miesiące po ślubie do dziewczynki dołączył młodszy brat, któremu nadano imię Gulliver.

Aktorka nie dzieliła się z mediami informacjami na temat swojego stanu zdrowia. Pytana przez dziennikarzy o to, jak się czuje, żartowała. Gdy przedstawiciele mediów zwrócili uwagę na fakt, że jej głos jest wyraźnie zachrypnięty, odparła, że ma dzieci.

Helen McCrory została utytułowana honorową patronką londyńskiej organizacji charytatywnej dla dzieci „Scene & Heard”. Jej przedwczesne odejście jest ogromną stratą zarówno dla kinomaniaków, jak i osób, którym każdego dnia niosła pomoc.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Danuta Holecka uczęszczała do katolickiego liceum

  • Nie żyje Andrzej Żak

  • W akcji trzy zastępy straży pożarnej, policja, karetka i helikopter. 2-latek wpadł do szamba

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >