Goniec.pl
Nie żyje Alex Silla

instagram.com tgcom24

Nie żyje Felix Silla z "Rodziny Addamsów" i "Gwiezdnych wojen"

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Nie żyje aktor Felix Silla, który był gwiazdą m.in. "Rodziny Addamsów" i "Gwiezdnych wojen". Miał 84 lata. Niestety, to kolejna śmierć z filmowego światka, która wywołała smutek u fanów na całym świecie

Informację o śmierci aktora przekazał jego kolega z planu, Gil Gerard. 16 kwietnia wieczorem opublikował bardzo smutne oświadczenie, fani dowiedzieli się także, co było przyczyną niespodziewanej śmierci.

Nie żyje Felix Silla

- Felix zmarł zaledwie kilka godzin temu i jedyne dobre, jakie mogę wyciągnąć z jego śmierci, to to, że nie cierpiał już dłużej. Będzie mi go strasznie brakować, zwłaszcza za wspaniały czas, jaki spędziliśmy na naszych panelach - napisał Gil Gerard na Twitterze, 16 kwietnia w godzinach wieczornych.

Felix Silla miał 84 lata i niestety od dłuższego czasu toczył trudną walkę o zdrowie. Zmagał się z rakiem trzustki, poważnym nowotworem o wysokiej śmiertelności.

[EMBED-243]

- Z ciężkim sercem muszę poinformować, że Felix Silla, mój przyjaciel od 40 lat, zmarł na raka trzustki. Jeszcze wczoraj rozmawiałem z jego rodziną o tym, że ma trafić do hospicjum. Módlmy się za niego - można przeczytać w kolejnym wpisie Gila Gerarda.

Aktor pozostanie w pamięci wszystkich fanów. Zagrał niezapomniane role nie tylko w „Rodzinie Addamsów” czy we „Gwiezdnych wojnach: Część VI - Powrót Jedi”, ale też w „Kosmicznych jajach”. Był też dublerem dziecięcych ról, m.in. w „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”. Z kolei we „Władcy pierścieni” podkładał głos Golluma (w animacji z 1978 roku).

Był rozpoznawalny z powodu swojego niskiego wzrostu. Mierzył 119 cm, stąd sypały się propozycje, aby dublował dzieci na planach filmowych. W „Rodzinie Addamsów” nie do końca widzimy jego twarz: wcielił się w kuzyna Itt, który nosił melonik, okulary przeciwsłoneczne i był cały pokryty włosami.

W „Gwiezdnych wojnach” zagrał z kolei Ewoka na lotni. I w tym przypadku jego niski wzrost się przydał. To nie wszystko -  w „Powrocie Batmana” zagrał pingwina. Znalazł też angaż jako dziecko goryla w filmie „Planeta Małp”.

- Gil, w tych nieszczęsnych i smutnych czasach możemy tylko starać się zachować spokój, zastanowić się i oddać hołd przeszłości. Myśl pozytywnie. Nie jest to łatwe, jak wiemy, ale Ty i Felix macie fanów na całym świecie - wtedy, teraz i NA ZAWSZE! Wszyscy podziwiamy odcinki i panele, które stworzyłeś! - pisali fani pod wpisem Gila Gerarda na Twitterze, odnośnie śmierci aktora.

- Felix zawsze mówił o tobie bardzo dobrze. Znałem go przez ostatnie 10 lat i spotkaliśmy cię na Rhode Island około 5 lat temu. Felix był jedynym w swoim rodzaju klejnotem, mam szczęście, że znałem go jako przyjaciela - pisał inny internauta.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Co z pierwszymi komuniami? Księża nie chcą przekładać

  • Tuż po pogrzebie do rodziny zadzwoniła policja. Doszło do pomyłki

  • Nie żyje Danuta Sokołowska

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś gorzko wspomina udział w "Tańcu z gwiazdami". "Poczułem się, jakby ktoś napluł mi w twarz"

Czytaj więcej >
Monika i Zbigniew Zamachowscy

Gwiazdy

Monika Richardson stanęła w obronie męża, jednocześnie wbiła mu szpilę

Czytaj więcej >
Beata Kozidrak

Gwiazdy

Beata Kozidrak może liczyć na wsparcie byłego męża. Andrzej Pietras nie ma żalu do piosenkarki

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Żona nie zgodziła się, by Wiesław Gołas został pochowany w Alei Zasłużonych. Znamy powód

Czytaj więcej >
Robert i Monika Janowscy

Gwiazdy

Robert Janowski świętuje wspólnie z żoną. Spływają gratulacje z okazji rocznicy ślubu

Czytaj więcej >
Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >