Goniec.pl Wiadomości Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, na które musisz się przygotować

Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, na które musisz się przygotować

1 sierpnia 2023
Autor tekstu: Redakcja Redakcja

W końcu otrzymałeś list na rozmowę kwalifikacyjną od swojej wymarzonej firmy. Wszystko, co musisz zrobić, to być sobą i odpowiedzieć na zadane pytania tak szczerze, jak tylko potrafisz, prawda? Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej i wskazówki, jak na nie odpowiedzieć.

Dlaczego przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest ważne?

Przygotowanie do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej jest ważne, ponieważ rozmowa kwalifikacyjna to idealny czas na wywarcie doskonałego pierwszego wrażenia na potencjalnych pracodawcach wśród innych wykwalifikowanych kandydatów. Jest to najbardziej wpływowa część procesu rekrutacji. Naucz się tworzyć najlepsze odpowiedzi, z odrobiną osobowości i profesjonalizmu, aby wyróżnić się spośród reszty wykwalifikowanych kandydatów ze wszystkich właściwych powodów.

"Opowiedz mi o sobie"

Tego typu pytania na rozmowie kwalifikacyjnej są dobrą okazją do pokazania rozmówcy, że idealnie pasujesz na dane stanowisko. Zazwyczaj jest to jedno z pierwszych pytań, jakie zada każdy ankieter. Co powiedzieć?
Najnowsze oferty pracy znajdziesz na ogloszenia24m.pl znajdź swoją wymarzoną pracę. Opowiedz rozmówcy więcej o swojej historii akademickiej, informacjach o zatrudnieniu, w tym o tym, co robisz w obecnej firmie i zainteresowaniach. Opowiedz o swoim zaangażowaniu w branżę i wspomnij o tym, jak dobrze znasz branżowy żargon. W ten sposób osoby prowadzące rozmowę kwalifikacyjną będą miały poczucie, jak dobrze jesteś poinformowany o branży.

"Jakie są Twoje mocne i słabe strony"

W tym miejscu należy zapoznać się z informacjami o firmie i opisem stanowiska. Warto również pomyśleć o swoich poprzednich rolach, trudnej sytuacji lub dwóch, z którymi się zmierzyłeś i umiejętnościach miękkich, które posiadasz. Co powiedzieć?
Zacznij od zrozumienia rodzaju cech, które najlepiej pasowałyby do stanowiska, o które się ubiegasz i wybierz dwa lub trzy, które odnoszą się do ciebie. Jeśli ubiegasz się o pracę jako analityk biznesowy, pamiętaj, aby poinformować rozmówcę, że możesz wnieść do stołu umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, a jednocześnie jesteś zorientowany na szczegóły. Ważne będą również dobre umiejętności komunikacyjne.

"Co przyciągnęło cię do naszej firmy?"

Nie ma złych odpowiedzi na to powszechne pytanie, ale chcesz, aby była ona przekonująca. Tak więc bycie w pobliżu domu lub na trasie autobusu nie będzie dobrym wyborem. Co powiedzieć?
Poszukaj informacji o firmie, koncentrując się na takich kwestiach jak kultura pracy i wewnętrzne oferty, takie jak programy szkoleniowe, możliwości rotacji itp. Następnie możesz pokazać osobie prowadzącej rozmowę, jak dobrze jesteś przygotowany, demonstrując wiedzę na temat firmy oraz tego, w jaki sposób jej wartości korporacyjne i zainteresowania są zgodne z Twoimi.

Artykuł sponsorowany.

Obserwuj nas w
autor
Redakcja Redakcja

Redakcja goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport