Goniec.pl
dziecko

Pixabay.com Pexels

Urodziła identyczne trojaczki. Zdarza się 1 na 200 mln przypadków

1 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

W Wielkiej Brytanii urodziły się nadzwyczajne trojaczki. Dzieci sa identyczne i urodziły się mając wspólne łożysko, co zdarza się raz na 200 milionów przypadków. W ich porodzie asystowało aż 30 lekarzy.

Ciąża bliźniacza to podwójne szczęście, a trojaczki to potrójny powód do zadowolenia. Gdy okaże się, że dzieci urodzą się zdrowe, jedynym zmartwieniem rodziców pozostaje to, jak poradzić sobie z gromadką szkrabów oraz to, jak odróżnić od siebie podobne jak krople wody maluchy. Taki problem mogą mieć Gina i Craig Dewdney, których synowie urodzili się mając jedno łożysko. Niemowlęta wyglądają jak swoje małe kopie.

dziwisz-sledztwo-dziennikarskie

Dziwisz dostawał duże datki

CZYTAJ DALEJ

Niecodzienna ciąża

Jimmy, Jensen i Jaxson urodzili się 26 kwietnia 2021 roku w Liverpoolu. Ciąża ich matki od początku była klasyfikowana jako ciąża wysokiego ryzyka, bowiem chłopcy mieli tylko jedno wspólne łożysko. Taki przypadek zdarza się raz na 200 milionów. Mimo iż przyszli na świat miesiąc wcześniej, dziś są zdrowymi maluchami, które właśnie skończyły pięć miesięcy.

Ich rodzice zdecydowali się opowiedzieć o swojej wyjątkowej sytuacji w rozmowie z "Daily Mail". Kobieta bardzo szybko zaszła w ciążę od kiedy podjęła razem z mężem decyzję, że będą starać się o dziecko. Początkowo bardzo dokuczały jej migreny i bezsenność, przez co Gina zaczęła domyślać się, że nosi pod sercem maleństwo. Ponadto, od razu przeczuwała, że nosi w sobie ciążę bliźniaczą.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Domysły 34-latki potwierdziło badanie lekarskie. - To był szok, ponieważ jedną kwestią jest mieć przeczucie, a inną usłyszeć, że to rzeczywiście prawda – powiedziała kobieta w rozmowie z "Daily Mail".

Przełomowego odkrycia dokonał jednak ojciec dzieci, który sam zapytał, czy na ekranie nie widać trzeciej główki. W ten sposób państwo Dewdney dowiedzieli się, że będą mieli trojaczki.

Skomplikowany poród

Wody Giny odeszły już w 34. miesiącu ciąży. Cała operacja przyjścia na świat była jednak bardzo skomplikowana. Na sali kobiecie towarzyszyło 30 lekarzy, bo każde z dzieci potrzebowało osobistego zespołu neonatologicznego. Dzieci urodziły się przez cesarskie cięcie. Chłopcy niemieli problemów ze zdrowiem, ale i tak spędzili sześć tygodni na intensywnej terapii. Teraz odwiedzają szpital już tylko przy okazji wizyt kontrolnych. 

- Ciekawe jest, że choć są identyczne i dzielą to samo DNA, to już mają zupełnie różne charaktery. Uważam, że to fascynujące, ponieważ wszystkie są wychowywane tak samo – podsumowuje szczęśliwa mama trojaczków.


Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Łóżko

Lifestyle

Zajrzał pod łóżko i zamarł. Znalazł śmiertelnie niebezpiecznego pająka

Czytaj więcej >

Lifestyle

Para młoda nie pozwoliła zjeść fotografowi. Zemścił się kasując wszystkie zdjęcia

Czytaj więcej >
Dziecko

Lifestyle

4-letni Piotruś zginął pod kołami samochodu. Wzruszająca prośba rodziny

Czytaj więcej >
Pexels/MART PRODUCTION

Lifestyle

Ile zarabiają księża w Polsce? Więcej niż przeciętna krajowa

Czytaj więcej >
złodziej zostawił kartkę i oddał łupy

Lifestyle

Ksiądz znalazł w parafii kartkę od złodzieja

Czytaj więcej >
Lekcje religii

Lifestyle

Księża straszą dzieci w szkołach. Treść ulotki oburzyła rodziców

Czytaj więcej >