Goniec.pl
Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski

MW/TRICOLORS/East News

Aktorzy, którzy rozpoczynali swoje kariery w serialu "Na dobre i na złe"

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

"Na dobre i na złe" jest jednym z najstarszych seriali polskiej telewizji. Emitowany jest od listopada 1999 roku i przez ponad dwadzieścia lat zaskarbił serca wielu milionów Polek i Polaków. Kariery w tej produkcji rozkręcało wie

W polskich serialach telewizyjnych swoje kariery rozwijało wielu aktorów, których dzisiaj uważamy za bardzo ważnych dla polskiego kina i telewizji. Część z nich zrobiło nawet (lub chociaż próbowało) międzynarodowe kariery.

Jacy polscy aktorzy pojawiali się w „Na dobre i na złe”?

Inni świetnie odnaleźli się w rolach głównych własnych produkcji, które pokazały, jaki drzemie w nich potencjał. W „Na dobre i na złe” przez ponad dwadzieścia lat emisji serialu przewinęła się cała rzesza aktorów i aktorek, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj polskiego show-biznensu.

Kto pojawił się w serialu i jak długo w nim pozostał? Ten tekst przedstawi część postaci, które przez dwie dekady pojawiały się w Leśnej Górze - w rolach lekarzy i pacjentów, ale nie tylko.

Wszyscy pamiętamy oryginalną obsadę „Na dobre i na złe"

Wszystko rozpoczęło się od trójki przyjaciół, którzy spotkali się w Szpitalu w Leśnej Górze. Pierwsze sezony „Na dobre i na złe” opowiadały o życiu i pracy Zosi (Małgorzata Foremniak), i Kuby Burskich (Artur Żmijewski), a także Brunona Walickiego (Krzysztof Pieczyński).

Razem z nimi w serialu w rolach lekarzy, medyków i pielęgniarek pojawiali się: Jolanta Fraszyńska (Monika Zybert), Marian Opania (Tadeusz Zybert), Paweł Wilczak (Marek Zbieć), Edyta Jungowska (Siostra Bożenka), Olga Bończyk (Edyta Kuszyńska) i Bartosz Obuchowicz (Tomek Burski).

Po jakimś czasie do obsady dołączyła szalona salowa Mariola, w którą wcieliła się Agnieszka Dygant, a także jej przyszły mąż Henryk Weiss-Korzycki, którego grał Tomasz Kot. Ten sam, który dobija się obecnie do drzwi Hollywood, a po występie w serialu stał się prawdziwym królem polskiego kina.

Po kilku latach nadeszły zmiany w „Na dobre i na złe"

Po kilku latach rozpoczęły się dość spore przetasowania w obsadzie. Aktorzy, którzy nadali „Na dobre i na złe” charakter zaczęli opuszczać serial, a na ich miejsce od razu wskoczyło kolejne pokolenie.

W serialu w roli dr Latoszka pojawił się Bartosz Opania, którego postać bardzo szybko nawiązała relację z dr Leną Starską (w tej roli Anita Sokołowska). Był to też etap, w którym w szpitalu w Leśnej Górze pojawili się młodzi lekarze, w których wcielili się: Katarzyna Dąbrowska, Marcin Rogacewicz oraz Emilia Komarnicka.

Musimy również pamiętać o postaciach drugoplanowych i epizodycznych. W „Na dobre i na złe” wystąpili: Paweł Deląg, Alicja Bachleda-Curuś, czy Joanna Liszowska.

W obecnej obsadzie „Na dobre i na złe” nie brakuje znanych nazwisk

W ostatnich latach w serialu również pojawiają się bardzo doświadczeni i rozpoznawalni w polskiej przestrzeni serialowo-filmowej aktorzy.

W „Na dobre i na złe” wciąż występują: Michał Żebrowski jako profesor Falkowicz, Marta Żmuda Trzebiatowska jako Hanna Sikorska, Ilona Ostrowska jako Katarzyna Smuda, Robert Koszucki jako Rafał Konica, Redbad Klijnstra jako Ruud Van Graaf oraz Aleksandra Hamkało jako Julia Burska.

Przez serial przewinęło się niemal 4000 aktorów i cała masa statystów. Czy zapomnieliśmy o kimś ważnym, kto w ostatnich latach zagrał w „Na dobre i na złe”? Czekamy na typy waszych ulubionych aktorów, którzy pojawi się w produkcji Telewizji Polskiej.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >