Goniec.pl
Małżeństwo zmarło na COVID-19

Cal Dunham / Facebook

Zmarła minutę po mężu, do końca trzymali się za ręce

1 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Historia miłosna zakończona tragicznie w Stanach Zjednoczonych. Kochające się małżeństwo z Michigan zmarło na koronawirusa niemal w tym samym czasie. Choć oboje byli zaszczepieni, przegrali z chorobą. Do końca jednak trzymali się za ręce.

Cal i Linda Dunham są dowodem na to, że prawdziwa miłość do grobowej deski naprawdę istnieje. Ich historia porusza, ale też daje nadzieję na to, że razem można pokonać nawet śmierć. Pomimo iż oboje odeszli, pamięć o nich wciąż jest żywa wśród najbliższych.

dziwisz-sledztwo-dziennikarskie

Dziwisz dostawał duże datki

CZYTAJ DALEJ

Razem aż po grób

59-letni Cal i 7 lat starsza Linda mieli za sobą nieudane związki. Kiedy się poznali wiedzieli jednak, że chcą być razem do końca życia. Choć nikt nie traktował tego dosłownie, tak właśnie się stało. Pandemia na zawsze zmieniła życie ich i ich rodziny.

W lipcu para wybrała się na kemping. Oboje szybko zaczęli przejawiać objawy przeziębienia, które pomylili z zapaleniem zatok. Trzy dni później czuli się już tak źle, że postanowili wrócić z wakacji wcześniej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Minął niecały tydzień, a zarówno Linda jak i Cal znaleźli się w szpitalu, gdzie stwierdzono u nich zakażenie COVID-19. Chorobę znosili bardzo źle i wkrótce oboje wymagali intubacji. Kiedy leczenie nie przynosiło efektów lekarze oznajmili rodzinie małżonków, że będą zmuszeni odłączyć ich od aparatury podtrzymującej funkcje życiowe.

Cal i Linda kochali się tak bardzo, że do końca postanowili pozostać razem. Gdy lekarze czynili swoją powinność, zakochani trzymali się za ręce. O 11:07 Cal zmarł, minutę po nim odeszła Linda.

- Zawsze żartowała i mówiła: „No cóż, jeśli odejdziesz przede mną, będę tuż za tobą, obiecuję!” I tak się stało, naprawdę odeszła tuż za nim - powiedziała w rozmowie z mediami córka pary.

Koronawirus groźny dla każdego

Choć kobiecie jest bardzo trudno, bo straciła oboje rodziców, to fakt, że odeszli razem w niemal tym samym czasie jest dla niej pewnym pocieszeniem. Żadne z nich nie musiało bowiem cierpieć po stracie ukochanej osoby.

- Byli taką parą, na którą patrzyliśmy i mówiliśmy: „Chcę się tak zestarzeć, chcę takiej miłości, kiedy będę w tym wieku" - mówi Sarah.

Zarówno Cal, jak i Linda byli zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19. Przestrzegali także wszystkich obowiązujących zasad przeciwepidemicznych. Mieli jednak choroby współistniejące. Ich córka złości się na to, że niektórzy wciąż ignorują pandemię, bo przykład jej rodziców dowodzi, że choroba może dotknąć każdego.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Łóżko

Lifestyle

Zajrzał pod łóżko i zamarł. Znalazł śmiertelnie niebezpiecznego pająka

Czytaj więcej >

Lifestyle

Para młoda nie pozwoliła zjeść fotografowi. Zemścił się kasując wszystkie zdjęcia

Czytaj więcej >
Dziecko

Lifestyle

4-letni Piotruś zginął pod kołami samochodu. Wzruszająca prośba rodziny

Czytaj więcej >
Pexels/MART PRODUCTION

Lifestyle

Ile zarabiają księża w Polsce? Więcej niż przeciętna krajowa

Czytaj więcej >
złodziej zostawił kartkę i oddał łupy

Lifestyle

Ksiądz znalazł w parafii kartkę od złodzieja

Czytaj więcej >
Lekcje religii

Lifestyle

Księża straszą dzieci w szkołach. Treść ulotki oburzyła rodziców

Czytaj więcej >