Goniec.pl
Kibic Mundialu 2022 pokonał długą drogę, by napić się piwa. Fot. Pxhere.com

Pxhere.com

Mundial 2022. Kibic w Katarze chciał napić się piwa. Był tak zdeterminowany, że przeszedł kilkanaście kilometrów w tym celu

21 Listopada 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Mundial 2022 bez alkoholu? Nie dla kibica Sama. Pomimo utrudnień w zdobyciu piwa w obrębie stadionów w Katarze, mężczyzna przebył długą drogę i odnalazł upragniony złoty trunek.

Mundial 2022 na bezalkoholowo

Mundial 2022 w Katarze już się rozpoczął i wbrew zapewnieniom, że dostęp do alkoholu dla kibiców nie będzie utrudniony, w obrębie stadionów nie ma miejsca, w którym można byłoby go nabyć.

Screen Twitter / Sebastian Mila

Mundial 2022. Zdumiewające sceny w trakcie meczu otwarcia. "Kibice Kataru znudzili się meczem"

CZYTAJ DALEJ

Wszystko ze względu na przekonania religijne Katarczyków, którzy w dużej mierze stronią od napojów wyskokowych. Ta idea nie podoba się jednak fanom piłki nożnej, którzy w temperaturze 33 stopni chętnie schłodziliby się chmielowym trunkiem.

Niesamowitą determinacją wykazał się zwłaszcza jeden kibic Mundialu 2022 - Sam, o którym donosi portal Daily Mail. Rzeki przepłynął, góry pokonał, wielkim lasem szedł i nocy nie przespał, jak śpiewał klasyk disco polo, ale cel swój osiągnął.

Może w istocie nie poświęcił się aż tak, jak we wspomnianej piosence, ale pokonał wiele kilometrów, by ostatecznie móc napić się schłodzonego, aromatycznego, pieszczącego podniebienie piwa.

Reprezentacja Polski

Mundial 2022. Polska - Meksyk. Kiedy i gdzie oglądać pierwszy mecz naszej reprezentacji?

CZYTAJ DALEJ

Ja nie zdobędę piwa? Potrzymaj mi piwo

Sam, który przyjechał na Mundial 2022 był przekonany, że będzie miał możliwość ugasić nie tylko pragnienie wielkich emocji, ale również te związane z napojami wysokoprocentowymi. Na targowisku w Dosze nie udało mu się jednak znaleźć baru serwującego piwo.

Po przejściu kilku kilometrów udało mu się dotrzeć do tzw. strefy kibica, gdzie napotkał wprawdzie lodówki z alkoholem, ale osoba z obsługi poinformowała go, że dostęp do nich jest tymczasowo wzbroniony.

Sam nie chciał się poddać, a jego determinacja została wynagrodzona, gdy po przejściu ok. 11 km udało mu się odnaleźć hotel, w którym serwowane było piwo. Usatysfakcjonowany chwycił kufel napoju bogów, który z pewnością smakował mu tego dnia lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

imago/ActionPictures/EAST NEWS

Nie tylko Anna Lewandowska i Marina Łuczenko. Kim są polskie WAGS - partnerki najsłynniejszych piłkarzy?

Nie tylko Anna Lewandowska i Marina Łuczenko. Wiele polskich WAGs również zasługuje na uwagę - często to dobrze wykształcone, świetnie radzące sobie w biznesie kobiety. Choć znane stały się przez swoich mężów, same budują teraz swój wizerunek.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Katar 2022. Czesław Michniewicz usłyszał pytanie i zrugał dziennikarza. "Nie jest pan w stanie"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski fot. Instagram @_rl9

Sport

Katar 2022. Robert Lewandowski zwrócił się do kibiców po meczu. Wystarczyło jedno słowo

Czytaj więcej >
Szczęsny Lewandowski Krychowiak

Sport

Ekspert ocenił występy Szczęsnego, Lewandowskiego i Krychowiaka. Stać ich na więcej?

Czytaj więcej >
Lewandowski Michniewicz

Sport

To już koniec Michniewicza? Lewandowski miał postawić ultimatum

Czytaj więcej >
FRANCK FIFE/AFP/East News

Sport

Piotr Zieliński grał z Francją jak natchniony. Po meczu wbił szpilę Michniewiczowi

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Robert Lewandowski szczery do bólu. "Gdy tak gramy, radości nie ma"

Czytaj więcej >