Krzysztof Krawczyk pomniki Żródło: TRICOLORS/East News

Menadżer Krzysztofa Krawczyka zdradza, że powstaną dwa pomniki

26 Kwiecień 2021 Klaudia BochenekKlaudia Bochenek

Menadżer Krzysztofa Krawczyka po raz kolejny zabrał głos w sprawie upamiętnienia zmarłej legendy. Do tej pory mówiono, że piękny pomnik artysty stanie na jego nagrobku w Grotnikach. Okazuje się, że będzie jeszcze jeden, tym razem w Łodzi.

Emocje po pogrzebie artysty powoli opadają. Bliscy pracują nad tym, jak odpowiednio upamiętnić Krzysztofa Krawczyka. Na razie debaty trwają nad pomnikami, być może po pewnym czasie wydany zostanie też album z piosenkami, nad którymi pracował przed śmiercią.

Krzysztof Krawczyk będzie mieć dwa pomniki

Właśnie mijają lekko ponad 2 tygodnie od pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Już wcześniej pojawiały się opinie, że taka wybitna legenda powinna mieć piękny pomnik na swoim grobie. Menadżer zmarłego artysty potwierdza:

- Ewa przypomniała sobie, że Krzysztof powiedział kiedyś, że jeśli po jego śmierci ona zdecyduje się postawić mu pomnik na nagrobku, to koniecznie z mikrofonem - mówił Andrzej Kosmala cytowany przez portal Pomponik w rozmowie z tygodnikiem „Twoje Imperium”.

Krzysztof Krawczyk został również pochowany z mikrofonem, nieodłącznym przedmiotem, którego używał przez lata. Do trumny włożono także jego ciemne okulary, w których występował na scenie. Okazuje się, że pomnik na cmentarzu to nie jedyna forma upamiętnienia jego postaci:

Konferencja szefa KPRM ws. szczepieńKonferencja szefa KPRM ws. szczepieńCzytaj dalej

- Pomnikowy ślad po Krzysztofie stanie też w jego ukochanej Łodzi, na ulicy Piotrkowskiej. Tam są upamiętnieni ludzie związani z miastem. Ileż to razy siadaliśmy na ławeczce z Julianem Tuwimem albo graliśmy na fortepianie z Arturem Rubinsteinem! Zatem łodzianie będą mogli śpiewać do mikrofonu z Krzysztof Krawczykiem - ujawnia Andrzej Kosmala.

Przy ulicy Piotrowskiej w Łodzi znajdują się pomniki Juliana Tuwima, Artura Rubinsteina, Władysława Reymonta, Stefana Jaracza czy też pomnik bezimiennego elektryka. Teraz spacerując jedną z najbardziej znanych ulic, będzie można spotkać postać Krzysztofa Krawczyka. Na razie nie wiadomo, jak miałaby wyglądać konstrukcja oraz w którym dokładnie miejscu zostanie postawiona.

Tuż przed pogrzebem Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala powiedział dziennikarzom, że chciałby upamiętnić artystę w jeszcze jeden sposób. Ma nadzieję, że doprowadzi do tego, aby również w Łodzi powstało rondo im. Krzysztofa Krawczyka.

Kiedy tylko emocje opadną, a wszystkie sprawy zostaną uporządkowane, mają ukazać się kolejne utwory zmarłego piosenkarza. Andrzej Kosmala również mówił o tym przed pogrzebem. Krzysztof Krawczyk pracował bowiem nad własnymi interpretacjami utworów Johny'ego Casha i Leonarda Cohena. Nagrał także płytę ze swoim synem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik

Następny artykuł