Goniec.pl
Marcelina Zawadzka obchodzi 34. urodziny. Ponad dekadę temu brylowała na Miss Universe. Fot. Kapif / kadry z konkursu Miss Universe 2012, prod. NBC, wyd. 2012, Youtube @missuniverse

Fot. Kapif / kadry z konkursu Miss Universe 2012, prod. NBC, wyd. 2012, Youtube @missuniverse

Marcelina Zawadzka była pierwszą Polką w XXI wieku, której udało się osiągnąć ten sukces

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Marcelina Zawadzka ponad dekadę temu brylowała w Stanach Zjednoczonych jako reprezentantka Polski w konkursie Miss Universe. O urokliwej blondynce z Malborka rozpisywały się media, które wróżyły jej rychłą karierę w telewizji. Najpiękniejsza Polka, która 25 stycznia obchodzi swoje 34. urodziny, spełniła swoje marzenie. Powróćmy zatem pamięcią do wydarzeń z 2012 roku, które były prologiem i rozgrzewką przed późniejszą telewizyjną karierą w kraju.

Marcelina Zawadzka zachwycała podczas Miss Universe

Marcelina Zawadzka swoją przygodę z polskimi konkursami piękności zwieńczyła zwycięstwem w wyborach Miss Polonia 2011. Dzięki zdobyciu korony (wzorowanej na tej należącej do królowej Jadwigi) mogła reprezentować Polskę na najbardziej prestiżowym przedsięwzięciu w branży, czyli Miss Universe.

marcelina zawadzka

Marcelina Zawadzka przeszła pilny zabieg, pokazała zdjęcie opatrunku. Gwiazda ostrzegła fanów, wszystko przez makijaż

CZYTAJ DALEJ
miss polonia marcelina zawadzka

Marcelina Zawadzka obchodzi 34 urodziny. Ponad dekadę temu brylowała na Miss Universe. Fot. Kapif

Na konkurs pojechała z dużą motywacją, chociaż rodaczki swój ostatni sukces odniosły w amerykańskim plebiscycie w… 1989 roku. Przez długie lata delegatki znad Wisły były pomijane, przechodząc bez echa nie tylko obok jurorów, ale także licznego grono międzynarodowego środowiska fanowskiego.

Gdy Marcelina Zawadzka doleciała do Las Vegas, gdzie odbywało się zgrupowanie, już na wstępie zdobyła poparcie lokalnej społeczności. Dla wielu wysoka (180 cm), niebieskooka, blondwłosa, a przede wszystkim naturalna kandydatka z Europy Środkowo-Wschodniej była obdarzona egzotyczną – jak na tamte standardy – urodą.

Marcelina Zawadzka mogła także liczyć na przychylność polonii. Jak sama zdradzała w wywiadach, była zaskoczona entuzjazmem, z jakim Polacy mieszkający w USA reagują na swoją krajankę. To poparcie pokazywała także jedna z wizażystek, która związana była z Polakiem, więc w szczególności dbała o fryzurę i make-up polskiej królowej piękności.

Miss Polonia najlepiej dogadywała się z Miss Brazylii oraz Wenezueli. W 2012 roku plotkowano, jakoby podczas uroczystej kolacji powitalnej na cześć uczestniczek, organizowanej przez słynnego szefa kuchni Gordona Ramsay’a, ów gwiazdor oświadczył, że to właśnie Polka jest jego największą faworytką i za nią będzie trzymał kciuki podczas gali finałowej.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że Polce udało się skraść uwagę jury podczas preeliminacji i nasz kraj wreszcie zostanie doceniony. W kuluarach mówiono o tym, że warto docenić swobodę przed obiektywem i naturalną urodę Polki, która wyróżniała się na tle doświadczonych wieloma operacjami plastycznymi ciemnowłosych kandydatek z Ameryki Łacińskiej.

Rzeczywiście tak było, jednak sukcesem na naszą miarę okazała się wówczas półfinałowa szesnastka. Warto jednak odnotować, że Marcelina Zawadzka była pierwszą Polką, która w XXI wieku usłyszała zawołanie "Poland" z ust prowadzącego. Półfinałowe reakcje były umiarkowane, a wielu widzów nie kryło zawody z faktu, że blondynka z Polski zakończyła przygodę tylko na tym etapie.

Marcelina Zawadzka została zauważona

Sukces Polki został w kraju dobrze przyjęty, a jej niewymuszona postawa przed kamerą zaowocowała propozycjami zawodowymi. Jako pierwsza odezwała się do niej telewizja FOX Life, w której w 2013 r. zadebiutowała jako prowadząca program "Projektanci na start". Rok później do swojego dorobku mogła dopisać kolejny projekt - "Dendżer" w TVN Turbo. Jej talent szybko wychwyciła Telewizja Polska, w której od 2015 do 2020 roku sukcesywnie się rozwijała.

marcelina zawadzka

Marcelina Zawadzka była związana z szefem mafii. Miał zlecać zabójstwa, porażające szczegóły wyszły na jaw

CZYTAJ DALEJ

Miss Polonia cztery lata po zdobyciu korony została zaangażowana do prowadzenia "Pytania na śniadanie", "The Voice of Poland" i innych hitowych produkcji publicznego nadawcy.

Niestety, to zapierające dech w piersiach tempo kariery zostało brutalne przerwane przez aferę z rzekomym niepłaceniem podatków i "praniem brudnych pieniędzy", w której swój mniej lub bardziej świadomy udział miała mieć gwiazda TVP.

Finalnie prezenterka musiała zapłacić grzywnę, jednak ów skandal opłaciła także wypowiedzeniem umowy o pracę w 2020 r. Nie musiała jednak długo się martwić, bo z jej konferansjerskich zdolności postanowił skorzystać Polsat.

W tej stacji pracuje do dzisiaj. Marcelina Zawadzka nie tylko wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", ale poprowadziła także "Sylwestra z Polsatem" oraz program "Farma" i wciąż ima się nowych projektów. Oby 34. urodziny okazały się szczęśliwe nie tylko prywatnie, ale także w sferze zawodowej.

Karolina Bielawska urodziła się 11 kwietnia 1999 r. w Łodzi. Kliknij "Dalej", by zobaczyć więcej zdjęć. / fot. Pawel Wodzynski/East News

Karolina Bielawska to najpiękniejsza kobieta na świecie. Zobaczcie, jak wygląda Miss World

Karolina Bielawska zdobyła tytuł Miss World 2021. W naszej galerii możecie przyjrzeć się, jak wygląda najpiękniejsza kobieta na świecie!

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Gwiazdy

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Czytaj więcej >
Youtube/Trudno Być Katolikiem

Gwiazdy

Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?

Czytaj więcej >
Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach. Fot. Instagram @magda_boczarska

Gwiazdy

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na bajecznych wakacjach. Widoki zapierają dech

Czytaj więcej >
Justyna Steczkowska żąda horrendalnych cen za koncert z piosenkami Ewy Demarczyk. Fot. kapif /  kadr z występu Ewy Dearczyk, TVP Kultura

Gwiazdy

Astronomiczne ceny za bilety na koncert Justyny Steczkowskiej. Artystka tłumaczy, co zwiera się w tej kwocie

Czytaj więcej >
Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

W "Dzień Dobry TVN" popłynęły łzy. Rozmówczyni nie mogła wytrzymać, odebrało jej mowę

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Orłoś oburzony zachowaniem "Wiadomości" TVP wobec WOŚP. Grzmi o "rzetelności dziennikarskiej"

Czytaj więcej >