Goniec.pl
Chłopiec

YouTube/Actual News

Mama wyczyściła grilla i upiekła mięso. Igła ze szczotki wbiła się w gardło jej syna

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Rodzina Fiore ze Stanów Zjednoczonych postanowiła uczcić słoneczny dzień, rozpalając w ogrodzie grilla. Mama przygotowała sprzęt, czyszcząc go drucianą szczotką. Następnie umieściła na ruszcie burgery. Po obiedzie syn kobiety zaczął uskarżać się na złe samopoczucie. Okazało się, że drut podchodzący ze szczotki wbił się w jego gardło.

Grillowanie jest jedną z ulubionych aktywności Polaków. Gdy tylko nadejdą pierwsze słoneczne dni, obywatele naszego kraju wybierają się na zakupy do supermarketu, by zaopatrzyć lodówki w mięsne przysmaki.

Lisa Banes

Nie żyje Lisa Banes. Aktorka zginęła w wypadku komunikacyjnym

CZYTAJ DALEJ

Nieprawidłowe czyszczenie grilla może mieć tragiczne skutki

Każdy dobry gospodarz wie, że grill musi być utrzymywany w czystości, aby długo cieszyć się przepysznym jedzeniem. Istnieje wiele preparatów, urządzeń i domowych trików, które pomagają doprowadzić brudny ruszt do perfekcji.

Niektórzy sięgają w tym celu po sodę oczyszczoną i gąbki kuchennej. Sprawa komplikuje się, gdy zapomnimy wyczyścić grilla bezpośrednio po wystygnięciu. Wtedy z pomocą przychodzą ostre, druciane szczotki. Niewiele osób wie, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Przekonała się o tym mama, która chciała zaserwować swoim bliskim burgery rodem z restauracji. Gdy tuż po wyczyszczeniu grilla umieściła na ruszcie aromatyczne mięso, nie spodziewała się, że spędzi wieczór w pobliskim szpitalu.

6-letni synek kobiety Anthony Fiore tuż po spożyciu posiłku zaczął uskarżać się na złe samopoczucie. Maluch skarżył się rodzicom, że czuje dziwne kłucie w gardle. Dziecko bardzo płakało, dlatego opiekunowie postanowili prosić o pomoc lekarzy.

Igła ze szczotki wbiła się w gardło chłopca

Specjaliści, który zbadali chłopca, znaleźli metalowy drut wbity w jego gardło. Dzięki szybkiej interwencji udało im się usunąć niebezpieczne ciało obce. Dziecko miało wiele szczęścia - nie rozwinęła się u niego infekcja bakteryjna.

Dr Jonas Mansson z kliniki Physicians Regional Health System, który zajmował się chłopcem, alarmuje, że podobne sytuacje mogą mieć tragiczny finał. Drut pochodzący ze szczotki łatwo połknąć wraz z jedzeniem, co nierzadko prowadzi do poważnych uszkodzeń jelit, a nawet do śmierci. Sprawa została nagłośniona na kanale Actual News w serwisie YouTube.

Urządzenia przydatne do czyszczenia grilla powinny być wymieniane, gdy tylko zaczną nosić pierwsze ślady zużycia. Warto wybierać szczotki, które w całości są wykonane z metalu, który jest znacznie odporniejszy niż drewno czy plastik.

Stanowczo najlepszym pomysłem jest mycie rusztu zaraz po zakończeniu ucztowania i wystygnięciu. Tłuszcz i brud są wtedy znacznie łatwiejsze do usunięcia za pomocą zwykłej gąbki do mycia naczyń.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • „Ze smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość”. Andrzej Duda o śmierci Witolda Kieżuna

  • Poważna wpadka na żywo w TVP. Prowadzący pomylił gości

  • Nagranie zachowania kandydatki PiS po wyborach w Rzeszowie. W sieci wielka dyskusja

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy

Podobne artykuły

Lifestyle

Mężczyzna rozkuł ścianę podczas remontu. Znalazł podziemne miasto

Czytaj więcej >

Lifestyle

9-latek napisał list do Roberta Lewandowskiego. Żona napastnika reaguje

Czytaj więcej >

Lifestyle

Sąsiadowi nie podobały się kredowe rysunki dzieci na chodniku. Zagroził policją

Czytaj więcej >

Lifestyle

Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą obrabować. Co mówią poszczególne znaki?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Przyszła panna młoda z Indii odwołała ślub. Powodem wada wzroku narzeczonego

Czytaj więcej >
Poruszający ślub

Lifestyle

Podczas ślubu pan młody nagle chwycił za mikrofon. Wzruszające słowa

Czytaj więcej >