Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Magdalena Ogórek chciała zadrwić z dziennikarza TVN24. Ten szybko sprowadził ją do pionu
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 16.05.2023 13:31

Magdalena Ogórek chciała zadrwić z dziennikarza TVN24. Ten szybko sprowadził ją do pionu

Radomir Wit, Magda Ogórek
East News/Pawel Wodzynski, Kapif

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS, na której obiecywał m.in. podniesienie 500+ do 800+, w mediach rozgorzały dyskusje. Magda Ogórek ochoczo opowiedziała się za tym pomysłem i dodatkowo uderzyła w Radomira Wita z TVN24. Odpowiedź dziennikarza była bezlitosna.

Magdalena Ogórek chciała zadrwić z dziennikarza TVN24

Podczas weekendowej konwencji PIS w Warszawie, Jarosław Kaczyński wspomniał o „urojonej rzeczywistości”, jaką TVN przedstawia swoim widzom. Jego zdaniem w Polsce jest dobrze, a po jesiennych wyborach, gdy wygra jego partia, będzie jeszcze lepiej. Z jego ust padło wiele zapewnień i obietnic. 

Prezes PIS zobowiązywał się bowiem zapewnić 800+, darmowe leki dla dzieci, młodzieży i seniorów 65+, a nawet darmowe przejazdy autostradami.

Siostra Kamilka z Częstochowy podjęła decyzję, nie mogła inaczej. "Obiecałam bratu"

Magda Ogórek się nie hamowała. Uderzyła w konkurencyjną stację

Obietnice Kaczyńskiego wywołały falę dyskusji. W mediach zawrzało. Na Twitterze odezwała się, zawsze skora do dyskusji, Magda Ogórek. - W TVN24 pełna histeria. Pan od programu ‘Kampania Bez Kitu’ ogłosił na antenie, że 500+ jest warte 350zł, a 800+ będzie warte 500. Tak sobie chłopak policzył, patrząc na wierzby za oknem. Bez kitu. PS. Btw: 0+ od Platformy warte było 0 zł. Całe 8 lat – napisała pracownica TVP.


 

Radomir Wit bezlitośnie odpowiedział Magdalenie Ogórek

"Chłopak" od programu "Kampania Bez Kitu" to Radomir Wit, który szybko odpowiedział na atak ze strony Ogórek. 

- Pani posłucha ze zrozumieniem, bo w tym, co Pani tutaj pisze, jest tyle prawdy, ile w stwierdzeniu, że Magdalena Ogórek zdobyła szerokie poparcie w wyborach prezydenckich. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej karierze politycznej! - odpowiedział rezolutnie Wit.

-Jesteś bezlitosny - podpiął się pod dyskusję i skomentował z uśmieszkiem Paweł Żuchowski z RMF FM.

Magda Ogórek, zanim trafiła do TVP Info pracowała w klubie poselskim SLD, jako szefowa gabinetu i komitetu wyborczego Grzegorza Napieralskiego oraz była związana z administracją Aleksandra Kwaśniewskiego. W 2015 roku wystartowała w wyborach prezydenckich jako kandydatka bezpartyjna, z poparciem SLD. Zajęła ledwie 5. miejsce, zdobywając 353 883 głosy (2,38 proc.).

Współpracę z TVP Info, która trwa do dziś, zaczęła w 2016 roku. Co ciekawe, dwa lata wcześniej współpracowała z TVN i prowadziła program "Atlas świata" w TVN24 Biznes i Świat.