Goniec.pl
TVP

TVP

Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki, nie zdążył na niego odpowiedzieć. Ujawnił poruszającą treść wiadomości

25 Września 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Maciej Musiał i Franciszek Pieczka poznali się przed laty na planie serialu "Hotel pod żyrafą i nosorożcem". Ich przyjaźń przetrwała lata, a młody aktor dostał od zmarłego niedawno artysty list, na który nigdy nie zdążył odpisać. Ujawnił jego treść.

Pieczka wydawał się być zawsze bardzo zaangażowany w pomoc młodszym aktorom, szczególnie tym najmniejszym. W każdym serialu czy filmie, w którym miał z nimi styczność, nawiązywał niezwykle ciepłą relację na planie.

Franciszek Pieczka, fot. TRICOLORS/East News

Franciszek Pieczka zmarł, zanim się urodził? Zadziwiająca wpadka w TVP

CZYTAJ DALEJ

Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki. Miał na niego odpowiedzieć, nie zdążył

Śmierć Franciszka Pieczki wstrząsnęła wieloma postaciami polskiego kina i teatru. Jedną z nich był Maciej Musiał, który nie zdążył pożegnać się z aktorem, który w młodszym wieku znaczył dla niego tak wiele.

Musiał i Pieczka poznali się na planie "Hotelu pod żyrafą i nosorożcem" - serialu TVP, o którym niewielu teraz pamięta. Była to jedna z pierwszych ról młodego aktora na małym ekranie i stała się ona biletem wstępu do Rodzinki.pl. Franciszek Pieczka już w tamtym czasie nie należał do najmłodszych i często wcielał się w role dziadków lub starszych panów z dobrym słowem i ciepłym usposobieniem.

Maciej Musiał skomentował ostatnie wydarzenia na Instagramie i podzielił się pewną pamiątką z planu, którą otrzymał od swojego ówczesnego mentora.

- Pan Franciszek Pieczka. Gdy miałem 8 lat spędziliśmy wspólnie pół roku na planie serialu Hotel pod żyrafą i nosorożcem. Miałem zaszczyt grać jego wnuczka. Pan Franciszek był wspaniałym człowiekiem - pełnym ciepła, życzliwości i czułości. Wiele razy myślałem, żeby napisać do niego list, nawiązać kontakt po latach. Nie zdążyłem. Śpieszmy się - przekazał.

Pokazał również kartkę, którą otrzymał od niego po zakończeniu zdjęć. Słowa przekazane młodemu aktorowi mogą wzruszyć.

- Będziesz na pewno, bo już zaczynasz nim być, rzetelnym aktorem. Dzięki Ci, mój kolego, za miłą współpracę przy serialu "Hotel pod żyrafą i nosorożcem" [...]. Byłeś najsympatyczniejszą osobą na planie filmu - pisał przed laty Franciszek Pieczka.

Niestety, Maciej Musiał nie zdążył nawiązać ponownie kontaktu z szanowanym aktorem, a na planie nie mieli się już nigdy okazji spotkać. To jednak może sprawi, że w przyszłości chętniej wyciągnie rękę do innych starszych aktorów, których darzy estymą i szacunkiem. Takich okazji przegapiać nie warto.

Metamorfoza domu
(fot. Kala Kielbasińska/Polsat)

Uciekła od uzależnionego od alkoholu męża. Przejmująca historia rodziny i metamorfoza domu w programie "Nasz nowy dom"

W kolejnym odcinku programu "Nasz nowy dom" historia pani Renaty i jej rodziny, z którą mieszka w woj. zachodniopomorskim w miejscowości Hanki-Kolonia. Pani Renata jest mamą Zuzi (9 l.) i Janka (11 l.). Przez lata przechodzili piekło, uzależniony od alkoholu mąż pani Renaty znęcał się nad nią w obecności dzieci. Po śmierci swojego ojca kobieta odziedziczyła pół starego, zrujnowanego domu i postanowiła uciec. Mąż nocami nachodził ich, awanturował się, budził dzieci. W końcu udało się uzyskać sądowy nakaz zbliżania się. - Było tak, że bił mamę, krzyczał, kopał w ściany, przewalał się. Bałam się bardzo, że mamie w końcu stanie się coś poważnego. Raz było tak, że tata przyjechał w nocy i zaczął walić w drzwi, obudziłam się i bardzo się przestraszyłam. Nie chcę, żeby tata tutaj przyjeżdżał. Chcę, żeby nie miał z nami w ogóle kontaktu - mówi ze łzami oczach mała Zuzia. - Mój tata też nadużywał alkoholu, bił nas. Trochę mam żal do siebie, że swoim dzieciom zgotowałam taki sam los, jak ja miałam. Chciałam ratować nasze małżeństwo. Jeździłam z mężem po różnych instytucjach, żeby zaczął się leczyć, ale to nie dawało żadnych skutków. Ciągle ja byłam obwiniana o to, że on pije przeze mnie – dodaje pani Renata. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności pani Renata spotkała po latach swoją szkolną miłość – Pana Tomka. Zamieszkali razem i są teraz szczęśliwą rodziną. Oboje pracują, jednak skromne dochody nie pozwalają na przeprowadzenie gruntownego remontu, ogromnym wysiłkiem finansowym wymienili dach i teraz spłacają zaciągnięty na ten cel kredyt. Katarzynę Dowbor urzekło to love story, więc z największą przyjemnością przekazała rodzinie dobre wieści. Remont zrealizowała ekipa Przemka Oślaka, a projektem zajął się Maciej Pertkiewicz.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • „Świat według Kiepskich”. Tak wyglądały ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego. "Bardzo trudna, żmudna akcja"

  • Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego

  • "The Voice of Poland". Dziecko uczestniczki marzyło, by poznać Tomsona i Barona

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/Henryk Niestrój

Gwiazdy

Christine McVie nie żyje. Wokalistka zespołu Fleetwood Mac miała 79 lat

Czytaj więcej >
Dziś w tv wielki test dla fanów sportu, rozrywka i dobre kino. Co jeszcze obejrzeć w czwartek?

Gwiazdy

Dziś w tv mecz Chorwacja-Belgia, nowe losy niesfornej Bridget Jones i zachwycający hit z Cher. Co obejrzeć w czwartek?

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski "bawią się" w ekspertów od medialnych związków na antenie TVP

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek dostanie rozwód kościelny jak Kurski? Przyjaciółka zdradziła jej plany

Czytaj więcej >
Magda Gessler ma na rynku poważną konkurencję. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Magda Gessler ma powody do niepokoju. Anna Korcz oferuje potrawy wigilijne w znacznie niższej cenie

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski może liczyć na wsparcie mamy, która kibicuje mu w Katarze. Fot. Ding Xu/Xinhua News/East News; Facebook.com/iwona.lewandowska.10

Gwiazdy

Mama Roberta Lewandowskiego spotyka się ze znanym artystą. Kim jest jej ukochany?

Czytaj więcej >
Ivan Komarenko postanowił pozostać w Polsce. Fot. instagram.com/ivankomarenko

Gwiazdy

Ivan Komarenko szykuje się do świąt. Internauci nie kryją oburzenia

Czytaj więcej >