Goniec.pl
[II-51]

CEZARY PECOLD/East News Facebook.com/Andrzej Kosmala

Marian Lichtman krytykuje atrakcje na grobie Krawczyka

22 Października 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi kilka dni temu odbyło się uroczyste poświęcenie nowego nagrobka Krzysztofa Krawczyka. Został on zaprojektowany przez Krzysztofa Niespodziańskiego, a wdowa po artyście i jego były menadżer są zachwyceni wyglądem grobu i już planują kolejne atrakcje przy miejscu spoczynku słynnego piosenkarza. Ich entuzjazmu nie popiera jednak inny przyjaciel muzyka, Marian Lichtman.

Kształt płyty nagrobnej Krzysztofa Krawczyka ma przypominać estradę, na której gwiazdor spędził blisko połowę swojego życia. Dodatkowo wdowa po piosenkarzu Ewa Krawczyk wraz z jego byłym menadżerem i przyjacielem, Andrzejem Kosmalą postanowili postawić przy grobie ławki, które mają symbolizować widownię.

Marzena Kipiel-Sztuka

Marzena Kipiel-Sztuka straciła ukochanego. Nagle upadł i zmarł na jej oczach na planie "Świata według Kiepskich"

CZYTAJ DALEJ


Krzysztof był człowiekiem skromnym i przemawiała przez niego skromność. Szukaliśmy inspiracji, żeby pomnik o nim opowiadał. [...] Operujemy symbolami – wyznał Kosmala w rozmowie z „Super Expressem”.

Na grobie Krzysztofa Krawczyka postawiono okazały pomnik

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji, które mają umilać czas osobom odwiedzającym grób słynnego piosenkarza. Bliscy Krzysztofa Krawczyka ujawnili niedawno, że w planach mają zamontowanie przy nagrobku małych ogniw fotowoltaicznych, które miałyby w przyszłości zasilać reflektor oświetlający płytę, a także odtwarzacz muzyki. W czasie zadumy przy miejscu spoczynku artysty będzie można usłyszeć jego największe przeboje, a także jego ulubionych utworów religijnych, jak m.in. „Barka”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideoMuzyka będzie bardzo delikatnie puszczana, tak żeby nikomu nie przeszkadzała – zapewnia Andrzej Kosmala.

Atrakcje te nie podobają się jednak wszystkim, a wielu fanów Krzysztofa Krawczyka otwarcie mówi o tym, że jest to przesada. Internauci nie szczędzili w sieci krytycznych komentarzy dotyczących planów snutych przez bliskich artysty. Przeciwny tej formie upamiętnienia muzyka jest również jego inny przyjaciel, współtwórca zespołu Trubadurzy, Marian Lichtman.

Marian Lichtman skrytykował działania bliskich Krzysztofa Krawczyka

Lichtman w rozmowie z redakcją „Faktu” przyznał, że nie odwiedził jeszcze osobiście grobu przyjaciela po tym, jak pojawił się na nim nowy pomnik. Gwiazdor chce zrobić to później, gdy na cmentarzu będzie trochę spokojniej, a medialna burza wokół nagrobka Krzysztofa Krawczyka nieco przycichnie.

Członek Trubadurów nie jest jednak zadowolony z wyglądu pomnika, którym chwalą się Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala. Według muzyka jest on przesadzony, bowiem cmentarz jest dla niego „miejscem ciszy i zadumy”. Lichtman podkreślił jednak, że jeśli to wszystko jest zrobione ku pamięci jego przyjaciela, to jest w stanie to zaakceptować.

Jeśli w tym miejscu zrobi się taka dyskoteka, to uważam, że będzie to kuriozalne. Ale ja o tym nie decyduje […]. Tego jeszcze na świecie nie było. Nawet Elvis Presley nie ma takiego grobu – wyznał Marian Lichtman.

To nie pierwsza krytyczna uwaga, którą Marian Lichtman kieruje w stronę Ewy Krawczyk i Andrzeja Kosmali. Po śmierci Krzysztofa Krawczyka pomiędzy jego bliskimi wybuchł konflikt. Wówczas członek Trubadurów stanął po stronie syna gwiazdora, Krzysztofa Krawczyka Juniora, który publicznie oskarżał wdowę po swoim ojcu o to, że przez wiele lat zabiegała, by ograniczyć ich kontakt i odciąć go od taty.

Milionerzy

Wygrali milion w polskich "Milionerach". Nigdy go nie zobaczyli

Zwycięzcy popularnego programu "Milionerzy" nigdy w rzeczywistości nie zobaczyli na swoich kontach miliona. Wszystko dlatego, że w Polsce obowiązuje prawo nakazujące zapłaty wysokiego podatku od wygranej. / fot. Facebook

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt/Super Express

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Marina Łuczenko-Szczęsna usłyszała dramatyczną diagnozę - nowotwór. Właśnie przeszła operację

Gwiazdy

Marina Łuczenko nie chce być jak Lewandowska? Żona Wojciecha Szczęsnego podsumowała koleżankę

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wkrótce wezmą ślub? Bukmacherzy zdradzili przewidywaną datę

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski podjęli decyzję. Paulina Smaszcz nie będzie zadowolona

Czytaj więcej >
Marcin Meller poprowadzi własny talk-show. Dziennikarz zdradził już szczegóły.
(fot. instagram.com/marcin_meller_arbuz/)

Gwiazdy

Marcin Meller z własnym talk-show. "Narzucam sobie jedno ograniczenie". Jakie?

Czytaj więcej >
Wyciekło zdjęcie syna Megna Markle i księcia Harry'ego. Fot: SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry’ego wyciekło do sieci. "Proszę to skasować"

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony". Joanna jest w ciąży. Narzeczona Kamila wystosowała apel -"Proszę, nie piszcie gratulacji"

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Joanna Wielgosz wspomina trudną ciążę. "Jestem w szoku, że udało się dociągnąć"

Czytaj więcej >
Rolnik szuka żony - Michał planuje ślub. Fot. Instagram @xxadrienne

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Michał chce szybkiego ślubu z Adą. Co na to jego ojciec?

Czytaj więcej >