Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk nie żyje

Wikimedia Januarybratek CC BY-SA 4.0

Lekarz mówi o śmierci Krawczyka. Otyłość miała kluczowe znaczenie

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Odejście Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęło nie tylko bliskimi gwiazdora, ale niemal całą Polską. Piosenkarz kilka dni przed śmiercią opuścił szpital, gdzie przebywał z powodu zakażenia COVID-19. Dr Bartosz Fiałek w rozmowie z portalem medonet.pl wyjawił, c

Krzysztof Krawczyk zmarł w wielkanocny poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku. Chwilę przed śmiercią gwiazdor stoczył walkę z zakażeniem COVID-19. Gdy wydawało się, że stan zdrowia piosenkarza uległ poprawie, Polskę obiegły tragiczne wiadomości.

Krzysztof Krawczyk zmarł nagle w wielkanocny poniedziałek

23 marca 2021 roku Krzysztof Krawczyk poinformował fanów, że jest hospitalizowany w związku z zakażeniem COVID-19. Gwiazdor poprosił o modlitwę i zapowiedział, że nie zamierza poddawać się bez walki. Tuż przed minioną Wielkanocą piosenkarz opuścił szpital i wrócił do domu, a fani odetchnęli z ulgą.

Niestety, zaledwie 3 dni po powrocie do domu stan zdrowia piosenkarza nagle bardzo się pogorszył. Żona Krzysztofa Krawczyka wezwała pogotowie do męża w poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku, jednak medycy nie zdołali pomóc gwiazdorowi. Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat, a informacje o jego odejściu przekazał fanom manager i wieloletni przyjaciel piosenkarza, Andrzej Kosmala.

Fani Krzysztofa Krawczyka pogrążyli się w głębokiej żałobie. Wielu z nich zastanawiało się, czy na śmierć gwiazdora miało wpływ zakażenie COVID-19, sporo według przekazanych informacji, piosenkarz zdołał pokonać infekcję i został wypisany ze szpitala. Niestety, choć gwiazdor wygrał z wirusem, jego organizm był obciążony wieloma schorzeniami współistniejącymi.

- Nie tylko SARS-CoV-2, ale też inne infekcje mogą zaostrzyć przebieg naszych chorób przewlekłych. Choroby pana Krzysztofa Krawczyka jak najbardziej mogły być więc czynnikami ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19. Musimy też pamiętać, że Krawczyk miał chorobę, która jest najistotniejszym czynnikiem ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 – otyłość - przekazał w rozmowie z redakcją portalu medonet.pl dr Bartosz Fiałek.

Jak wskazuje lekarz, po sylwetce piosenkarza można było wnioskować, że zmaga się on z otyłością, która powoduje ogromne ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Krzysztof Krawczyk cierpiał również na problemy zdrowotne związane z sercem, a kilka lat temu przeszedł zabieg krioagulacji w związku z migotaniem przedsionków.

- W przypadku pana Krawczyka to otyłość była głównym czynnikiem ryzyka, chociaż choroba serca oczywiście także miała wpływ na przebieg COVID-19 - potwierdził lekarz.

Dr Fiałek przyznał, że indywidualny przebieg zakażenia wirusem SARS-COV-2 trudno jest przewidzieć, a to, że chory uzyskał wynik ujemny na teście na koronawirusa, nie musi oznaczać, że jest w pełni zdrowy. Lekarz wskazał, że istnieje tzw. long covid, czyli zespół objawów, które są powikłaniem po aktywnej postaci COVID-19 i utrzymują się długo po wyleczeniu infekcji.

[EMBED-242]

- Mogą dotyczyć aż 32 proc. osób po infekcji. Sama choroba zwiększa z kolei ryzyko epizodów zatorowo-zakrzepowych, które mogą być przyczyną opóźnionego zgonu. Oznacza to, że z aktywnego COVID-19 możemy się wyleczyć, ale dalej mieć problemy zdrowotne związane z przebytym zakażeniem SARS-CoV-2, które mogą prowadzić nawet do śmierci - tłumaczy dr Fiałek.

Według eksperta właśnie to mogło mieć wpływ na nagłe pogorszenie się stanu zdrowia piosenkarza, które w konsekwencji doprowadziło do jego nagłej śmierci. Powikłania po infekcji wirusem SARS-COV-2 mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia, dlatego nie należy ich ignorować.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >