Goniec.pl
Królowa Elżbieta II

AFP/EAST NEWS

Książe Harry chce pozwać królową? Nietypowe doniesienia brytyjskich mediów

18 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Brytyjskie media twierdzą, że książę Harry ma w planach złożenie pozwu przeciwko swojej babci królowej Elżbiecie II. Powodem decyzji młodego monarchy ma być rzekomo odmowa przydzielenia mu ochrony podczas obecności w Wielkiej Brytanii.

Jako członek rodziny królewskiej i żołnierz, który stacjonował w Afganistanie, młody książę obawia się o swoje bezpieczeństwo na ojczystej ziemi. Babcia nie jest jednak podobno przekonana, by potrzebował rządowej opieki.

beata tadla

Beata Tadla trafiła do szpitala. Wiemy, co się stało

CZYTAJ DALEJ

Książę Harry ma żal do królowej Elżbiety?

Po tym, jak książę Harry i księżna Meghan zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji w rodzinie królewskiej, zostali pozbawieni szeregu przysługujących im dotąd przywilejów. Para zdecydowała się na wyjazd z Wielkiej Brytanii i wspólne zamieszkanie w Stanach Zjednoczonych.

Rok później doszło do przełomowego wywiadu u Opry Winfrey, gdzie małżeństwo opowiedziało o motywacjach swojej decyzji oraz kulisach życia w ciągłej presji i niezrozumieniu. Wywiad wywołał niemałe kontrowersje.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoChoć książę Harry wybrał życie na własny rachunek, dwukrotnie powracał do pałacu Buckingham, chociażby po to, by uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu swojego dziadka, księcia Filipa.

Niestety, oficjalne odrzucenie swojej pozycji oznacza dla niego również rezygnację z przysługującej monarchom ochrony rządowej. Według doniesień DailyMail, syn Karola i Diany uważa, że to niesprawiedliwe, a nawet niebezpieczne.

Rodzina królewska spotka się w sądzie?

Książę Harry twierdzić ma podobno, że nie czuje się bezpiecznie na ojczystej ziemi. Przynależność rodowa oraz posługa wojskowa w Afganistanie w przeszłości mają być rzekomo motywacjami, które mogą kierować organizacjami terrorystycznymi.

Z doniesień medialnych wynika, że monarcha prosił o ochronę, ale ta została mu odmówiona z polecenia królowej Elżbiety II. W tej sytuacji książę został podobno postawiony pod ścianą i zdecydował się na podjęcie drastycznych kroków.

Jak donoszą brytyjskie media, członek rodziny królewskiej zamierza wytoczyć proces sądowy przeciwko swojej babci. Wspomnieć należy, że ta sytuacja nie miała dotąd miejsca. Nigdy nie zdarzyło się, by ktoś z rodziny królowej zdecydował się ją pozwać.

Po decyzji o opuszczeniu Wielkiej Brytanii, książę Harry nie ma również dobrych relacji ze swoim bratem i ojcem. Jak informowały lokalne brukowce, Karol przez wiele miesięcy nie chciał odbierać telefonu od swojego młodszego syna.

Kaczyński

9. rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Na widok jej grobu łzy same cisną się do oczu

17 stycznia mija 9 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich odeszła po ciężkiej chorobie w wieku 86 lat. Pochowana została na warszawskich Powązkach. Z okazji rocznicy w niedzielę odbyły się uroczystości w Starachowicach, zaś w poniedziałek nasza redakcja udała się na jej grób. /Fot. AGENCJA SE/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje raper Sad Frosty. Młody muzyk nie dożył 25. urodzin

  • Sylwia Bomba odpowiedziała na pytania o swoją kolejną ciążę. Internauci zareagowali na zdjęcie

  • Zmarła Carmela Corren, uczestniczka Eurowizji z 1963 roku. Miała 83 lata

Źródło: jastrzabpost.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Andrzej Śliwa nie żyje. Gitarzysta Mr. Lonely miał 55 lat

Czytaj więcej >
Irena Santor, fot. KAPiF

Gwiazdy

Irena Santor powiedziała, co naprawdę sądzi o Maryli Rodowicz. Zaskakujące słowa

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka, fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka pokazała córki. Jedna piękniejsza od drugiej, fani zachwyceni

Czytaj więcej >
Ryszard Kotys, fot. KAPiF

Gwiazdy

Ryszard Kotys miał żonę młodszą o 26 lat. Kobieta była wielką miłością aktora

Czytaj więcej >
Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >