Krzysztof Olesiński nie żyje. Muzyk legendarnego zespołu Maanam miał 70 lat
Kora Jackowska zmarła 28 lipca 2018 roku i nie ulega wątpliwości, że artystka zapisała się nie tylko w sercach swoich fanów, ale również w historii polskiej muzyki. Teraz na wielbicieli Maanamu spadła kolejna tragiczna wiadomość o śmierci basisty, który przez 12 lat współtworzył legendarną kapelę.
Nie żyje kolejna osoba z oryginalnego składu Maanamu
Jak poinformowała strona Ex Maanam w mediach społecznościowych, nie żyje Krzysztof Olesiński, który niedawno, 27 maja, skończył 70 lat. Muzyk pojawił się na dziesięciu albumach Maanamu.
- Ze smutkiem informujemy, że wczoraj w Londynie zmarł nagle w wieku 70 lat Krzysztof Olesiński, były basista zespołu Maanam, brat Ryszarda. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje - czytamy w poście legendarnej formacji na Facebooku.
Brat Anastazji opublikował pożegnalny wpis. Złożył siostrze obietnicęKrzysztof Olesiński miał zaledwie 70 lat
Krzysztof Olesiński występował w Maanamie w latach 1979-1980, po 12 latach powrócił do składu zespołu i występował wraz z nim do 2003. W czerwcu 2005 wraz z bratem Ryszardem Olesińskim i innymi muzykami, w Studio SPOT w Krakowie nagrał płytę "Korzenie" z tekstami Zbigniewa Książka. Rok później były basista Maanamu wyjechał do Londynu. Objął tam stanowisko dyrektora artystycznego Telewizji Polskiej TVPL. W 2006 roku muzyk wyjechał do Londynu, gdzie mieszkał aż do śmierci. Zawodowo był także Dyrektorem Artystycznym telewizji polskiej na wyspach TVPL.tv.
W 1978 wraz z bratem Ryszardem Olesińskim założył zespół Piknik, który na krakowskim festiwalu Jazz Juniors w 1978 zdobył Nagrodę Publiczności. W 1979 rozpoczął współpracę z zespołem Maanam, a już rok później wystąpił z grupą na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Brał udział w nagrywaniu debiutanckiej płyty zespołu oraz współtworzył muzykę do filmu "Wielka majówka".
Krzysztof Olesiński współtworzył największe hity Maanamu
Po wydaniu pierwszego albumu Maanamu przeszedł do jazzowego zespołu Laboratorium, po którego sukcesie na Zurich Jazz Festival wyruszył na koncerty w Szwajcarii i Niemczech. Pod koniec 1990 roku grupa się rozwiązała. Początek 1991 roku to współpraca z grupą Blue Painting, a niedługo później także powrót Maanamu, w którym był do końca działalności zespołu.
Pojawił się na dziesięciu albumach legendarnej grupy: "Maanam" (1980), "Ballady" (1993), "Róża" (1994), "Kolekcjoner" (1995), "Łóżko" (1996), "Hamlet" 1997, "Rockandrolle" (1997), "Klucz" (1998), "Hotel Nirvana" (2001), "Maanamania" (1993).