Goniec.pl
Krzysztof Ibisz

Piotr Molecki/East News

Kariera Krzysztofa Ibisza. Wszystkie programy telewizyjne ukochanego prezentera Polaków

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Krzysztof Ibisz to polska gwiazda, która przeżyła wszystkie etapy kariery. Był początkującym aktorem, rozpoznawalnym prezenterem, internetowym memem, a teraz jest szanowanym celebrytą. Od jakich projektów rozpoczęła się kariera postaci, kt&o

Aktor, prezenter i polityk - Krzysztof Ibisz próbował wielu rzeczy

Krzysztof Ibisz jest postacią, którą kojarzymy obecnie przede wszystkim z prowadzenia przeróżnych wydarzeń muzycznych oraz pojawiania się na łamach portali plotkarskich. Jednak celebryta, który według internetu się nie starzeje, rozpoczynał swoją karierę jako obiecujący aktor, występując m.in. w Teatrze Ochoty, a także Teatrze Studio.

Zanim przebranżowił się na bardzo lubianego przez Polaków gospodarza teleturniejów, próbował sił w filmach, a nawet w świecie polityki - w latach 1991-1993 był posłem na Sejm z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.

Dużą część jego kariery stanowiło prowadzenie programów na żywo. Był hostem reality show „Dwa światy” i „Bar”, brylował także jako gospodarz znanych i lubianych programów z nagrodami.

Teleturnieje to największa część kariery Krzysztofa Ibisza

Jak jednak rozpoczęła się droga Krzysztofa Ibisza jako gospodarza teleturniejów? Czy pamiętacie jego początki?

Pierwszym programem telewizyjnym Krzysztofa Ibisza był „Czar par”, którego emisja rozpoczęła się w lutym 1993 roku w TVP1. Program polegał na rywalizacji par o nagrodę główną dom i samochód. Było to coś nowego na antenie telewizji publicznej, co przyciągnęło całkiem sporą widownię.

Po trzech Wiktorach Publiczności otrzymanych w latach 1994-1996 Ibisz postanowił spróbować czegoś nowego i zamienił TVP na TVN.

Przejście z TVP do TVN pozwoliło Ibiszowi wpłynąć na mniej znane wody

To właśnie tak rozpoczął się program „Wszystko albo nic”, czyli rywalizacja rodzin, które wykonywały zadania, by zdobyć nagrodę główną. Podobno Krzysztof Ibisz odpowiedzialny był za wymyślanie konkurencji, do których przystępowali uczestnicy. Teleturniej zakończono w 1999 roku po trzech latach emisji.

Ibisz zaliczył jeszcze jeden program rozrywkowy w TVN. W latach 1999-2000 był prowadzącym „Gorączki złota”. Nie był to typowy teleturniej, a raczej cotygodniowy finał ogólnopolskiej loterii, który transmitowany był na żywo.

W „Gorączce złota” po zakupieniu losu można było wygrać m.in. sztabkę złota, samochód, mieszkanie czy motocykl.

Ibisz w Polsacie - dopiero tutaj zaczął odnosić sukcesy jako gospodarz

W 2000 roku Ibisz przeszedł do stacji Polsat, z którą obecnie przede wszystkim jest kojarzony. Swoją przygodę rozpoczął tam od „Życiowej szansy”, która była czymś w rodzaju hazardowej wersji „Milionerów”, a później poprowadził kultowy teleturniej - „Awantura o kasę”.

Krzysztof Ibisz prowadził równocześnie „Rosyjską ruletkę”, a właściwie drugą edycję teleturnieju. Uczestnicy odpowiadali na pytania i jeśli odpadali, otwierała się pod nimi zapadka, w której znikali na oczach roześmianych telewidzów.

Jednym z teleturniejów, które odniosły największy komercyjny sukces, a były prowadzone przez Ibisza była „Gra w ciemno”. Doczekała się 5 serii i 343 odcinków. Uczestnik walczył o zawartość koperty, nie wiedząc jaka kwota się w niej znajduje.

Krzysztof Ibisz w 2008 i 2009 roku prowadził program „Gdzie jest Kłamczuch?”, w którym chodziło… dokładnie o to, na co wskazuje tytuł – znalezienie kłamczucha.

Teleturniejowa wpadka zniechęciła Krzysztofa Ibisza

Wielką wpadką okazał się natomiast teleturniej „7420 Milion od zaraz”, który był dość odmiennym konceptem - trzy rodziny siedzące w swoich domach miały przekonać widzów, komu należy się główna nagroda. Ten projekt Polsatu przetrwał jedynie miesiąc i został anulowany w lutym 2011 roku.

Od tamtego czasu Ibisz unikał teleturniejów i skupiał się na programach rozrywkowych oraz wydarzeniach na żywo.

Do prowadzenia teleturniejów powrócił dopiero w 2017 roku, zostając prowadzącym „Jokera” stacji Super Polsat. Najnowszym teleturniejem prowadzonym przez Ibisza jest program „Łowcy nagród”, którego emisja rozpoczęła się pod koniec 2020 roku. Na razie nie możemy stwierdzić, czy jest to udany powrót do roli gospodarza.

Tak wygląda teleturniejowa kariera Krzysztofa Ibisza. Który z jego programów wspominacie najcieplej?

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Grób Andrzeja Strzeleckiego

Gwiazdy

Zakończono remont grobu Andrzeja Strzeleckiego. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Internauci skrytykowali zdjęcie Katarzyny Cichopek. Twierdzą, że promuje "patodeweloperkę"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >