Goniec.pl
Bav Media/SplashNews.com/East News

Bav Media/SplashNews.com/East News

Królowa Elżbieta ma poważne problemy z poruszaniem się. Nie pojawiła się na ważnej uroczystości

8 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Królowa Elżbieta II w ostatnich miesiącach nie cieszy się dobrą formą. Po śmierci księcia Filipa monarchini wyraźnie podupadła na zdrowiu, co skutkuje absencją na najważniejszych uroczystościach państwowych. Również tym razem podjęto decyzję, że Elżbieta pozostanie w pałacu. Powodem mają być trudności w poruszaniu się.

Niepokojące doniesienia o zdrowiu angielskiej królowej

Choć mogłoby się wydawać, że tak przestarzała instytucja jak brytyjska monarchia odchodzi do lamusa, jej członkowie robią wszystko, by podtrzymać zainteresowanie Windsorami. Kilka miesięcy temu media obiegły doniesienia, jakoby Meghan Markle padła ofiarą rasizmu i wykluczenia ze strony innych royalsów. Wkrótce na celowniku znalazł się książę Andrzej.

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz naprawdę nazywa się inaczej. Skrywała prawdziwą tożsamość

CZYTAJ DALEJ

Niedawno Brytyjczycy świętowali jubileusz panowania królowej Elżbiety. Od czasu, gdy zasiadła na tronie minęło już 70 lat, co uczczono z odpowiednim rozmachem. Niedługo przed obchodami pojawiły się doniesienia, że samej zainteresowanej może zabraknąć na uroczystości jej poświęconej. Wszystko przez coraz trudniejsze do ukrycia problemy monarchini z poruszaniem się. Ostatecznie królowa przelotem pokazała się fanom.

Kolejne informacje o absencji królowej Elżbiety wywołały spekulacje, że nestorka rodu Windsorów podupadła na zdrowiu. Królowa - choć otoczona doskonałą opieką medyczną - ma już 96 lat i nie jest w stanie uniknąć negatywnych skutków starzenia się.

Mimo że rodzina konsekwencje milczy na temat stanu zdrowia monarchini, odgrywanie roli przychodzi seniorce z coraz większymi trudnościami. Mimo że obowiązków ciążących na Elżbiecie II nie pozostało wiele, królowa regularnie oddaje je młodszym royalsom.

Królowa Elżbieta nie pojawiła się na ważnych obchodach

Ku zaskoczeniu Brytyjczyków, królowa Elżbieta II - pierwszy raz w życiu - nie pojawiła się na tradycyjnym powitaniu mieszkańców w Balmoral Castle. Oficjalna przyczyna jej nieobecności nie jest znana. Wiadomo jednak, że rezygnacja ze zwyczaju była dla 96-latki ciosem.

- Tradycyjne powitanie w Balmoral jest bardzo utrwalone w kalendarzu królowej i jest czymś, co Jej Wysokość naprawdę lubi. Powitanie miejscowych, którzy podróżują, aby ją zobaczyć, jest dla niej bardzo ważne. To gorzkie rozczarowanie, że ceremonia nie odbędzie się w tradycyjnej formie - powiedział pracownik zamku w rozmowie z The Mirror.

Prawdopodobną przyczyną absencji jest pogarszający się stan Elżbiety II. Monarchini - rezygnując z własnego jubileuszu - dała znać, że miesiące po śmierci księcia Filipa nie były dla niej łatwe i odbiły się nie tylko na jej psychice, ale również na zdrowiu fizycznym.

Trudno się dziwić - Elżbieta II, mimo błyskotliwości umysłu, jest już seniorką. Coraz częściej mówi się, że wkrótce - nieco wbrew woli - odda władzę w ręce księcia Karola. Taka decyzja z pewnością byłaby zawodem dla wielu poddanych.

Goniec.pl

Jak mieszka Agnieszka Chylińska? Dom piosenkarki zaskakuje wnętrzami, sypialnia robi wrażenie

Agnieszka Chylińska nie należy do osób, które chwalą się swoim życiem prywatnym. Choć prowadzi popularnego Instagrama, raczej nie pokazuje tam za dużo o swojej rodzinie, związkach, czy jak wygląda jej życie na co dzień. Jednak w czasie pandemii zaczęła nagrywać jak opowiada bajki dla dzieci w swoim domu, podczas tych nagrań pokazała co nieco ze swojego wnętrza. Jej styl jest bardzo ciekawy, z pewnością nie należy do typowych polskich domów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/Henryk Niestrój

Gwiazdy

Christine McVie nie żyje. Wokalistka zespołu Fleetwood Mac miała 79 lat

Czytaj więcej >
Dziś w tv wielki test dla fanów sportu, rozrywka i dobre kino. Co jeszcze obejrzeć w czwartek?

Gwiazdy

Dziś w tv mecz Chorwacja-Belgia, nowe losy niesfornej Bridget Jones i zachwycający hit z Cher. Co obejrzeć w czwartek?

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski "bawią się" w ekspertów od medialnych związków na antenie TVP

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek dostanie rozwód kościelny jak Kurski? Przyjaciółka zdradziła jej plany

Czytaj więcej >
Magda Gessler ma na rynku poważną konkurencję. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Magda Gessler ma powody do niepokoju. Anna Korcz oferuje potrawy wigilijne w znacznie niższej cenie

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski może liczyć na wsparcie mamy, która kibicuje mu w Katarze. Fot. Ding Xu/Xinhua News/East News; Facebook.com/iwona.lewandowska.10

Gwiazdy

Mama Roberta Lewandowskiego spotyka się ze znanym artystą. Kim jest jej ukochany?

Czytaj więcej >
Ivan Komarenko postanowił pozostać w Polsce. Fot. instagram.com/ivankomarenko

Gwiazdy

Ivan Komarenko szykuje się do świąt. Internauci nie kryją oburzenia

Czytaj więcej >