Goniec.pl
Kinga Rusin chroni lasy

Fot. instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin prosi fanów o pomoc. Chodzi o wycinkę drzew

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Kinga Rusin w otwarty sposób skrytykowała politykę rządu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gwiazda TVN napisała o szkodliwej działalności Lasów Państwowych i zaapelowała do Polaków o podpisywanie specjalnej petycji, by

Na Instagramie Kingi Rusin pojawił się emocjonalny wpis dotyczący wycinki drzew. Prezenterka telewizyjna związana ze stacją TVN nagłośniła ważny temat. Jej zdaniem podpisanie petycji może zatrzymać szkodliwy proces wspierany przez Lasy Państwowe. Gwiazda opublikowała też kilka zdjęć.

Zaledwie kilka dni temu Kinga Rusin poruszyła temat działań Lasów Państwowych, które – jej zdaniem – były przeciwko unijnemu planowi ochrony naturalnych lasów oraz starodrzewi. Dziennikarka zarzuciła instytucji pazerność i zarabianie kosztem niszczenia przyrody. Wezwała Polaków do reakcji.

Kinga Rusin ponownie nagłaśnia działania Lasów Państwowych

W mediach społecznościowych Kinga Rusin opublikowała zdjęcie, na którym pozuje obok wyciętych drzew. Prezenterka telewizyjna wrzuciła też fotografie miejsc, w których przeprowadzono wycinkę lasu.

Zdaniem dziennikarki jeszcze nie jest za późno na reakcję. Potrzebna jest jednak zdecydowane działanie społeczne. Gwiazda TVN wskazała, że Lasy Państwowe planują przeprowadzenie wycinek drzew w jednych z najcenniejszych kompleksach leśnych.

[EMBED-245]

Według niej zagrożone są między innymi Puszcza Białowieska oraz Puszcza Karpacką. Prezenterka podkreśliła, że podpisanie petycji może zaskutkować tym, że te obszary zostaną wyłączone z gospodarki leśnej.

Publikując post na swoim Instagramie, aktywistka społeczna znana z takich produkcji jak „Dzień dobry TVN”, „Taniec z gwiazdami”, „You Can Dane – Po prostu tańcz” i „Agent – Gwiazdy” wskazała miejsce, w którym można znaleźć petycję.

Kinga Rusin wspiera strategię Unii Europejskiej

Od pewnego czasu Kinga Rusin głośno mówi o nowej strategii leśnej Unii Europejskiej, która jest częścią planowanego Europejskiego Zielonego Ładu. Głównym jej celem jest ochrona środowiska naturalnego.

W związku ze zmieniającym się klimatem i coraz większymi obawami o to, jak będzie wpływało na środowisko naturalne, Unia Europejska przygotowuje plan przeciwdziałania niszczeniu przyrody. Zielone obszary stają się jednymi z najbardziej chronionych miejsc.

Działania przygotowane przez Unię Europejską mają przede wszystkim chronić ekosystemy oraz wspierać zalesianie i odtwarzanie lasów. Ważnym aspektem jest również ochrona różnorodności biologicznej.

Kinga Rusin zwraca uwagę na to, że niektóre działania rządu nie są spójne ze strategią Unii Europejskiej, która wprowadza program bioróżnorodności 2030. Pod wpisem gwiazdy TVN pojawiło się już wiele głosów wsparcia internautów, którzy potwierdzili, że podpisali petycję i przekazali informacje dalej.

[EMBED-519]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kupił mięso w markecie. Zauważył niepożądaną substancję

  • Zabójca Andrzeja Zauchy znalazł pracę w TVP

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Radosław Liszewski

Gwiazdy

Syn Radosława Liszewskiego dostał zatrudnienie w Lasach Państwowych. Wcześniej gwiazdor miał śpiewać na weselu rzecznika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >