Goniec.pl
Karolina Szymczak

TRICOLORS/East News

Kim jest żona Piotra Adamczyka? Karolina Szymczak to aktorka, cierpi na nieuleczalną chorobę

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Karolina Szymczak, prywatnie żona Piotra Adamczyka, chciała poczuć smak wielkiej kariery w Hollywood. Niestety, po jednym, niecieszącym się zbyt dobrymi recenzjami filmie, musiała pocieszyć się polskim kinem.

Marzenie o gwieździe w Alei Sław w Los Angeles to z pewnością marzenie każdego początkującego aktora. Niestety, tylko niewielu udaje się osiągnąć prawdziwy sukces.

nowakowska ida

Ida Nowakowska podsumowała swojego męża. Zadziwiające wyznanie gwiazdy TVP, "jest dziwny"

CZYTAJ DALEJ

Karolina Szymczak i jej droga do gwiazd

Karolina Szymczak to pochodząca ze Złotoryi 30-letnia aktorka, znana głównie z bycia żoną starszego o 20 lat Piotra Adamczyka. Para dwa lata temu zdecydowała się na ślub w tajemnicy przed mediami.

Mąż artystki doczekał się oszałamiającej kariery w Polsce - każdy kojarzy jego nazwisko i filmy, w których zagrał. Całkiem niedawno aktorowi udało się z powodzeniem odnaleźć w Hollywood.

Wystąpił już w "Hawkeye", serialu z uniwersum Marvela, stworzonym dla Disney+, "Nocnym niebie" dla Prime Video, czy "For all mankind" Apple TV+, gdzie pracował z największymi gwiazdami Hollywood.

Również Karolina Szymczak próbowała odnaleźć się na amerykańskim rynku filmowym. Niestety, z dużo gorszym skutkiem niż w przypadku jej męża.

Natalia Oreiro

Natalia Oreiro ze "Zbuntowanego anioła" przeszła niezwykłą metamorfozę

CZYTAJ DALEJ

Dojście do ściany

Zrobienie kariery w Hollywood z pewnością wymaga ogromnego talentu, trochę znajomości i przede wszystkim szczęścia. Choć polscy aktorzy pojawiali się w amerykańskich produkcjach, zazwyczaj były to śladowe przypadki w ich filmografiach.

Wyjątkiem jest oczywiście Joanna Pacuła, która od 1983 r. w zasadzie nieprzerwanie występuje u zachodnich reżyserów, pojawiając się u boku największych gwiazd takich jak Jamie Lee Curtis, Lee Marvin, Rutger Hauer, czy Steven Seagal.

O podobnej karierze marzyła z pewnością Karolina Szymczak, która w 2014 r. pojawiła się w roli Acmene w "Herculesie" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Choć wydawać by się mogło, że obsadzenie jej w hollywoodzkim filmie będzie początkiem "amerykańskiego snu", aktorka nie nacieszyła się nim nazbyt długo.

Wkrótce po przygodzie z The Rockiem, musiała pocieszyć się udziałem w polskich produkcjach, w dodatku tych nie najwyższych lotów, takich jak "Polityka" Patryka Vegi, czy "Diablo. Wyścig o wszystko" pozującą na "Szybkich i wściekłych" nad Wisłą.

Choroba żony Piotra Adamczyka

Niewielu fanów zdaje sobie sprawę z tego, że Karolina Szymczak od lat zmaga się z poważną chorobą - endometriozą. Aktorka zdecydowała się na operację, na skutek której jej ogniska zostały usunięte.

Endometrioza polega na obecności komórek błony śluzowej jamy macicy poza jej wnętrzem. Objawia się silnymi bólami brzucha, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Szacuje się, że problem dotyczy co dziesiątej Polki.

Karolina Szymczak w swoich mediach społecznościowych prowadzi kampanię uświadamiającą Polki i Polaków na temat schorzenia. Apeluje o to, by nie bać się tematu i mówić o nim głośno.

Brooke odgrywana przez Katherine Kelly Lang, to jedna z najważniejszych postaci w "Modzie na sukces". Niezwykła famme fatale, silna kobieta i sprawna uwodzicielka zdążyła rozkochać w sobie wielu serialowych bohaterów. / fot. Splash News/East News

Pamiętacie Brooke z "Mody na sukces"? Niewiarygodne, jak dziś wygląda i co robi

Kradła serca, intrygowała i zachwycała. Serialowa Brooke, czyli Katherine Kelly Lang ma dziś już 60 lat. To niezwykłe, ale wciąż wygląda tak, jak w latach 90!

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

fot. Facebook/Ania Ziemba

Gwiazdy

„Sanatorium miłości”. Anna Ziemba z czwartej edycji pokazała zdjęcia z wczasów we Władysławowie. 62-latka zachwyca figurą

Czytaj więcej >
Irena Santor

Gwiazdy

Irena Santor zakończyła karierę sceniczną. Niedawno podzieliła się z fanami smutną refleksją na temat przemijania

Czytaj więcej >
Anna Bardowska

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Anna Bardowska wyjawiła ile kosztowała budowa jej domu. Podzieliła się też smutną refleksją

Czytaj więcej >
mam talent

Gwiazdy

Sara James nie jest już jedyna. Kolejna młoda Polka zachwyciła świat w "Mam Talent"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek dostała kolejną pracę. Już za kilka dni gwiazda TVP zadebiutuje w nowej roli

Czytaj więcej >
Margaret zawstydziła Filipa Chajzera w "Dzień Dobry TVN"
(fot. kadr z "Dzień Dobry TVN" wyd. z dn. 17.08.2022/player.pl)

Gwiazdy

Margaret zmieszała Filipa Chajzera. Skonsternowany prezenter próbował ratować sytuację w "Dzień Dobry TVN"

Czytaj więcej >