Goniec.pl
Katarzyna Dowbor

TRICOLORS/East News

Katarzyna Dowbor ujawniła smutną prawdę. „Bardzo często chce mi się płakać”

20 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor w rozmowie z Faktem ujawniła kolejne kulisy programu Nasz nowy dom. Prowadząca zdradziła, że początki były dla niej niezwykle trudne i emocjonujące, ale nawet po latach na widok warunków, w jakich żyją uczestnicy, nadal bardzo często chce jej się płakać.

Nasz nowy dom emitowany jest na antenie Polsatu już od września 2013 roku. W tym czasie Katarzyna Dowbor i jej ekipa pomogły dziesiątkom polskich rodzin, które żyły w warunkach w zasadzie nie nadających się do życia.

Utonięcie

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: tylko wczoraj utonęło 6 osób

CZYTAJ DALEJ

W rozmowie z Faktem Dowbor przyznała, że na początku programu widok skrajnej biedy, z jaką muszą borykać się niektóre rodziny, był dla niej szokiem. Ani ona, ani nikt z ekipy nie był tak naprawdę przygotowany na to, co zobaczą. A przez lata widzieli już wiele.

I chociaż minęło już prawie 8 lat od pierwszego odcinka, to poznawanie nowych rodzin, ich życia i warunków, w których mieszkają, wciąż dla Katarzyny Dowbor jest niezwykle emocjonujące i często wręcz wyczerpujące psychicznie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Najtrudniej było na początku, bo człowiek stykał się z czymś, o czym nie miał zielonego pojęcia. Nie mamy na co dzień do czynienia z tak skrajnymi przypadkami biedy. Więc pierwszych parę lat to był naprawdę szok, bo nie sądziłam, że ludzie w takich warunkach żyją. Natomiast teraz to już jest takie nastawienie się na konkretne pomaganie, na zadaniowość. Bardzo często chce mi się płakać, ale muszę zachowywać się profesjonalnie. Oczywiście nie oznacza to, że nie zdarza mi się wyjść z planu, by uronić łezkę. Z resztą tak jak całej ekipie. Wszyscy bardzo przeżywamy losy naszych bohaterów - powiedziała Dowbor.

Smutna prawda jest też taka, że chociaż program pomógł już ponad 240 rodzinom, to wciąż jest to tylko kropla w morzu potrzeb Polaków. Wiele rodzin nie ma nawet dostępu do ciepłej wody, często nie mają nawet łazienek w domach.

- Na pewno bardzo wiele osób mieszka w takich warunkach, w jakich nikt z nas nie chciałby mieszkać i jakich w ogóle nie powinno być. Natomiast to, co jest ważne, to to, że to co my robimy to bardzo dużo, ale to jest kropla w morzu. Bo oczywiście takich rodzin, które nie mają łazienki, toalety, takich podstawowych warunków, co jest dla nas szokujące w XXI wieku, jest bardzo dużo. My robimy co możemy, ale więcej nie damy rady - przyznała ze smutkiem Katarzyna Dowbor.

Co ciekawe, prowadząca program Polsatu przyznała również, że z wieloma uczestnikami ma kontakt również później. Wiele rodzin zapadło jej w pamięci na zawsze, a niektórym pomaga nawet prywatnie. Po prostu nie potrafi przejść obojętnie obok ludzi, których los tak doświadczył, a których ona tak polubiła.

- Są rzeczy, których nie chcę zdradzać, bo to są bardzo osobiste sprawy. Ale jak wiem, że coś danej rodzinie może się przydać, to to robię. Czasem wożę książki czy kredki dla dzieciaków, czasem pomagam w inny sposób - stwierdziła.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wałbrzych: nie żyje 50-latka, wypadła lub wyskoczyła z okna szpitala. Trwa śledztwo prokuratury

  • Zrobili z kościoła sklep spożywczy. Rzecz dzieje się w polskiej wsi

  • Krawczyk Junior pokazał ukochaną. Katarzyna skomentowała słowa jego macochy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Grób Andrzeja Strzeleckiego

Gwiazdy

Zakończono remont grobu Andrzeja Strzeleckiego. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Internauci skrytykowali zdjęcie Katarzyny Cichopek. Twierdzą, że promuje "patodeweloperkę"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >