Goniec.pl
Nasz nowy dom Katarzyna Dowbor

TRICOLORS/East News

Katarzyna Dowbor opowiedziała o nieprzyjemnych incydentach na planie "Nasz nowy dom"

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor wraz z ekipą uwielbianego programu Polsatu "Nasz nowy dom" za każdym razem pomaga potrzebującym rodzinom. Nie kończą się zachwyty, łzy szczęścia i gorące podziękowania za świetną pracę. Niestety bywa też tak, że zawistni sąsiedzi starają się zrobić na złość uczestnikom show. Prowadząca opowiedziała o jednym z incydentów oraz jak z niego wybrnęła.

Jak przyznaje Katarzyna Dowbor, niewygodnych sytuacji jest jak na lekarstwo. Niektóre jednak mocno zapadają w pamięć - sąsiedzi widocznie nie chcą pozwolić na to, aby ktoś miał lepiej od nich.

Nieprzyjemne incydenty w programie „Nasz nowy dom”

Katarzyna Dowbor pomogła w sumie 240 rodzinom. Ostatnio pojawiły się niepokojące informacje, że „Nasz nowy dom” zniknie z anteny. Na szczęście powróci już jesienią z nowym sezonem, a od 27 maja na jego miejsce tymczasowo będzie emitowany program „Wolni od długów”. Poprowadzi go Anna Guzik.

Efekty pracy ekipy często przekraczają ludzkie pojęcie - w bardzo krótkim czasie potrafią zamienić dosłownie rozsypujący się budynek w przytulny dom, z pięknymi meblami i funkcjonalnym wyposażeniem. Niestety, ale taki „prezent od losu” bywa przedmiotem ogromnej sąsiedzkiej zazdrości.

Sąsiedzi czasami piszą donosy, w których starają się oczernić biedną rodzinę oraz znaleźć na nią jakieś przysłowiowe haki. Raz doszło nawet do tego, że niezadowolony sąsiad spalił wyremontowany przez ekipę dom. Matka z dwójką dzieci pozostała bez dachu nad głową, ale Katarzyna Dowbor natychmiast zaoferowała jej pomoc. Prowadząca wspomina też dość niemiły incydent:

- Pani wybiegła z mieszkania i mówi do mnie: „Pani Kasiu, co pani robi?”. Ja odpowiadam, że remontujemy dom, a ona: „Ale komu, tej...”. Tak popatrzyłam na tą panią i mówię do niej, że tak nie można. „Jest pani wierząca?” - zapytałam. Ta odparła, że tak. Powiedziałam jej: „I tam pan Bóg wszystkiego słucha i nie będzie pani wybaczone” - mówi Katarzyna Dowbor w rozmowie z portalem Pomponik.

Po tych słowach sąsiadka dziwnie spojrzała się na prowadzącą i jak szybko wybiegła z mieszkania, tak szybko do niego wróciła. Trzaśnięte drzwi były oznaką nieokiełznanej złości. Kobiecie nie udało się zakłócić pracy ekipy programu.

Na szczęście incydentów z udziałem sąsiadów jest jak na lekarstwo. W większości przypadków starają się wspierać rodzinę, która dostała się do programu, kibicują ekipie przy pracy i podziwiają efekty remontu.

Należy pamiętać, że sam proces dostania się do show jest dość rygorystyczny. Odpadają rodziny, które nie posiadają swojego mieszkania czy domu - odpada lokum wynajmowane czy przydzielone z gminy. Potem producenci muszą zweryfikować zgłoszenie.

Poza tym ekipa programu nie wyremontuje domu o ogromnych rozmiarach - na każdy projekt przydzielone są środki, a kiedy te zostaną przekroczone, może ich zabraknąć na pomoc innym rodzinom.

Zwykle osoby, które proszą o pomoc w remoncie domu, są mocno zaskoczone. Do samego końca nie mają pewności, czy zjawi się u nich Katarzyna Dowbor. Nie ma więc mowy o żadnym reżyserowaniu odcinków.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kobieta miała zostać skremowana. Nagle obudziła się i zaczęła płakać

  • Zespół Perfect rezygnuje z koncertów pożegnalnych. Markowski odchodzi na dobre

  • Andrzej Duda udzielił wywiadu. W jednej chwili internauci padli ze śmiechu

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >