Goniec.pl
LUKASZ GAGULSKI/East News

LUKASZ GAGULSKI/East News

Jolanta Kwaśniewska podsumowała charakter swojej córki. "Wydaje nam się, że powinnyśmy bardziej żyć dla innych niż dla siebie"

11 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Jolanta Kwaśniewska uchodzi za jedną z najbardziej lubianych Pierwszych Dam. Jako żona prezydenta Polski zasłynęła nie tylko sukcesami w działalności charytatywnej, ale także wyczuciem stylu i klasy. Przed wiele Polek do dziś uważana jest za wzór do naśladowania i ikonę żony i matki. Czy była „prezydentowa” jest zadowolona z tego, jak wychowała swoją jedyną córkę? Jej charakter podsumowała w niezwykle analityczny sposób.

Rodzina Kwaśniewskich powiększyła się w 1981 roku. Wówczas na świat przyszła pierwsza i jedyna córka Aleksandra i Jolanty. Młoda Ola wychowywała się w czasie wzmożonej aktywności politycznej swojego ojca, której zwieńczeniem była jego wygrana w wyborach prezydenckich w 1995 roku. Wówczas Kwaśniewski, w rytmach discopolowej piosenki pt. „Ole Olek”, na dwie kadencje zamieszkał w Pałacu Prezydenckim, gdzie zastąpił elektryka z wykształcenia, Lecha Wałęsę.

Kwaśniewscy z Elżbietą II

Jolanta Kwaśniewska spotkała się z królową Elżbietą II. Piękne słowa o jej uśmiechu

CZYTAJ DALEJ

Muzycy z zespołu „TOP-ONE” śpiewali wówczas: „Wybierzmy przyszłość oraz styl”. Słowa kampanijnego przeboju do serca wzięła sobie Pierwsza Dama, która o pomoc w doborze garderoby poprosiła ówczesne odkrycie polskiej mody, Ewę Minge. O szczegółach ich współpracy pisaliśmy w artykule poniżej.

Jolanta Kwaśniewska Maria Kaczyńska

Ewa Minge ubierała Pierwsze Damy. Porównała pracę z Jolantą Kwaśniewską i Marią Kaczyńską

CZYTAJ DALEJ

Młodzieńcze lata Aleksandry Kwaśniewskiej

Młoda Aleksandra nie zdawała sobie wówczas sprawy, że przez dziesięć lat (w okresie dojrzewania) będzie mieszkanką warszawskiego pałacu. Wychowywała się z dala od boisk i trzepaków, jednak rodzice skupiali na niej dużą uwagę i spędzali wspólnie każdą wolną chwilę.

Jolanta Kwaśniewska starała się przekazać córce wiele pozytywnych cech, by w przyszłości była dobrym człowiekiem. Wiele lat temu mówiło się, że córka Kwaśniewskiego zainteresuje się polityką i kontynuuje działalność swego ojca. Tak się jednak nie stało i Aleksandra zawodowo związała się z dziennikarstwem. Wzięła też ślub z kompozytorem, Kubą Badachem. Wiele wskazuje na to, że klan Kwaśniewskich jest zgrany i każdy z jego członków realizuje swoje pasje.

Dziennikarka co jakiś czas, wspólnie ze swoim tatą, urządza tzw. lajwy, na których bez problemu się dogadują i poruszają różne ciekawe tematy. Gospodyni programu „Miasto Kobiet” w TVN Style postanowiła poprosić również swoją matkę o to, by udzieliła jej wywiadu dla magazynu „Viva”.

Jolanta Kwaśniewska podsumowuje charakter córki

Ku zaskoczeniu części czytelników, była Pierwsza Dama nie nauczała na ekranie, jak jeść bezę, a bezpośrednio odniosła się do tego, jak na przestrzeni lat ocenia charakter swojej pierworodnej.

– Masz witalność i ciekawość ludzi, jaką ja zawsze miałam. I takiego figla w oku. W naszej rodzinie wszyscy jesteśmy gadułami, ale umiemy słuchać. Poza tym wydaje nam się, że powinnyśmy bardziej żyć dla innych niż dla siebie. W moim przypadku zawsze to był dom i działalność charytatywna, a ty z takim samym oddaniem robisz to w stosunku do swoich przyjaciół. Mam nadzieję, że to jest coś, co wyniosłaś z domu. No i jesteś bzik. Ale to jest fajne – mówiła dla „Vivy”.

Nie da się ukryć, że Jolanta Kwaśniewska jest zadowolona z tego, jak udało jej się przygotować do życia jedynaczkę. Cieszy się, że wyniosła z domu mnóstwo pozytywnych zwyczajów, które pomagają jej w prywatnym i zawodowym życiu. Ich relacja rzeczywiście jest godna pozazdroszczenia.

I my jesteśmy zadowoleni, że Aleksandra Kwaśniewska umiała „oddzielić ziarno od plew” i nie wzięła przykładu z licznych niepochlebnych przyzwyczajeń swojego ojca. Ten, gdy był urzędującym Prezydentem RP (i jednocześnie zwierzchnikiem sił zbrojnych), nie zawsze był kryształowy – do dziś tajemnicą poliszynela jest diagnoza, jaką otoczenie prezydenta postawiło po jego niefortunnym chodzie podczas reprezentowania naszego kraju na Filipinach. Aleksandro, oby tak dalej!

/fot. TRICOLORS/East News

ZOBACZ ZNIEWALAJĄCA KREACJĘ JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ

Jolanta Kwaśniewska na gali "Osobowości i Sukcesy 2022"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Marta Kaczyńska

Gwiazdy

Marta Kaczyńska w dzieciństwie przeżyła koszmar. Wiemy, co się stało

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek straciła pracę w TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek straciła pracę w programie TVN. Zaskakujące informacje

Czytaj więcej >
Maciej Mędrzycki z Milionerów nie żyje. Fot. kadr z programu Milionerzy, prod. TVN, wyd. 2022 r., Player

Gwiazdy

"Milionerzy". Uczestnik polskiej edycji zmarł w wieku 39 lat. W programie usłyszał pytanie o milion

Czytaj więcej >
"The Voice Senior" w okrojonym składzie. Kogo zabraknie w show? Fot. Kapif

Gwiazdy

Uczestnik "The Voice Senior" musiał zrezygnować. Rafał Brzozowski przekazał smutne wieści

Czytaj więcej >
Córka reprezentantka Francji była najpiękniejszą dziewczynką świata. Jak teraz wygląda? Fot. Facebook @thylaneblondeau

Gwiazdy

Thylane Blondeau uznano "najpiękniejszą dziewczynkę świata". Dziś ma 21 lat i zaskakuje wyglądem

Czytaj więcej >
świeca pixabay.com

Gwiazdy

Nie żyje George Ross Robertson. Był gwiazdą "Akademii Policyjnej"

Czytaj więcej >