Goniec.pl
Jolanta Kwaśniewska

Pawel Wodzynski/East News/Roza Sobieszek

Nowa odmiana róży nosi imię Jolanty Kwaśniewskiej. Czym wyróżnia się ten kwiat?

19 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Jolanta Kwaśniewska i były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski odwiedzili gospodarstwo różane w Łopatkach pod Łaskiem. Cel wizyty był bardzo wyjątkowy, bowiem tam wyhodowana została nowa odmiana róży, która otrzymała imię Pierwszej Damy.

W sobotę (16 lipca 2022 r.) w Afloparku odbył się „II Obiad Charytatywny” organizowany przez Fundację My Kochamy Pabianice. To wydarzenie było wyjątkowe z kilku powodów. Przede wszystkim gośćmi honorowymi byli Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. To jednak nie koniec, podczas Obiadu Charytatywnego licytowane były przedmioty, a dochód z aukcji, darowizn i biletów wstępu przeznaczony zostanie na wsparcie narodu ukraińskiego. W tym roku zebrano ponad 260 tys. zł.

jolanta kwaśniewska aleksandra kwaśniewska kuba badach

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach będą ze sobą do końca życia? Jolanta Kwaśniewska zabrała głos

CZYTAJ DALEJ

Róża imienia Jolanty Kwaśniewskiej

Łukasz Rojewski, Członek Klubu Hodowców przy Światowej Federacji Towarzystw Różanych wyhodował nową odmianę róży. Kwiat nazwany został podczas II Obiadu Charytatywnego imieniem Jolanty Kwaśniewskiej. Rojewski jest jednym z największych hodowców róż w regionie, więc to nie lada wyróżnienie dla Pierwszej Damy. Warto także dodać, że jest założycielem i pierwszym prezesem Polskiego Towarzystwa Różanego.

Róża imienia Jolanty Kwaśniewskiej to krzew o kwiatach koloru pastelowego różu z pąsowym przebarwieniem. Hodowca podkreśla, że ta odmiana wyróżnia się "wyrafinowanym zapachem, który uwalania się według kaprysu, jego nuty są orientalne, zielono-drewniane i trudne do opisania".

Pierwsza Dama uroczyście "ochrzciła" nową odmianę róży polewając ją szampanem. Co ciekawe, Łukasz Rojewski wyhodował między także róże o imionach: Czesław Miłosz, Tadeusz Kościuszko czy Królowa Warszawy, która powstała dla Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie.

W sobotę mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkółce Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego wraz z Pierwszą Damą Jolantą...

Opublikowany przez Roza Sobieszek Niedziela, 17 lipca 2022

Wyjątkowe aukcje w trakcie Obiadu Charytatywnego

Podczas II Obiadu Charytatywnego w Pabianicach, licytowane były wyjątkowe przedmioty. Trzeba przyznać, że niektóre z nich osiągały naprawdę zawrotne kwoty, ale to doskonała wiadomość, w końcu pieniądze pójdą na wyjątkowy cel.

Jak donosi portal ŻyciePabianic.pl, pióro wieczne Aleksandra Kwaśniewskiego "poszło" za 80 tysięcy złotych, a egzemplarz Konstytucji z jego podpisem wylicytowano za 40 tysięcy zł. 20 tysięcy złotych dał Andrzej Furman za odmianę róży o imieniu Jolanta Kwaśniewska. Furman przekazał kwiat „nr 0” Pierwszej Damie.

Uroczysty obiad przygotował Wiesław Bober, mistrz kuchni restauracji Wzorcownia z Hotelu Fabryka Wełny. Z kolei czas umilił koncert w wykonaniu Kuby Badacha i Big-Bandu Fabryka Wełny.

Top of the Top Sopot Festival 2022. Największe gwiazdy polskiej muzyki wystąpią na scenie Opery Leśnej

To lato będzie wyjątkowe dla wszystkich fanów muzyki. Czekają na was niezapomniane wrażenia, które zostaną zaserwowane na festiwalu w Sopocie. Podczas Top of the Top wystąpią największe polskie gwiazdy, m.in. Wilki, Lady Pank cze Agnieszka Chylińska. Trzy dni wyjątkowych muzycznych emocji i jeden dzień przepełniony kabaretami. Sprawdźcie, kto dokładnie pojawi się w Operze Leśnej 16, 17, 18 i 31 sierpnia.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: ŻyciePabianic.pl/Roza Sobieszek - Facebook/Agora

Tagi:

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Małgorzata Rozenek pokazała nagranie zza kulis "Dzień dobry TVN". Fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Małgorzata Rozenek ujawniła, co dzieje się w przerwach programu

Czytaj więcej >
Gala z okazji 30-lecia Polsatu. Fot: materiały prasowe

Gwiazdy

Polsat szykuje wielką galę z okazji 30-lecia. Jeden występ zwróci szczególną uwagę

Czytaj więcej >
Ślub od pierwszego wejrzenia Maciej uderza w Martę. Foto: Kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, VN

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Maciek jest zakochany i porównuje nową partnerkę z Martą. "To są dwa inne światy"

Czytaj więcej >
Anna Lewandowska w dzieciństwie żyła w biedzie. Wszystko przez ojca

Gwiazdy

Anna Lewandowska w dzieciństwie żyła w biedzie. Wszystko przez ojca

Czytaj więcej >
Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Sławny reżyser znowu ma kłopoty

Gwiazdy

Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Kolejna aktorka oskarża słynnego reżysera

Czytaj więcej >
Martyna z "Rolnik szuka żony" znalazła miłość po programie. Kandydatka Mateusza zdobyła się na szczery wpis.
(fot. instagram.com/wedrujacy_ziemniak)

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Kolejna kandydatka Mateusza znalazła miłość. Kto pojawił się w życiu Martyny?

Czytaj więcej >