Goniec.pl
Jacek Rozenek

Jacek Rozenek, fot. TRICOLORS/East News

Jacek Rozenek wspomina przebieg udaru mózgu. Prosząc o pomoc usłyszał niebywałe słowa

9 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Jacek Rozenek wydał książkę, w której dokładnie opisał to, jak przeszedł udar. Okazuje się, że wszystko wydarzyło się na pustym parkingu tuż przy autostradzie. To właśnie tam aktor przeżywał koszmarne chwile, które mogły kosztować go życie. Gdy jakimś cudem udało mu się zatelefonować, usłyszał tylko, że jest pijany.

Do zdarzenia doszło 3 lata temu. Aktor trafił do szpitala z rozległym udarem mózgu. Jego stan był na tyle ciężki, że został częściowo sparaliżowany. Stracił też płynność w mowie, co jako aktorowi bardzo mu doskwierało. Rozenek nie dał jednak za wygraną i podjął zbawienną w skutkach rehabilitację.

Shazza

Shazza opowiedziała, jak radzi sobie z nowotworem. Jej opowieść zmusza do refleksji

CZYTAJ DALEJ

Bohater „Klanu i „Barw szczęścia” opowiedział o tym, w jak dużym stopniu udało mu się odzyskać sprawność. Opisał też przebieg wydarzeń feralnego dnia w nowej książce pt. „Padnij, powstań”.

Jacek Rozenek – przebieg udaru

Niebezpieczny incydent rozpoczął się podczas zwykłej każdy samochodem. Aktor w pojedynkę przemierzał autostradę, gdy poczuł, że gorzej się czuje. Postanowił zjechać na parking, aby odpocząć przez kilka minut. Dramatyczne sceny rozgrywały się nie parę chwil, jak zamierzał, a niespełna cztery godziny.

- Nastawiam budzik w telefonie na za dziesięć minut i przymykam oczy. Należy mi się mała drzemka, po której będę się czuł jak nowo narodzony i wejdę na spotkanie w pełni sił. Zasypiam. Drzemka wcale nie trwa dziesięć minut. Zapadam w dziwny stan, pomiędzy jawą a snem, który potrwa trzy i pół godziny. Wiem, że dzieje się ze mną coś złego, ale nie mogę w żaden sposób zareagować. Tracę kontrolę nad moim ciałem. Nad moim życiem – napisał w swojej książce Jacek Rozenek.

rozenek małgorzata

Małgorzata Rozenek dodała zdjęcie i się zaczęło. Fanki były bezlitosne dla Perfekcyjnej Pani Domu

CZYTAJ DALEJ

Celem podróży był Tczew, w którym artysta miał wystąpić na konferencji. Nie udało mu się tam dojechać. Zaniepokojeni organizatorzy próbowali skontaktować się z aktorem, jednak przez długi czas bezskutecznie.

Aktor dokładał wszelkich starań, by zmusić swoje ciał do kilka ruchów i odebrać telefon. Niestety, organizm przez długi czas odmawiał posłuszeństwa. W końcu się udało.

- W normalnych warunkach odebrałbym każdy z tych telefonów, ale teraz tkwię w zawieszeniu gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią, patrząc nieco z boku na leżące na samochodowym fotelu bezwładne ciało. To bez wątpienia moje ciało, ale jednak trochę obce, bo kompletnie nie mam nad nim władzy. Czy tak wygląda śmierć? Czy to już koniec? Jednak nie. Zaczynam powoli wracać na stronę życia. Otwieram oczy. Próbuję poruszyć prawą ręką. Ani drgnie. Lewą dłonią sięgam po telefon. Łączę się z ostatnim numerem, który próbował się do mnie dodzwonić – wspomina były mąż Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Gdy po trudach udało mu się wykonać telefon, w słuchawce usłyszał głos organizatorki konferencji. Aktor spróbował wyjaśnić jej, do czego doszło. Chciał uświadomić swojej rozmówczyni, że przechodzi bardzo poważny uraz. Zareagowała kompletnie zaskakująco.

- Po drugiej stronie słuchawki zapada cisza. A potem słyszę pytanie, którego kompletnie się nie spodziewam. – Pan jest pijany, prawda? – usłyszał zdziwiony, a przede wszystkim strudzony wówczas aktor.

Podczas lektury „Padnij, powstań” dowiadujemy się, że ta scena była dla artysty niezwykle emocjonująca. Nie do końca jednak zadawał sobie sprawę, że bełkoce i nie sposób zrozumieć, co mówi.

- Zaczynam się tłumaczyć, mocno oburzony, ale dopiero teraz dochodzi do mnie, że choć myśli mam jasne i precyzyjne, to z moich ust wydobywa się bezładny bełkot – wspomina z rozrzewnieniem.

Ponure chowie, chociaż trudno w to uwierzyć, zakończyły się możliwie jak najlepiej. Rozenek miał „szczęście w nieszczęściu”, gdyż jego podejrzane zachowanie wzbudziło zainteresowanie pracownika obsługi autostrady. Wezwał on pomoc, wskutek której gwiazdor trafił – w ciężkim stanie – do szpitala.

Dobre zakończenie ponurej historii

Była żona i grono najbliższych byli przez lekarzy przygotowywani na najgorszą nowinę. Medycy nie dawali dużych szans na powodzenie i powrót Jacka Rozenka do zdrowia. Podczas trudnych walk z chorobą mógł liczyć na wsparcie byłej żony Małgorzaty, dzięki której nie musiał martwić się o sprawy finansowe. Gdyby nie pomoc celebrytki, były ukochany na pewno odczułby skutki wielomiesięcznej nieobecności w pracy.

Ku zdziwieniu wszystkich, gwiazda filmu „Generał Nil” w dużej części odzyskała swoją sprawność. Dzięki niesamowitemu wysiłkowi i jeszcze większej determinacji, zajęcia z fizjoterapeutami dały efekt. Teraz aktor znów jest aktywny zawodowo.

Goniec.pl

Jak mieszka Agnieszka Chylińska? Dom piosenkarki zaskakuje wnętrzami, sypialnia robi wrażenie

Agnieszka Chylińska nie należy do osób, które chwalą się swoim życiem prywatnym. Choć prowadzi popularnego Instagrama, raczej nie pokazuje tam za dużo o swojej rodzinie, związkach, czy jak wygląda jej życie na co dzień. Jednak w czasie pandemii zaczęła nagrywać jak opowiada bajki dla dzieci w swoim domu, podczas tych nagrań pokazała co nieco ze swojego wnętrza. Jej styl jest bardzo ciekawy, z pewnością nie należy do typowych polskich domów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Rozrywka.radiozet.pl


Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia Marcin Flis opłakuje ojca. Fot: screen z programu Chłopaki do wzięcia, Polsat Play, 2022

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Marcin Flis przeżył rodzinną tragedię. Rozpłakał się przed kamerami

Czytaj więcej >
Stanisław Soyka ma problemy ze zdtowiem. Foto: Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Stanisław Soyka odwołał koncert z powodu "ciężkiej niedyspozycji zdrowotnej"

Czytaj więcej >
Łukasz Nowicki mówi o zmarłym ojcu. Foto: TRICOLORS/East News /  Mateusz Kostka, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Gwiazdy

Łukasz Nowicki przerwał milczenie po śmierci Jana Nowickiego. "Zastygłem"

Czytaj więcej >
Andrzej Piaseczny jest gejem

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny był na paradzie równości. Wspomniał o swoim związku

Czytaj więcej >
Roksana Węgiel wyostrza wizerune. Foto Instagram @roxie_wegie

Gwiazdy

Roksana Węgiel zrywa z wizerunkiem grzecznej dziewczynki. Odważne zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >