Goniec.pl
Marcin Prokop / Youtube/Kanał Sportowy

Youtube/Kanał Sportowy

Ile zarabia Marcin Prokop w "Dzień Dobry TVN"? "Nie płacą tak znakomicie..."

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Marcin Prokop był gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie "Hejt Park". Opowiedział m.in. o pracy w telewizji śniadaniowej i o tym, ile w niej zarabia. Okazuje się, że nie są to jakieś niesamowite pieniądze.

Marcin Prokop opowiedział o pracy w "Dzień Dobry TVN"

Marcin Prokop był gościem "Hejt Parku", programu Krzysztofa Stanowskiego na Kanale Sportowym. Przez ponad godzinę opowiadał o swojej pracy oraz był pytany o dawnych kolegów, a w szczególności o Szymona Hołownię, któremu w ostatnim czasie w głowie głównie polityka.

Toyota Corolla

Wypłynęły notatki ojca Madzi z Sosnowca. "Jakby mi ktoś z całej siły po pysku dał pięściami"

CZYTAJ DALEJ

Krzysztof Stanowski był wyraźnie ciekawy i zdziwiony tym, że Prokop wciąż jest jedną z głównych podpór telewizji śniadaniowej w TVN. Dziennikarz sportowy wyraził w pewien sposób swoją pogardę dla widzów tego typu programów. Konferansjer i prezenter starał się być bardziej wyważony.

- Czy ty się nigdy nie dusisz w swojej roli? Bo mam wrażenie, że jesteś człowiekiem erudytą, bardzo inteligentnym, o szerokich horyzontach... a mimo wszystko pracujesz w śniadaniówce, kurczę. Czy nie szkoda cię na takie programy? - pytał go Stanowski.

- Nie duszę się, bo oprócz śniadaniówki robię mnóstwo innych rzeczy. [...] Robię rzeczy, które chcę, które lubię, które sam projektuje, a telewizja śniadaniowa jest pewną bazą, która pozwala mi po pierwsze docierać do różnych ludzi, spotykać różnych ludzi, nawiązywać różne relacje, które potem sobie dyskontuję na zewnątrz. Ale też jest jedyną dostępną właściwie w tej chwili dla mnie enklawą pracy na żywo w telewizji — tłumaczył Marcin Prokop.

Marcin Prokop o zarobkach w "Dzień Dobry TVN"

Krzysztof Stanowski drążył dalej i pytał go, czy przypadkiem Marcin Prokop nie ma "ciarek żenady" przy niektórych tematach poruszanych w śniadaniówce (wydaje się, że sam mógłby siebie o to zapytać).

- To też nie jest tak, że ja mam ciarki żenady, siedząc w programie śniadaniowym, bo gdyby tak było, to bym prawdopodobnie już go dawno opuścił. To nie jest praca, która płaci aż tak znakomicie, że bym sobie bez niej nie poradził, natomiast ja mam do tej pracy taki stosunek, że bawię się tym razem z widzem — stwierdził Marcin Prokop.

- Ja niczego nie muszę, więc jak bym nie chciał tego robić, to przecież już dawno bym stamtąd wyleciał — dodał, tłumacząc, że dla niego jest to również jakaś forma zabawy.

Krzysztof Stanowski jednak nie ustępował i próbował wciąż podpuszczać swojego gościa w kwestii ewentualnego "przekroczenia żenady" w "Dzień Dobry TVN". Może czasem warto, że spojrzał sam na to, z kim i jak rozmawia oraz kogo zaprasza. Wtedy mógłby sobie darować podobne przemyślenia dotyczące telewizji śniadaniowej.

- Ty zakładasz, że ja traktuje siebie poważniej niż ten program. A ja wchodząc do tego programu przestaję pielęgnować swoje ego [...]. Ja staję się częścią tego programu i podpisuje się pod wszystkim, co tam się wydarza — zakończył dyskusję Marcin Prokop.

Wydaje się, że partnerowi ekranowemu Doroty Wellman trudno podstawić nogę w kwestii prowokacyjnych pytań. Z pewnością wie, że nie powinno się brnąć w rejony pogardy dla widzów, bo przecież sam chce, by ci chętnie go oglądali i wciąż uznawali za sympatycznego.

/fot. Facebook.com / Macy's Journey

Córka zginęła mając 16 lat. Kilka miesięcy później mama znalazła list i zaczęła płakać

Macy Mathis była radosną nastolatką, która świetnie dogadywała się z rodziną i miała wielkie plany na przyszłość. Niestety, 16-latka zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Jej nagła śmierć wstrząsnęła bliskimi dziewczyny, a w szczególności jej mamą, która długo nie mogła pogodzić się ze stratą córki. Kilka miesięcy po śmierci 16-latki jej mama odnalazła zaadresowane do siebie listy, których autorką była właśnie jej tragicznie zmarła córka. Cindy nie mogła powstrzymać wzruszenia po przeczytaniu jednego z nich, który według polecenia na kopercie, miała otworzyć "kiedy będzie za nią tęsknić". Kobieta udostępniła w sieci treść wiadomości i opublikowała zdjęcie listu na profilu facebookowym, poświęconym pamięci swojej tragicznie zmarłej córki. Po przeczytaniu go ciężko powstrzymać łzy. /fot. Facebook.com / Macy's Journey

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Ewa Gawryluk / KAPiF

Gwiazdy

Ewa Gawryluk opowiedziała o przemocy, której doświadczała na co dzień. Dramatyczne wyznanie

Czytaj więcej >
Romuald Lipko zmarl trzy lata temu. Jego żona wciąż nie pogodziła się z jego śmiercią. Fot. Kapif

Gwiazdy

Romuald Lipko zmarł 3 lata temu. Wdowa po muzyku wciąż stara się z tym pogodzić

Czytaj więcej >
Joanna ze Ślubu od pierwszego wejrzenia poinformowała o chorobie. Fot. Instagram @asia_lazar33 / kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, prod. TVN, wyd. 2020r, Player

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia 4". Joanna trafiła do szpitala, usłyszała diagnozę od lekarzy

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Uczczono przedwczesną śmierć jednego z uczestników. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 04.02.2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Ostatni występ Adama Anusewicza w "The Voice Senior" przed śmiercią

Czytaj więcej >
Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. Fot. Kapif

Gwiazdy

Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. "To dramat"

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Burza po decyzji Piotra Cugowskiego. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Piotr Cugowski podpadł widzom "The Voice Senior". Wszystko przez jedną decyzję

Czytaj więcej >