Goniec.pl
Durczok

KASIA ZAREMBA/East News

Historia Kamila Durczoka zostanie zekranizowana? Za sterami stanąć ma sam Patryk Vega

7 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jak twierdzi informator portalu "Pudelek", w planach jest stworzenie filmu fabularnego opowiadającego historię Kamila Durczoka. Za kamerą stanąć ma autor popularnych przebojów, Patryk Vega.

Czy życie Kamila Durczoka to materiał na scenariusz filmowy? Źródło serwisu zapewnia, że w przekonaniu Vegi, to historia rodem z Dostojewskiego.

TRICOLORS/East News

Nie żyje Ludwik Dorn

CZYTAJ DALEJ

Film o Kamilu Durczoku

Nieoczekiwane odejście jednego z najpopularniejszych polskich dziennikarzy przełomu wieków Kamila Durczoka, spadło na polskie media niczym grom z jasnego nieba. Choć od wielu lat reporter zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, nikt nie spodziewał się, że umrze w wieku zaledwie 53 lat.

Wkrótce minie pięć miesięcy od czasu, gdy dawnego prezentera "Wiadomości" i "Faktów" nie ma już z nami, ale jego nazwisko stale przywoływane jest w mediach, przede wszystkim ze względu na jego życiorys, pełen wzlotów i upadków.

Kamil Durczok zmagał się z nowotworem, a wkrótce również z uzależnieniem od alkoholu. Dodatkowo, jego życie obfitowało w liczne kontrowersje. Zarzucano mu molestowanie seksualne oraz mobbing, skazano za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a w internecie do dziś viralem jest nagranie wykonane podczas przygotowań do "Faktów", na którym w wulgarny sposób odnosi się do jednego z pracowników telewizji.

Czy historia cenionego dziennikarza może być ciekawym podłożem do nakręcenia filmu? Wszystko wskazuje na to, że tak, a przynajmniej takiego zdania ma być kontrowersyjny polski reżyser, Patryk Vega.

Kamil Durczok

Brat Kamila Durczoka przerywa milczenie. Nowe fakty ws. okoliczności śmierci dziennikarza

CZYTAJ DALEJ

Vega weźmie na warsztat historię Durczoka?

Jak donosi portal Pudelek powołując się na swojego informatora, Patryk Vega nie zamierza wycofać się z kręcenia filmów w Polsce, tak jak to wcześniej zapowiadał. Wygląda na to, że na twórcę "Służb specjalnych" i "Pitbulla" spłynęła nowa inspiracja.

To właśnie historia Kamila Durczoka, którą reżyser chciałby podobno przedstawić na ekranie. Twórca znany z epatowania w swoich filmach erotyką i wulgarnością uważać ma życie dziennikarza za materiał przypominający bohaterów Dostojewskiego.

- Patryk jest zafascynowany tym tematem w sensie psychologicznym i socjologicznym. Tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając w życiu wszystko. Historia człowieka, który miał duży pierwiastek autodestrukcji w sobie - twierdzi źródło, które cytuje serwis.

Filmografię Patryka Vegi zamyka dość gorzko przyjęty przez krytykę, choć chętnie oglądany przez widzów obraz "Miłość, seks & pandemia". Według ostatnich planów twórca miał w zamyśle stworzyć jeszcze film inspirowany jego własną biografią.

Durczok

Niewiarygodne, jak przez lata zmieniał się Kamil Durczok. Choroba go wyniszczyła

Jak zmieniał się K

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 20 lat temu wygrała "Idola". Dziś Alicja Janosz jest mamą i dalej nagrywa

  • Agnieszka Woźniak-Starak ostro o zachowaniu Julii Wieniawy. Aktorka zachwalała psy nieuznawanej rasy

  • Kasia Cichopek i Marcin Hakiel podzielili się opieką nad dziećmi. Nie czekali na ustalenia sądu

Źródło: pudelek.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

„Apolityczny” Maciej Stuhr kąsa Antoniego Macierewicza. W ostrych słowach sugeruje, że polityk powinien zostać beatyfikowany

Czytaj więcej >
TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

Gwiazdy

Meghan Markle groziła Harry'emu rozstaniem? Zaskakujące doniesienia przedstawiają nową perspektywę

Czytaj więcej >
AFP PHOTO / VICTORIA JONES / BUCKINGHAM PALACE

Gwiazdy

Karol III już pracuje, pokazano pierwsze zdjęcie. Jeden szczegół zmartwił Brytyjczyków, niepokoją się o zdrowie nowego króla

Czytaj więcej >
Wojciech Olszański, fot. PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Gwiazdy

Wojciech Olszański znów zatrzymany przez policję. Aktor i skandalista rzucił się do ucieczki

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Ewa Ampulska nie żyje. Aktorka występowała m.in. w "Na dobre i na złe" i popularnych teledyskach

Czytaj więcej >
RICHARD HEATHCOTE/AFP/East News

Gwiazdy

Meghan Markle ma poważne kłopoty, asystentki oskarżają ją o mobbing. Doszło do kłótni, aktorka była oburzona

Czytaj więcej >