Goniec.pl
Alicja Janosz

MACIEJ GOSTYNSKI /East News

20 lat temu wygrała "Idola". Dziś Alicja Janosz jest mamą i dalej nagrywa

7 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

20 lat temu Alicja Janosz wzięła udział w jednej z największych przygód swojego życia - programie "Idol". Uczestnictwo przyniosło piosenkarce zwycięstwo. Dziś wciąż zajmuje się muzyką, a pomaga jej w tym 7-letni syn, Tymon.

Alicja Janosz, Ewelina Flinta, czy Szymon Wydra? W 2002 r. miliony Polaków zasiadały przed telewizorami, by obserwować zmagania przyszłych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Bucza

Ofiary z Buczy były torturowane przez kadyrowców. Ukraina apeluje o pomoc do ONZ i OBWE

CZYTAJ DALEJ

Droga Alicji Janosz

Pojawienie się polskiej edycji międzynarodowego formatu "Idol" budziło w 2002 r. ogromne emocje. Formuła programu, dzięki zbliżeniu do swego rodzaju reality show, szybko zyskała ogromną sympatię widzów w kraju, w którym dotychczasowe talent show stanowiły jedynie "Szansa na sukces" i "Droga do gwiazd".

"Idol" stał się początkiem kariery nie tylko dla jego zwycięzców, ale także dla wielu wokalistów, którzy nie otrzymali szansy walki w finale. Największe oczekiwania związane były jednak z Alicją Janosz, której udało się wygrać pierwszą edycję programu.

Choć piosenkarka zajęła pierwsze miejsce, nie udało jej się osiągnąć tak ogromnego sukcesu, jak chociażby, występujący wraz z nią Szymon Wydra, czy uczestniczka jednej z kolejnych edycji, Monika Brodka. Mimo to, od 2002 r. Alicja Janosz nagrała już cztery płyty i wciąż zajmuje się muzyką. Tożsame zaangażowanie wykazuje również w życiu prywatnym i bez pamięci poświęca się swojej rodzinie.

Michał Wiśniewski EA

Michał Wiśniewski wystąpi w nowym programie. Towarzyszyć na planie będzie mu córka

CZYTAJ DALEJ

Co słychać u zwyciężczyni "Idola"?

Dziś Alicja Janosz jest szczęśliwą mamą 7-letniego Tymona i żoną Bartka Niebieleckiego, który jest producentem i współautorem jej ostatniej płyty, wydanej w 2020 r. pod tytułem "Dzieciom". Jak twierdzi sama piosenkarka, również jej synek wziął udział w nagraniach, dzięki czemu mogła "przetestować" krążek na jego potencjalnym odbiorcy. Album, zgodnie z jego nazwą, skierowany jest bowiem do dzieci.

Wielu internautów twierdzi, że Tymon jest niezwykle podobny do swojej mamy, a nawet przypomina ją z czasów, gdy starsza od niego o 10 lat, próbowała swoich sił w talent show Polsatu.

Poza swoją twórczością muzyczną, zwyciężczyni pierwszej edycji "Idola" prowadzi również warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo pisze felietony do magazynu "EkoStyle", a także zajmuje się handmadem.

1 marca powiadomiła swoich fanów w mediach społecznościowych, że zajmuje się pracą nad swoją nową płytą. Należy się zatem spodziewać, że już wkrótce będziemy mogli cieszyć się kolejną dawką muzyki od Alicji Janosz.

Jerzy Połomski to autor dziesiątek niezapomnianych przebojów, które zna cała Polska. Utwory takie jak "Bo z dziewczynami", czy "Cała sala śpiewa z nami" na trwałe wpisały się w kanon polskiej piosenki. Dziś ich autor ma 88 lat i zamieszkuje w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Kliknij "Dalej", by zobaczyć więcej. / fot. Tricolors/East News

Jak dziś wygląda Jerzy Połomski? Mamy najnowsze zdjęcia, gwiazdor prosi o wsparcie

Jerzy Połomski zamieszkuje dziś Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Pojawiły się fotografie przedstawiające artystę w nowym otoczeniu. Zapraszamy do naszej galerii.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • "Kuchenne rewolucje" w Inowrocławiu. Magda Gessler odwiedziła bistro "Z gęsią po drodze"

  • Ewa Krawczyk zdradziła, dlaczego nie miała dzieci z Krzysztofem Krawczykiem

  • Marcin Hakiel nie chce sporu z Katarzyną Cichopek. Pojawiły się szczegóły dot. rozwodu

Źródło: goniec.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Karol Strasburger ma już dość i postanowił zabrać głos. Fot. TRICOLORS, Pawel Wodzynski/East News; Instagram/maciejkurzajewski, marcinhakiel

Gwiazdy

Karol Strasburger ma już dość afery "Kurzopków". Nie pozostawił na bohaterach sprawy suchej nitki

Czytaj więcej >
Książę Harry i Meghan Markle już wkrótce mają ujawnić całą prawdę. Fot. DANNY LAWSON/AFP/East News

Gwiazdy

Książę Harry oskarża rodzinę królewską. Będzie gruba afera, chodzi o Meghan

Czytaj więcej >
Henio z "Chłopaków do wzięcia" nareszcie się określił. Fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Henio ujawnił, co naprawdę łączy go z Marysią. Postawił sprawę jasno

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Kirstie Alley nie żyje. Aktorka była gwiazdą hitowej serii komediowej "I kto to mówi"

Czytaj więcej >
Cezary Żak fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Cezary Żak stanowczo o kontynuacji serialu "Ranczo". Będą nowe odcinki?

Czytaj więcej >
Renata Przemyk fot. Jakub Kaminski/East News

Gwiazdy

Renata Przemyk rezygnuje z nominacji do nagrody TVP: "Ja bym w oczy sobie spojrzeć nie mogła"

Czytaj więcej >